Přátelé / Friends

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Ištván87 »

Dneska jsem se díval na jeden díl a je fakt, že nejslabší na dabingu seriálu Přátelé je překlad. Sice je tam spousta skvělých hlášek a tak, ale absolutně se nezachovává překlad, takže například písnička o Smraďochovi má každou chvilku jiný text, knížka Shining se jmenuje ZÁŘE místo OSVÍCENÍ a když se v pozdějších dílech objevují vzpomínky na starší díly, často tam říkají něco trochu jiného než říkali původně. Přitom by měli zjednodušenou práci, kdyby prostě vzali dabing příslušné scény ze starého dílu a vložili ho do nového. Jinak je ten dabing výborný.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Slipio »

A nebude to tím, že se začal u nás vysílat a dostal český název :arrow: tedy Tak jde čas. Tak to začali používat i v Přátelích :-? . Jako chyby překladatelské to má, o tom se hádat nemusíme :D
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Ištván87 »

Já myslím, že Tak jde čas u nás začali vysílat tak cca v roce 1994 (jakmile Nova začala vysílat, už ho dávala), zatímco dabing Přátel začal v roce 1996.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Budy »

Nevím, odkdy se vysílá? Ale logická je ta úvaha, že se začal "Tak jde čas" vysílat později než Přátelé.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7056
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Michaela2 »

taky mám pocit, že Tak jde čas běžel od začátku, maximálně od roku 95
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Sen »

Mám stejný pocit.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od bloom »

Nova zabodovala, v dílech, ve kterých dabuje Aleš Procházka, je v titulcích uveden Rostislav Čtvrtlík. :roll:
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Nobody »

Spíš bych napsal, že zabodovala Česká televize, která to takhle vyrobila. :-) To přece není dabing Novy a při vysílání na Primě, titulky taky určitě neměnili.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od Lukiz »

Při vysílání na Primě jeli ještě z původních kopiích, kde se dabéři představují na začátku a na konci titulky v podtitulcích.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Přátelé / Friends

Příspěvek od bloom »

Já bych Petru Jindrovou takhle přesně nevymezoval, nadabovala tam totiž minimálně další dva tucty vedlejších rolí.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“