Volně dostupné

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Volně dostupné

Příspěvek od dabingovec »

Zdravím,

mám takový jeden dotaz. Jak víte, tak od 1.prosince končí Uložto, kde je stále ještě několik původních dabingů a podobně. Má otázka pro diskuzi souvisí s tím, kde a jestli vůbec se někde poté budou dát sehnat i nějaké původní dabingy. Podobných serverů moc neznám a také mě zajímá váš názor.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně dostupné

Příspěvek od Krikri »

Obávám se, že dokud si někdo netroufne vytvořit něco podobného Uložtu (což se bohužel hned tak nestane, minimálně dokud budeme v područí totalitní EU), původní dabingy se budou šířit velmi obtížně. Snad jedině prostřednictvím filmoték uživatelů ČSFD a osobními výměnami a nad tím už EU sotva bude moct mít kontrolu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Volně dostupné

Příspěvek od richardda »

Dle meho nazoru by tohle mel byt stezejni ukol pro CT jako verejnopravni televizni sluzbu. VSECHNY prokazatelne dochovane puvodni dabingy by meli zverejnit v i-vysilani a tecka :!: A u puvodnich kinodabingu ke kterym nevlastni prava by je meli ziskat. A ne vyhazovat prachy za nesmyly. A ihned se zde i vyjadrim k namitkam podle kterych je tenhle muj pozadavek neadekvatni, NEBO nerealny. Inu jsem hluboce presvedceny o tom, ze tenhle muj pozdavek je naprosto legitimni. Proc? Protoze CT programove a dlouha leta drtivou vetsinu puvodnich dabingu pred divakem ERGO koncesionarem ZATAJOVALA, NESMYSLNE PREDABOVAVALA a dokonce CILENE LIKVIDOVALA. Viz brnenske dabingy. Tudiz je CT toto divakum - MILOVNIKUM DABINGU dluzna a tim myslim zejmena tituly, ktere doted nejenom ze neodvysilala ALE ani VYSILAT NEHODLA. Viz SEDM STATECNYCH, kde NEEXISTUJE RELEVANTNI DUVOD na opetovne neuvedeni. Naprosto nechapu proc by se meli puvodni dabingy nesystematicky zverejnovat po kdejakych serverech, kdyz si za tuhle sluzbu my vsichni platime :!: :-?
NOVA, jedině ona.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Volně dostupné

Příspěvek od fabec122 »

Já teda nevim. Ale když se tu vyjádří nějaký nepopulární názor ohledně nějakého hotového dabingu, potažmo vytvořeného spojení, tak se mnohdy ze stran moderátorů hned "rozjíždí akce" ohledně toho, jak by mělo DF reprezentovat, a že s těmito názory budeme akorát tvůrcům pro smích...

A s těmíto škváry, co se rozjíždí v OT diskuzích, jim jako pro smích nebudeme? ;)
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Volně dostupné

Příspěvek od dabingovec »

Na výměnu dabingů jsem velmi zvědavý. Mnoho uživatelů chce většinou měnit, někteří na ČSFD si dokonce nechají i platit, ale pak jsou tu lidé jako já, kteří si dabing rádi pustí, protože jej znají třeba z mládí, a poté film z kapacitních důvodů PC smažou. Narážím na tohle velmi často, že ochota někomu něco z dobré vůle poslat je pramalá a když se zeptáte někoho, kdo mi poskytnul nějaký ten dabing, tak jsem jej nikdy ostatním nenabízel jako protihodnotu. V tomhle pro mne zřejmě skončil původní dabing ve formě v jaké jsem jej znal.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Volně dostupné

Příspěvek od Pomajz »

richardda píše: 29 lis 2023 08:25 A u puvodnich kinodabingu ke kterym nevlastni prava by je meli ziskat.
Ono to zas tak jednoduché neni.
RETROFILM
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Volně dostupné

Příspěvek od dabingovec »

V tomhle má Pomajz pravdu a skutečně to není jednoduché. Rovnou se však zeptám a jestli jsou uživatelé, kteří poskytují takzvané jednorázovné dabingy Pomajzi? Je nějaká možnost pro staršího člověka, jako jsem já, aby měl možnost na jedno shlédnutí mít nějaký dabing?
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Volně dostupné

Příspěvek od beatman »

Ono to skutečně není tak jednoduché. Nelze všechen obsah nabízet v Ivysílání zadarmo, navíc si nelze myslet, že všechno se dá zaplatit z patnáct let nezvyšovaných televizních poplatků. tím, že si platím veřejnou službu, mi ještě nevzniká nárok na úplně všechno. Cestou by mohla být placená služba, kde by si mohl člověk dapůvodní dabingy za předplatné zkouknout nebo si film za nějaký peníz digitálně koupit, jenže zajímalo by to dostatek uživatelů, aby se taková služba finančně vůbec vyplatila, či aby se aspoň vrátily náklady za práva? silně o tom pochybuju. Může se zdát, že nás, příznivců původních kino a ČST dabingů je fůra, ale z hlediska nějaké uživatelské základny předplatitelů, by nás asi příliš nebylo. Já mám taky drzou otázku: mohl by se čas od času k nějakému ne až tak dostupnému dabingu dostat i člověk, který z důvodů absence zraku bohužel nemá možnost mastrovat videa, leda má možnost směny za mluvené slovo, což ale asi sběratele vIP dabingů příliš nebere. Nechci šmelit, nechci šířit, jsem jen náruživý příznivce, sběratel kvalitních dabingů a mluveného slova. Zkrátka českým rozhlasovým, auditivním, filmovým, televizním a v neposlední řadě dabingovým herectvím doslova žiju. Měnit s někým něco, co by se nemělo příliš šířit, zakláda si kvůli tomu profil na ČSFD se mi moc nechce. Ne všechno je navíc blind friendly. Omlouvám se za naivní, až otravné otázky, ale jak pro mnohé, tak i pro mě bude konec uložta sběratelskou ranou.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“