Černobyl / Chernobyl

Moderátor: Sen

Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod filip » 20 kvě 2019 19:49

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Igor Bareš - Jared Harris (Valery Legasov), Zdeněk Maryška - Stellan Skarsgård (Boris Shcherbina), Ilona Svobodová - Emily Watson (Ulana Khomyuková), Dalibor Gondík - David Dencik (Michail Gorbatchev), Zbyšek Horák - Paul Ritter (Anatolij Dyatlov), Antonie Talacková - Jessie Buckley (Lyudmilla Ignatenková), Ivo Hrbáč - Adam Nagaitis (Vasily Ignatenko), Tomáš Juřička - Sam Troughton (Akimov), Ivan Jiřík - Con O'Neill (Bryukhanov), Martin Zahálka - Adrian Rawlins (Fomin), Oldřich Hajlich - Robert Emms (Leonid Toptunov), Petr Neskusil - Karl Davies (Viktor Proskuryakov), Michal Holán - Michael Socha (Mikhail), Bohuslav Kalva - Donald Sumpter (Zharkov), Adéla Kubačáková - Nadia Clifford (Dr. Svetlana Zinchenková), Martin Stránský - Jamie Sives (Sitnikov), Petr Burian - Douggie McMeekin (Yuvchenko), Jiří Ployhar - Jay Simpson (Perevozchenko), Robert Hájek, Václav Rašilov, Vojtěch Hájek, Jan Battěk, Petr Gelnar, Radek Hoppe, Martina Kechnerová, Mariana Franclová, Václav Knop, Radka Přibyslavská, Pavel Šrom, Marcel Vašinka

Překlad: Vladimír Fuksa
Dialogy: Radka Přibyslavská
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Magdalena Finnová
Režie: Karolína Průšová
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media v roce 2019
MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc (Ladislav Cigánek, Jaroslav Horák)
Herečka: René Slováčková (Anna Suchánková, Jaroslava Brousková)
Studio: LS Productions (Studio Virtual, Barrandov, Petrásek, ČT)
Uživatelský avatar
filip
 
Příspěvky: 5959
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod vencas01 » 05 čer 2019 17:14

igor bareš ani zdeněk maryška se podle mě hlasově nehodí na postavy které mají dabovat
za mě by šla tato dvojice Zdeněk Žák - Jared Harris (Valery Legasov) Jiří Hromada - Stellan Skarsgård (Boris Shcherbina),
vencas01
 
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2017 18:34

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod Brocc » 05 čer 2019 18:43

Bohužel, zrovna tahle série si teda zasloužila lepší péči.

Snad každý kromě pánů Bareše a Maryšky dabuje více postav (po dvou dílech, jen abych mohl posoudit, kdo ví jak dál), včetně pana Kalvy, který zde není uveden, ten bude předpokládám dabovat každého staršího pána, protože už v prvním díle má na kontě postavu Donalda Sumptera i doktora v nemocnici.

Harris i Skarsgård mluví většinu času strašně potichu a působí to dohromady s tou depkoidní atmosférou, tomu ten hlas pana Maryšky vůbec nesedí a měl to dělat někdo, komu by ten nabručenej hlas zněl líp, třeba pan Plachý. Harris by asi taky mohl být obsazen líp.

Ale možná je to i tím, že mi přijde, že hlasy dabérů jsou hrozně nahlas a vůbec to nepůsobí přirozeně, místama je to jak hranej komentář a vůbec to nesedí, jak v Top Gearu, akorát není slyšet ten originál.
Uživatelský avatar
Brocc
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod oberon » 06 čer 2019 12:20

Osobně jsem na celou minisérii koukal v originále, ale dabing jsem si ze zvědavosti proskákal a mrzí mě, že se tohle zajímavé zpracování nedočkalo lépe padnoucího obsazení.

Ústřední trio mluví jinak skvělí herci, kteří dokážou v trefné roli podat výborné výkony, ale tady mi ani jeden z nich nezní dobře. Na Harrise a Watson by mi osobně seděli asi M.Táborský a L.Juřičková. U Skarsgårda by mě osobně zajímalo, jak by tahle role zněla v podání P.Pospíchala, který by ten jeho bručounský projev mohl docela trefit. Ze spjatých hlasů by mi nejvíc seděl asi J.Meduna.

Z dalších rolí mi jako největší průšvih připadá Z.Horák, který dokáže ve správné roli podat solidní výkon, ale tady je úplně mimo. Osobně si ale vůbec nejsem jistý, kdo by mi tam seděl, možná V.Beneš by zvládnul vystihnout tu správnou míru arogance.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3322
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod fabec122 » 06 čer 2019 13:18

MIchal Holán - Michael Socha (Mikhail)
Bohuslav Kalva - Donald Sumpter (Zharkov)

Co se týče názorů nade mnou, tak souhlasím s Maryškou, ten se nehodí jednak na herce, tak ani na postavu. Z toho obsazení, co tam je, to mohl být radši Juřička. Mě se oproti jiným názorům líbí Bareš se Svobodobou, hlavně Bareše bych si dokázal na herce představit i v dalších rolích.
fabec122
 
Příspěvky: 1071
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod oberon » 10 čer 2019 11:47

Já bych si popravdě pana Bareše uměl představit v nějaké jiné Harrisovo roli, ale zrovna tady mi vážně moc nesedí. Jeho hlas na mě vždycky působí takovým uklidňujícím způsobem a trochu mi tam chybí taková ta Legasovo naléhavost, kterou by IMHO v tomhle případě mohl dobře vystihnout právě pan Táborský.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3322
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod MikeZ » 10 čer 2019 21:32

Jména postav mají být v české transkripci - Valerij, Ščerbina, Chomjuková, Ďatlov atd.
Uživatelský avatar
MikeZ
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 zář 2008 14:23

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod ocypuc » 11 čer 2019 00:06

Myslím si, že si na tom dabingu mohli dát víc záležet. Vzhledem k tomu, jak moc se o tomto seriálu všemožně píše na mnoha serverech a probírá se to, že je to aspirant na nějaké ocenění. Jak už bylo psáno, dabéři se opakují na více rolích a hlavní role moc vhodně zvoleny nebyly. Pochopil jsem to tak, že se každý díl dabuje zvlášť po týdnu, né jako celek, tak je možné, že prostě obsadili ty, kteří budou mít měsíc v kuse čas ve stejný den. Nicméně v tomto případě nemá navrch ani originální znění, protože slyšet ty lidi mluvit anglicky je takové nepřirozené. Hlavně u té staré paní dojící tu krávu ve čtvrtém díle, jak vypráví, co všechno zažila.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
Uživatelský avatar
ocypuc
 
Příspěvky: 587
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod Tomáš Surý » 14 čer 2019 08:35

Souhlasím, že dabéři mohli být voleni trochu pečlivěji. Nejvíce mě udivil na hasiči Vojtěch Hájek, to byl slušný úlet. Nicméně kvalitu dabingu - jeho zvuk, hereckou stránku atp. hodnotím jako velmi kvalitní. Obecně při lepší volbě dabérů bych si tvrdil říct, že jde o jeden z nejkvalitnějších dabingů vůbec.
Oblíbení dabéři: Petr Neskusil, Jan Cina, Vojtěch Hájek, Filip Jančík, Jiří Lábus...

Oblíbené dábérky: Ljuba Krbová, Regina Řandová, Eva Spoustová, Ivana Milbachová, Vanda Hybnerová...
Tomáš Surý
 
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2015 11:43

Re: Černobyl / Chernobyl

Příspěvekod oberon » 14 čer 2019 09:18

Trochu mě překvapuje to prohlášení ohledně zvuku, protože mě to alespoň podle prvního dílu přišlo jak typická práce M. Václavíka z posledních let, kdy jsou hlasy dabérů dost výrazně přeřvaný a oproti okolním ruchům hodně vyčnívají (podobně tomu bylo třeba u seriálu Domek z karet). Ale možná mám prostě jenom přecitlivělý sluch :) .
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
 
Příspěvky: 3322
Registrován: 15 srp 2008 14:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Další

Zpět na Minisérie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály