Já, Claudius / I, Claudius

Moderátor: Sen

Petersen
Příspěvky: 228
Registrován: 17 úno 2010 21:38

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Petersen »

Nejmíň 5 let bych ubral (repríza musela být někdy po roce 1994). Ale myslel jsem, že si to lidé budou kupovat spíš z nostalgie. Já bych jako vydavatel prostě do toho nešel, pokud bych nedokázal získat práva na původní dabing. Ale možná bych si narozdíl od Řitky nevydělal ani na slanou vodu :)
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Josef Nožička »

1. dabing:
6. díl: Jana Dítětová - Patsy Byrne (Martina), Skládal také židovský obchodník
7. díl: Vladimír Krška - Kevin Stoney (Thrasyllus) (také v 8. díle), Zdeněk Hess (strážný), Svatopluk Skládal - Aubrey Richards (Varro), Ladislav Kazda - Peter Williams (Gaius Silius Caecina)
11. díl: Karel Augusta - George Little (Tortius)
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od urby »

1.dabing je dokonalá záležitost. Kdyby se hypoteticky konala nějaká anketa o nejlepší dabing všech dob, tak toto by u mě byl jeden ze žhavých kandidátů.

Potvrzuji Jana Dítětová, Vladimír Krška, Svatopluk Skládal, Ladislav Kazda a Karel Augusta na Josefem Nožičkou určené postavy.

Opravy :
František Němec - Lyndon Brook (Silanus), Alfred Strejček - Nicholas Willatt (posel).

Mimo již uvedených rolí také : Taťjana Medvecká - Katharine Levy (Livilla - dítě), Dalimil Klapka - John Evitts (Meno), Milena Dvorská - Freda Dowie (Caesonia), Oldřich Janovský - Norman Ettlinger (senátor), Jaroslav Horák - Alan Tucker (otrok), Jan Teplý - Roger Bizley (senátor), Svatopluk Skládal - George Pravda (Gershom), Ferdinand Krůta - Neal Arden (Cestius), Ladislav Kazda - Roy Stewart (Sentor).

Upřesnění :
Ladislav Županič - Guy Siner (Pylades), Antonín Molčík - Tony Haygarth (Claudiův otrok), Jiří Bruder - Norman Rossington (centurion), Jan Faltýnek - Arthur Whybrow (kameník).

Doplnění :
Svatopluk Skopal - Alan Thompson (Praxis) /pouze 3.díl/, Petr Pelzer - Roy Purcell (Vitellius), Jan Sedliský - William Bond (ceremoniář) + (více rolí), Ladislav Trojan - George Innes (Quintus Justus), Jiří Zavřel - Linal Haft (Geta), Jan Řeřicha (knihovník).
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Laik »

DVD: Jan Šťastný - John Castle (Postumus)
Robocop1348
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2016 22:09

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Robocop1348 »

1. Predpokladal by som, že ľudia, ktorí venujú pozornosť dabingu, budú mať elementárnu znalosť v súvislosti s písaním názvov v angličtine. Väčšina slov je totiž v anglických názvoch (až na predložky, spojky a pod.) veľkým písmenom. A to sa, pochopiteľne, týka aj názvov častí filmového diela (seriálu). Takže napr. „Queen of heaven“ je v danom prípade správne „Queen of Heaven“

2. Dokonca aj v českom preklade názvu poslednej časti sa vyskytol pravopisný problém. „Zápisky krále klády“ sú pravopisne v češtine nesprávne. Prezývky sa totiž v podľa aktuálnej českej gramatiky píšu s úvodným veľkým písmenom. Teda správne: „Zápisky krále Klády“. Prípadne variantne „Zápisky Krále Klády“, ak nie je zrejmé, či prezývkou je len „Kláda“ alebo „Král Kláda“ ako slovné spojenie.
Artezaj36
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2013 01:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Artezaj36 »

Pokusil jsem se identifikovat co nejvíce hlasů, za případné překlepy se omlouvám :D .

Martin ZounarDerek Jacobi (Claudius), Igor BarešGeorge Baker (Tiberius), Martina HudečkováMargaret Tyzack(Antonia), Valérie ZawadskáSiân Phillips(Livia), Filip ŠvarcJames Faulkner (Herodes Agrippa), Libor HruškaBrian Blessed (Octavianus Augustus), Michal JagelkaJohn Hurt (Caligula), Jan MaxiánKevin McNally (Castor), Vanda Hybnerová – Fiona Walker (Agrippina), Lukáš HlavicaPatrick Stewart (Sejanus), Jitka JežkováPatricia Quinn (Livilla), Simona PostlerováSheila White (Messalina), Ladislav FrejBernard Hepton (Pallas), Jiří KnotJohn Cater (Narcissus), Lucie BenešováJo Rowbottom (Calpurnia), Eliška BalzerováMoira Redmond (Domitia), Miroslava SoučkováFrances White (Julia), Terezie TaberyováKarin Foley (Helena) / Katharine Levy (Livilla – dítě), Michal NovotnýChristopher Biggins (Nero), Zuzana SkalickáBarbara Young (Agrippinilla), Matěj HádekGraham Seed (Britannicus), Libor BoučekChristopher Guard (Marcellus) / Nicholas Wilatt (posel), Jitka SedláčkováAngela Morant (Octavia) / Carol Gillies (Camilla), Jitka MoučkováCheryl Johnson (Claudia Octavia) / Souad Faress (dívka), Sylva TurbováIsabel Dean (Lollia Paulina), Jakub SaicStuart Wilson (Silius), Zdeněk MahdalNicholas Amer (Mnester), Vladimír BrabecManning Wilson (Marsus Vibius), Monika ŽákováCharlotte Howard (Scylla), Marek LibertRenu Setna (Musa) / Bernard Hill(Gratus), Petr PelzerCarleton Hobbs (Aristarchus), Alfred StrejčekDavid Davenport (Thallus) / Jonathan Burn (Fabius), Petr SvobodaLyndon Brook (Silanus), Miloš HlavicaEdward Jewesbury (Titus) / Lockwood West (senátor), Petr OlivaJohn Paul (Agrippa) / Alan Thompson (Praxis), Václav RašilovDarien Angadi (Plautius), Michal DlouhýDavid Robb (Germanicus), Jiří ČapkaNorman Shelley (Horatius), Bedřich ŠetenaDenis Carey (Livius), Bohumil ŠvarcDonald Eccles (Pollio), Libor TeršGuy Slater (posel Metellus), Oldřich VlachStatford Johns (Piso), Lucie JuřičkováIrene Hamilton (Plancina), Regina ŘandováLiane Aukin (Aelia), Tomáš JuřičkaCharles Kay (Gallus), Zbyšek PantůčekJohn Rhys-Davies(Macro), Petra TišnovskáKate Lansbury (Apicata), Vlastimil ZavřelJohn Franklyn-Robbins (Atticus), Jan VlasákMichael Segal (kvestor) / Roy Purcell (Vitellius), Otakar Brousek ml.Sam Dastor (Cassius), Pavel VondraNorman Eshley (Marcus Vinicius) / George Innes (Quintus Justus), Tomáš BorůvkaJames Fagan (Asprenas), Vladimír ČechJohn Bennett (Xenofón), Jan VondráčekGeoffrey Hinsliff (Rufrius), Zuzana SchulzováFreda Dowie (Sibylla) / Sally Bazely (Poppaea), Martin StránskýIan Ogilvy (Drusus), Kateřina LojdováSheila Ruskin (Vipsania), Miloš VávraMichael Hawkins (Rufus), Michal HolánSimon MacConkindale (Lucius), Karel RichterEsmond Knight (Domitius), Dalimil KlapkaKevin Stoney (Thrasyllus), Andrea ElsnerováBeth Morris (Drusilla), Jaromír MedunaJon Laurimore (Lentullus), Marcela NohýnkováAnne Dyson (Briseis), Martin ZahálkaBruce Purchase (Sabinus), Jan ŠťastnýJohn Castle (Postumus), Jiří PragerNorman Rossington (centurion), Václav KnopArthur Whybrow (kameník), Jaroslava ObermaierováPatsy Byrne (Martina), Zdeněk MaryškaPeter Williams (Silius Caecina), Stanislav LehkýGeorge Little (Tortius), Olga ŽelenskáFreda Dowie (Caesonia), Tomáš BorůvkaAlan Tucker (otrok)/Richard Hunter (Drusus Caesar), Milan SlepičkaGeorge Pravda (Gershom), Viktorie TaberyováDiana Hutchinson (Agrippina – dítě)/Katherine Hughes (Aria), David ŠtěpánMichael Clements (Herodes Agrippa – dítěI), Jaroslav KaňkovskýWilliam Bond (uváděč), Jiří Havel (senátor), Jiří Zavřel (senátor), Bohuslav Kalva (senátor)

Jinak si myslím, že jde o velmi kvalitní dabing. Možná působí trochu zbytečně, vzhledem k existenci dabingu původního, ale jde opravdu o skvělou práci. Co do počtu hlasů se původnímu dabingu určitě vyrovná, dabéři se opakují jen výjimečně, vystřídala se zde řada výborných herců a rozhodně jde o skvělou "poslyšenou".
pepabida@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2023 01:49

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od pepabida@seznam.cz »

Dabing č.2 na tento seriál je příšerný. Petr Haničinec v dabingu č.1 pro ČST předvedl zázračný projev koktajícího Claudia, který je nepřekonatelný. I proto dostal cenu za tento výkon. Pamětníci si dovedou představit jeho "s" při nádechu a skvělou a nepřekonatelnou koktavost v této postavě. Po zakoupení 6ti DVD v následující době, jsem byl ohromně zklamaný v přiloženém dabingu a nic neříkajícím akcentu. Jednoduše, no prostě hrůza!!! Nechápu, proč Řitka video tento seriál tak zprznil nic neříkajícím a nezáživným dabingem. Všechny nás znechutil a zklamal. Petr Haničinec a jeho dabing Claudia bylo prostě zlato!!!
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od salgado »

Řitka blahé paměti předabovala úplně všechno. Ne všechny dabingy byly špatné, ovšem tady tomu nasadili korunu obsazením Martina Zounara do hlavní role. :(
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“