Deadpool & Wolverine - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od fabec122 »


Tuším, že Zdeněk Mahdal v Mistrech dabingu říkal něco ve stylu, že nesnáší tohle precizní dabování přesně a na vícero opakování a za mě by až tak vhodnej nebyl a klidně by nemusel ani projít castingem... ;)
Problém bude spíš v tom, že z nějakého důvodu nemůže projít dveřma Virtualu :D
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7047
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od Michaela2 »

John B píše: 22 dub 2024 20:15
Darth Vader píše: 22 dub 2024 19:10
To zní jak když učitelé angličtiny jsou schopní vyslovovat slovo pancake (palačinka) jako "pancajk" s čímž jsem se fakticky setkal a paní taky byla naprosto přesvědčená, že to 20 let říká správně.
Si děláš kozy, ne? :o :D Tak tu bych na hodinu vyrazila. Jako dejme tomu přeučené ruštinářky na počátku 90. let, které byly jednu lekci před studentama, ale dnes? Jsem konsternovaná!!!

To mi připomíná seriál BH90210. Postava Andrey Zuckermanové byla po celou dobu seriálu vyslována jako Cakrmenová. Nebo Nat Bussichio, vyslovovali Busičio, místo Busikio, je to italské jméno :D
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od fabec122 »

Tak ona ani Phoebe z Přátel neni "Bufetová" ;) Tak nevim, jak by se divák tvářil na to, kdyby to třeba v tom speciálu najednou byla zas "Bufejová"...
Těch příkladů, hlavně z devadesátek, by se našlo víc. Stejně tak i počešťování křestních jmen. To najednou bylo v Americe Lucií, Terez, Adrian,Laur...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7047
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od Michaela2 »

To máš pravdu. David v 1. sérii byl čten jako David, místo Dejvid, v Melrose Place byla postava, která se jmenoval Jake, ale v dabingu z něho udělali Džeka, v devadesátkách člověk často trpěl :) Říkám pořád, že herci by měli být jazykově gramotní, v dabingu je to většinou hrůza, když se po nich chce, aby hovořili jiným jazykem.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od KOMZA »

Já se tu rozhodně nechci s nikým přít a tvrdit, že Jiří Dvořák je špatnou volbou na Jackmana nebo i toho Wolverina... Pravdou je, že jsem si vždycky říkala, že bych si Jiřího Dvořáka ráda zase někdy na Jackmanovi poslechla. Ale byla bych mnohem raději, kdyby to bylo v jiném případě a ne u něčeho, co má návaznost na sérii a obsazení-spojení vzniklé před 20 lety. Ale kdo ví, třeba křivdím a snaha o obsazení Zdeňka Mahdala byla.

Spíš pořád nějak nechápu to obsazení Al... A kromě toho mě dost překvapuje, kolik lidí pod česky dabovaným trailerem teskní po Liboru Boučkovi.
Michaela2 píše: 22 dub 2024 21:35 Říkám pořád, že herci by měli být jazykově gramotní, v dabingu je to většinou hrůza, když se po nich chce, aby hovořili jiným jazykem.
Tak když už jsme u těch OT, tohle přece není na dabérech (tedy, správně by tomu tak nemělo být, že), ale na překladateli či úpravci, aby v dialozích už byla psána výslovnost, aby byla daná pro všechny. Ale jazyková vybavenost je samozřejmě fajn.

EDIT: TmavyCyklista: Inu, protože to nezvládal.
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 22 dub 2024 21:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od TmavyCyklista »

No ano, návaznost... tak proč nechcete zpátky Boučka...
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od Darth Vader »

KOMZA píše: 22 dub 2024 21:40 A kromě toho mě dost překvapuje, kolik lidí pod česky dabovaným trailerem teskní po Liboru Boučkovi.
A celkově je vtipné sledovat, jak přes 90% komentářů řeší vyloženě jen dabing. To, že by někdo chtěl Boučka zpět je vyloženě pitomost, ať už tím, že se vůbec nehodil, tak tím, že je stále možnost návratu Kapitána. Ale zase chápu, že lidi chcou zpátky toto spojení, i když to byly jen dva filmy.

Souhlasím s KOMZOU v tom, že slyšet Dvořáka na Jackmana někde jinde není problém, protože ano, má k originálu blíž než Mahdal. Ale prostě pro většinu je to dětství, kdy Wolverina mluvil právě Zdeněk Mahdal. A za mě je hrozná škoda, že se to tady nevyužije a jenom jednoduše přeobsadí. V tom případě ale nechápu, jak mohl vzniknout dabing Spider-Mana: Bez domova, když se tam dodržely všechny hlasy (až na Octopuse, ale to pan Prager ještě nemohl). Dokonce byla jedna postava přeobsazena, aby Matouš Ruml mohl dabovat Garfielda.
Ne každý nový dabing je špatný.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od fabec122 »

KOMZA píše: 22 dub 2024 21:40
... A kromě toho mě dost překvapuje, kolik lidí pod česky dabovaným trailerem teskní po Liboru Boučkovi.
To je úplně jednoduchý. Protože si na to prostě zvykli. Zvyk jako jeden z faktorů oblíbenosti dabingových spojení pořád spousta lidí pořád rádo přehlíží. Spousta lidí také pořád vzývá různé dabingové hrůzy ze začátu devadesátek. Stačí vzpomenout třeba Mlčení jehňátek, kde při vysílání nového dabingu byli podávány stížnosti a orodace na původní několikahlasý dabing. Vzývají je, protože jsou na ně prostě zvyklí...

Já už jsem si za mnohé opakování na TV třeba taky zvyknul na dabing 300, že už bych ho dneska za nic neměnil :D
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od TmavyCyklista »

Jak říkáš, lidi si na Mahdala zvykli, proto nadávají.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadpool & Wolverine - trailer

Příspěvek od KOMZA »

Jako jo, ale když si vzpomenu na sestřih "hlášek" (nevím, zda je vhodné to tak v případě českého dabingu nazývat) z jedničky a dvojky před lety na YouTube, komentáře byly plné nadávek a hnoje. Do té doby, než byla videa klasicky stažena kvůli autorským právům. Chápu, že zvyk umí být silný, také to u něčeho mám, ale tady jsem to opravdu nějak nečekala... :)
Odpovědět

Zpět na „Reklamy, spoty, trailery ...“