Labyrint / Labyrinth

Moderátor: Sen

Labyrint / Labyrinth

Příspěvekod oberon » 09 kvě 2014 22:07

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jaroslav Kaňkovský - John Hurt (Audric Baillard), Petr Lněnička - Tom Felton (Viscount Trencavel), Klára Jandová - Jessica Brown Findlay (Alais Pelletier Du Mas), Libor Hruška - Tony Curran (Guy D'Evreux), Zuzana Kajnarová - Vanessa Kirby (Alice Tannerová), Jiří Schwarz - John Lynch (Simeon de Montfort), Libor Bouček - Sebastian Stan (Will Franklyn), Hana Talpová - Janet Suzman (Esclarmonde), Martin Písařík - Emun Elliott (Guilhem du Mas), Miriam Chytilová - Claudia Gerini (Marie-Cecile), Jaromír Meduna - Danny Keogh (Bertrand Pelletier), Irena Máchová - Katie McGrath (Oriane Congost), Ernesto Čekan - Patrick Rapold (Yves Biau), Otakar Brousek ml. - Bernhard Schir (Paul Authie), Helena Dvořáková, Ladislav Cigánek, Hana Krtičková, Milan Slepička, Martina Kechnerová, Jiří Krejčí, Petr Neskusil, Zbyšek Horák (titulky) a další

Překlad: Michaela Křížová, Tomáš Studený
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Miriam Chytilová
Vyrobilo: Studio Audiotech pro FTV Prima s.r.o. 2013
oberon
Senior admin

Re: Labyrint / Labyrinth

Příspěvekod oberon » 10 kvě 2014 10:27

Osobně mě dabing celkem zklamal. Má samozřejmě i své klady (Jandová, Hruška, Kajnarová, Meduna), ale spíš pro mě převažují zápory. Nejvíc mě mrzí obsazení Toma Feltona, Radek Škvor je IMHO skvělý dabér a jeho nahrazení Petrem Lněničkou mi dost vadilo. Dále obsazení Libora Boučka na Sebastiana Stana nepovažuju za příliš šťastné, jelikož ho má většina lidí zafixovaného jako "Winter Soldiera" se skvělým hlasem Filipa Jančíka a Libor Bouček je prostě Kapitán Amerika :D . Pak mě hodně mrzí absence Jolany Smyčkové na Katie McGrath, mluvila ji ve všech pěti sériích Merlina a už jí není příliš slyšet. Podivně na mě působí i obsazení Jiřího Schwarze a Martina Písaříka...
oberon
Senior admin

Příspěvekod Sen » 10 kvě 2014 17:02

Přesunuto.
Sen
Globální moderátor

Příspěvekod oberon » 10 kvě 2014 18:12

Přesunuto zpátky ;) . Jde o dvoudílnou minisérii a stejně jako u Ponurého domu je to na IMDB chybně uvedeno jako seriál...
oberon
Senior admin

Příspěvekod DAN K. » 10 kvě 2014 18:41

Miriam pracuje jinak (dela to taky napriklad M. Saic, J. Kvasnička nebo J. Kodeš), obsazují dabingy tak, jako se to delalo za dob te zlate skoly, obsazuji hlasy tak, aby spolu navzajem ladily a vice na roli nez na herce a pak jde obcas spajtost stranou, obcas i mene hladi na vek apod. miriam se navic snazi pracovat s mene oposlouchanymi hlasy (samozrejme nejde jimi obsadit vsechny role, to by to nestihla natocit). treba se mi ne vsechny vysledky libi, ale ten zpusob ma neco do sebe a nejde to jednoduse jednoznacne odsoudit. Napr. konretne tenhle dabing se mi libil. hlavne je na nem slyset, ze ona toci vlemi peclive a skutecne reziruje a pouze nehlida synchron, coz je dnes velka v zacnost a takovych reziseru je v dabignu dnes dohromady zhruba tak sest... za dodrzovani spjatych hlasu jsem vzdy drive bojoval a mam to rad, ale zase se to nesmi prehanet, na foru je to obcas zahnane do krajnosti. problem je v tom, ze aby mohl nekdo nekoho dabovat perfektne ve vsech rolich, musi byt vsestrany a ackovy herec a takovych je v dabignu asi dvacet az tricet. Kdyz pak Zlata Adamovska dabuje meryl streep, nebo regina randova angelinu jolie, je to koncert, ale zas nemuze kazdy vsude dabovat kazdeho.
DAN K.

Příspěvekod oberon » 10 kvě 2014 20:59

Já osobně myslím, že spjatost až do takových krajností ještě nezanáším, to bych prskal i když by šlo jen o jednu epizodu v mém oblíbeném seriálu, nebo o jeden film. Občas mám taky svůj vlastní názor, např. na Johna Hurta je mi nejsympatičtější asi Jiří Plachý, ale obsazení Jaroslava Kaňkovského beru jako klad, protože patří k jeho nejčastějším dabérům. Jinak myslím, že u příkladů které jsem tady zmínil už jde o celkem normální, zaběhlé spjatosti, jelikož např. Toma Feltona mluvil Radek Škvor v asi 9 filmech, z nichž 8 zná snad každý. Sebastiana Stana mluvil Filip Jančík také v jeho nejznámějších filmech (obsazení Libora Boučka nepovažuji za zas takový přehmat, ale osobně mi prostě připadá vtipné, když Winter Soldiera mluví Kapitán Amerika :D) a myslím že byl typově naprosto přesný. U Katie McGrath a Jolany Smyčkové už sice nejde o tolik známé spojení, ale přesto je to spojení, které přežilo asi tři vystřídání studia a režiséra + jde stále o pět sérií, což je IMHO hodně. Navíc Jolana Smyčková už poslední dobou taky patří k "málo oposlouchaným", jelikož (vyjma jednoho období kdy byla více slyšet v Budíkovských dabinzích) už není slyšet moc často. U Martina Písaříka jde spíš o můj osobní problém, zkrátka když toho herce vidím, tak mi připadá že by měl mít mnohem hrubší hlas, u Jiřího Schwarze mám zase opačný problém...
oberon
Senior admin

Příspěvekod Sen » 11 kvě 2014 15:31

oberon píše:Přesunuto zpátky ;) . Jde o dvoudílnou minisérii a stejně jako u Ponurého domu je to na IMDB chybně uvedeno jako seriál...

A nejde tedy spíše o dvoudílný film, jak na svých stránkách tvrdí Prima :-? ?
Sen
Globální moderátor

Zpět na Minisérie