Já, Claudius / I, Claudius

Moderátor: Sen

Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Historik »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (ČST - 13 dílů)
V českém znění: Petr Haničinec - Derek Jacobi (Claudius), Vilém Besser - George Baker (Tiberius), Viola Zinková - Margaret Tyzack (Antonia), Blanka Bohdanová - Siân Phillips (Livia), Václav Postránecký - James Faulkner (Herodes Agrippa), Josef Vinklář - Brian Blessed (Octavianus Augustus), Viktor Preiss - John Hurt (Caligula), František Skřípek - Kevin McNally (Castor), Alena Vránová - Fiona Walker (Agrippina), Miroslav Moravec - Patrick Stewart (Sejanus), Taťjana Medvecká - Patricia Quinn (Livilla) + Katharine Levy (Livilla - dítě), Soňa Dvořáková - Sheila White (Messalina), Vladimír Brabec - Bernard Hepton (Pallas), Dalimil Klapka - John Cater (Narcissus) + John Evitts (Meno), Jana Šulcová - Jo Rowbottom (Calpurnia), Věra Galatíková - Moira Redmond (Domitia), Sylvie Turbová - Frances White (Julia), Jana Altmannová - Karin Foley (Helen), Jiří Prager - Christopher Biggins (Nero), Alena Kreuzmannová - Barbara Young (Agrippinilla), Vladimír Dlouhý - Graham Seed (Britannicus), Michal Pavlata - Christopher Guard (Marcellus), Jana Drbohlavová - Angela Morant (Octavia), Naďa Konvalinková - Cheryl Johnson (Claudia Octavia), Milena Dvorská - Isabel Dean (Lollia Paulina) + Freda Dowie (Caesonia), Ladislav Frej - Stuart Wilson (Silius), Stanislav Fišer - Nicholas Amer (Mnester), Josef Langmiler - Manning Wilson (Marsus Vibius), Dagmar Veškrnová - Charlotte Howard (Scylla), Jaroslav Kepka - Renu Setna (Musa), Václav Voska - Carleton Hobbs (Aristarchus), Otakar Brousek st. - David Davenport (Thallus), František Němec - Lyndon Brook (senátor), Svatopluk Beneš - Edward Bury (Titus), Rudolf Hrušínský - John Paul (Agrippa), Jiří Novotný - Darien Angadi (Plautius) + Bernard Hill (Gratus), Petr Štěpánek - David Robb (Germanicus), Martin Růžek - Norman Shelley (Horatius), Josef Velda - Alan Thompson (Praxis), Soběslav Sejk - Denis Carey (Livius), Jiří Holý - Donald Eccles (Pollio), Petr Kostka - Guy Slater (posel Metellus), Ilja Prachař - Stratford Johns (Piso), Karolina Slunéčková - Irene Hamilton (Plancina), Růžena Merunková - Liane Aukin (Aelia), Jaroslav Kaňkovský - Charles Kay (Gallus), František Vicena - John Rhys-Davies (Macro), Jorga Kotrbová - Kate Lansbury (Apicata), Luděk Kopřiva - John Franklyn-Robbins (Atticus), Oldřich Janovský - Michael Segal (Kvestor) + Peter Bowles (Caractacus) + Norman Ettlinger (senátor), Petr Oliva - Sam Dastor (Cassius), Oldřich Vízner - Norman Eshley (Marcus Vinicius), Jaroslav Horák - James Fagan (Asprenas) + Alan Tucker (otrok), Jan Teplý - John Bennett (Xenofón) + Roger Bizley (senátor), Jaroslav Drbohlav - Geoffrey Hinsliff (Rufrius), Svatopluk Skládal - George Howe (senátor) + George Pravda (Gershom) + Aubrey Richards (Varro) + (židovský obchodník), Zdenka Procházková - Freda Dowie (Sibylla), Pavel Trávníček - Ian Ogilvy (Drusus), Eliška Balzerová - Sheila Ruskin (Vipsania), Jiří Zahajský - Michael Hawkins (Rufus), Jiří Štěpnička - Simon Simon MacCorkindale (Lucius), Ota Sklenčka - Esmond Knight (Domitius), Josef Větrovec - Kevin Stoney (Thrasyllus), Alfred Strejček - Nicholas Willatt (posel), Věra Kubánková - Carol Gillies (Camilla), Jiří Ornest - Jonathan Burn (Fabius), Vladimír Salač - Graham Rowe (Junius), Hana Maciuchová - Beth Morris (Drusilla), Jiří Klem - Jon Laurimore (Lentullus), Marie Marešová - Anne Dyson (Briseis), Ferdinand Krůta - Lockwood West (senátor) + Neal Arden (Cestius), Jan Schánilec - Bruce Purchase (Sabinus), Stanislava Bartošová - Sally Bazely (Poppaea), Marta Pakostová-Cízlerová - Jan Carey (Diana), Martin Štěpánek - John Castle (Postumus), Ladislav Županič - Guy Siner (Pylades), Antonín Molčík - Tony Haygarth (Claudiův otrok), Jiří Plachý (kapitán), Jiří Bruder - Norman Rossington (centurion), Jan Faltýnek - Arthur Whybrow (kameník), Jana Dítětová - Patsy Byrne (Martina), Vladimír Krška - Kevin Stoney (Thrasyllus) (také v 8. díle), Zdeněk Hess (strážný), Ladislav Kazda - Peter Williams (Gaius Silius Caecina) + Roy Stewart (Sentor), Karel Augusta - George Little (Tortius), Svatopluk Skopal - Alan Thompson (Praxis) /pouze 3.díl/, Jan Sedliský - William Bond (ceremoniář) + (více rolí), Ladislav Trojan - George Innes (Quintus Justus), Jiří Zavřel - Linal Haft (Geta), Jan Řeřicha (knihovník) a další.

Zvuk: Zdeněk Hrubý
Hudební spolupráce: Miloš Holeček (1.-8.díl), Rostislav Valčík (9.-13.díl)
Asistent režie: Marta Ballingová (1.-2.díl), Eliška Burešová (3.-4.,6.,8.díl), Zdeněk Štěpán (5.,7.díl), Vít Pešina (9.-13.díl)
Vedoucí výrobního štábu: Miloš Novák (1.-4.,6.,8.díl), Jiřina Finková (5.,7.díl), Marie Poštolková (9.-13.díl)
Překlad: Jiří Lexa
České dialogy: Věra Pokojová
Režie českého znění: Olga Walló (1.-4.díl), Miroslav Kratochvíl (5.-8.díl), Zdeněk Coufal (9.-13.díl)
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1981


2. DABING: (DVD - 12 dílů resp. pilotní film a 11 dílů)
V českém znění: Martin ZounarDerek Jacobi (Claudius), Igor BarešGeorge Baker (Tiberius), Martina HudečkováMargaret Tyzack(Antonia), Valérie ZawadskáSiân Phillips(Livia), Filip ŠvarcJames Faulkner (Herodes Agrippa), Libor HruškaBrian Blessed (Octavianus Augustus), Michal JagelkaJohn Hurt (Caligula), Jan MaxiánKevin McNally (Castor), Vanda Hybnerová – Fiona Walker (Agrippina), Lukáš HlavicaPatrick Stewart (Sejanus), Jitka JežkováPatricia Quinn (Livilla), Simona PostlerováSheila White (Messalina), Ladislav FrejBernard Hepton (Pallas), Jiří KnotJohn Cater (Narcissus), Lucie BenešováJo Rowbottom (Calpurnia), Eliška BalzerováMoira Redmond (Domitia), Miroslava SoučkováFrances White (Julia), Terezie TaberyováKarin Foley (Helena) / Katharine Levy (Livilla – dítě), Michal NovotnýChristopher Biggins (Nero), Zuzana SkalickáBarbara Young (Agrippinilla), Matěj HádekGraham Seed (Britannicus), Libor BoučekChristopher Guard (Marcellus) / Nicholas Wilatt (posel), Jitka SedláčkováAngela Morant (Octavia) / Carol Gillies (Camilla), Jitka MoučkováCheryl Johnson (Claudia Octavia) / Souad Faress (dívka), Sylva TurbováIsabel Dean (Lollia Paulina), Jakub SaicStuart Wilson (Silius), Zdeněk MahdalNicholas Amer (Mnester), Vladimír BrabecManning Wilson (Marsus Vibius), Monika ŽákováCharlotte Howard (Scylla), Marek LibertRenu Setna (Musa) / Bernard Hill(Gratus), Petr PelzerCarleton Hobbs (Aristarchus) + Roy Purcell (Vitellius), Alfred StrejčekDavid Davenport (Thallus) / Jonathan Burn (Fabius), Petr SvobodaLyndon Brook (Silanus), Miloš HlavicaEdward Jewesbury (Titus) / Lockwood West (senátor), Petr OlivaJohn Paul (Agrippa) / Alan Thompson (Praxis), Václav RašilovDarien Angadi (Plautius), Michal DlouhýDavid Robb (Germanicus), Jiří ČapkaNorman Shelley (Horatius), Bedřich ŠetenaDenis Carey (Livius), Bohumil ŠvarcDonald Eccles (Pollio), Libor TeršGuy Slater (posel Metellus), Oldřich VlachStatford Johns (Piso), Lucie JuřičkováIrene Hamilton (Plancina), Regina ŘandováLiane Aukin (Aelia), Tomáš JuřičkaCharles Kay (Gallus), Zbyšek PantůčekJohn Rhys-Davies(Macro), Petra TišnovskáKate Lansbury (Apicata), Vlastimil ZavřelJohn Franklyn-Robbins (Atticus), Jan VlasákMichael Segal (kvestor) / Roy Purcell (Vitellius), Otakar Brousek ml.Sam Dastor (Cassius), Pavel VondraNorman Eshley (Marcus Vinicius) / George Innes (Quintus Justus), Tomáš BorůvkaJames Fagan (Asprenas), Vladimír ČechJohn Bennett (Xenofón), Jan VondráčekGeoffrey Hinsliff (Rufrius), Zuzana SchulzováFreda Dowie (Sibylla) / Sally Bazely (Poppaea), Martin StránskýIan Ogilvy (Drusus), Kateřina LojdováSheila Ruskin (Vipsania), Miloš VávraMichael Hawkins (Rufus), Michal HolánSimon MacConkindale (Lucius), Karel RichterEsmond Knight (Domitius), Dalimil KlapkaKevin Stoney (Thrasyllus), Andrea ElsnerováBeth Morris (Drusilla), Jaromír MedunaJon Laurimore (Lentullus), Marcela NohýnkováAnne Dyson (Briseis), Martin ZahálkaBruce Purchase (Sabinus), Jan ŠťastnýJohn Castle (Postumus), Jiří PragerNorman Rossington (centurion), Václav KnopArthur Whybrow (kameník), Jaroslava ObermaierováPatsy Byrne (Martina), Zdeněk MaryškaPeter Williams (Silius Caecina), Stanislav LehkýGeorge Little (Tortius), Olga ŽelenskáFreda Dowie (Caesonia), Tomáš BorůvkaAlan Tucker (otrok) / Richard Hunter (Drusus Caesar), Milan SlepičkaGeorge Pravda (Gershom), Viktorie TaberyováDiana Hutchinson (Agrippina – dítě) / Katherine Hughes (Aria), David ŠtěpánMichael Clements (Herodes Agrippa – dítěI), Jaroslav KaňkovskýWilliam Bond (uváděč), Jiří Havel (senátor), Jiří Zavřel (senátor), Bohuslav Kalva (senátor) a další.

Překlad: Jiří Lexa
Produkce: Marcela Bártová
Zvuk: Oldřich Wajsar, Tomáš Paulas
Dialogy a režie českého znění: Magda Landsmannová
Vyrobila: DW agentura pro Řitka video 2008
Naposledy upravil(a) Historik dne 09 kvě 2010 23:01, celkem upraveno 11 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Historik »

Herce a postavy uvedené u 1.dabingu {ve složené závorce} se mi nepodařilo ověřit na žádný dostupný zahraniční seznam obsazení, nemohu proto vyloučit chyby v přepisu z českých titulků.

Třináctý resp. první díl v uvedení ČST vznikl předpokládám tím, že přibližně dvojnásobně dlouhý "pilotní film" (dnešní terminologií) byl rozstřižen do dvou dílů.

Názvy dílů v 1.dabingu:
1. Tak trochu vražda / A touch of murder
2. Rodinné záležitosti / -
3. Čekání pod křídly / Waiting in the wings
4. Co provedeme s Claudiem ? / What shall we do about Claudius?
5. Bojte se královny / Poison is queen
6. Aspoň zlomek spravedlnosti / Some justice
7. Královna nebes / Queen of heaven
8. Hrůzovláda / Reign of terror
9. Ejhle Zeus! / Zeus, by jove!
10. Zdráv buď... ale kdo? / Hail who?
11. Bláznovo štěstí / Fool’s Luck
12. Bůh v Colchestru / A god in Colchester
13. Starý král kláda / Old king log

Názvy dílů v 2.dabingu:
1. Tak trochu vražda / A touch of murder
2. Vyčkávati v závětří / Waiting in the wings
3. Jak naložiti s Claudiem? / What shall we do about Claudius?
4. Bojte se královny / Poison is queen
5. Zlomek spravedlnosti / Some justice
6. Královna nebes / Queen of heaven
7. Hrůzovláda / Reign of terror
8. Vítej, Die! / Zeus, by jove!
9. Sláva komu? / Hail who?
10. Bláznovo štěstí / Fool’s Luck
11. Bůh v Colchesteru / A god in Colchester
12. Zápisky krále klády / Old king log
Naposledy upravil(a) Historik dne 24 led 2010 18:04, celkem upraveno 4 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Historik »

Já, Claudius.jpg
Já, Claudius.jpg (69.12 KiB) Zobrazeno 23291 x
Převzetí ocenění za dabing seriálu Já, Claudius. Zprava: dabér Vilém Besser, režisér Miroslav Kratochvíl, dabér Viktor Preiss, režisér Zdeněk Coufal (v zákrytu), dabér Josef Vinklář, vedoucí výroby Marie Poštolková, dabér Petr Haničinec, dabérka Blanka Bohdanová, režisérka Olga Walló ... a další.
Já, Claudius1.jpg
Já, Claudius1.jpg (48.05 KiB) Zobrazeno 23240 x
Já, Claudius2.jpg
Já, Claudius2.jpg (53.15 KiB) Zobrazeno 23240 x
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Licence2kill »

Z tohoto rozhovoru pořízeného v lednu 1983 vyplývá, že dabing vznikl už v roce 1981.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Licence2kill »

Upřesnění 1. dabingu:
[obsazeni]:Rudolf Hrušínský - :John Paul (Agrippa)
:Jiří Novotný - :Darien Angadi (Plautius) + :Bernard Hill (Gratus)
:Petr Štěpánek - :David Robb (Germanicus)
:Martin Růžek - :Norman Shelley (Horatius)
:Josef Velda - :Alan Thompson (Praxis)
:Soběslav Sejk - :Denis Carey (Livius)
:Jiří Holý - :Donald Eccles (Pollio)
:Petr Kostka - :Guy Slater (posel Metellus)
:Ilja Prachař - :Stratford Johns (Piso)
:Karolína Slunéčková - :Irene Hamilton (Plancina)
:Růžena Merunková - :Liane Aukin (Aelia)
:Jaroslav Kaňkovský - :Charles Kay (Gallus)
:František Vicena - :John Rhys-Davies (Macro)
:Jorga Kotrbová - :Kate Lansbury (Apicata)
:Luděk Kopřiva - :John Franklyn-Robbins (Atticus)
:Oldřich Janovský - :Michael Segal (Kvestor) + :Peter Bowles (Caractacus)
:Petr Oliva - :Sam Dastor (Cassius)
:Oldřich Vízner - :Norman Eshley (Marcus Vinicius)
:Jaroslav Horák - :James Fagan (Asprenas)
:Jan Teplý - :John Bennett (Xenofón)
:Jaroslav Drbohlav - :Geoffrey Hinsliff (Rufrius)
:Svatopluk Skládal - :George Howe (senátor)
:Zdenka Procházková - :Freda Dowie (Sibylla)

+ Dalimil Klapka ještě také :James Bree (Montanus)

Doplnění 1. dabingu:
:Pavel Trávníček - :Ian Ogilvy (Drusus)
:Eliška Balzerová - :Sheila Ruskin (Vipsania)
:Jiří Zahajský - :Michael Hawkins (Rufus)
:Jiří Štěpnička - :Simon Simon MacCorkindale (Lucius)
:Ota Sklenčka - :Esmond Knight (Domitius)
:Josef Větrovec - :Kevin Stoney (Thrasyllus)
:Alfred Strejček - :Roy Stewart (posel)
:Věra Kubánková - :Carol Gillies (Camilla)
:Jiří Ornest - :Jonathan Burn (Fabius)
:Vladimír Salač - :Graham Rowe (Junius)
:Hana Maciuchová - :Beth Morris (Drusilla)
:Jiří Klem - :Jon Laurimore (Lentullus)
:Marie Marešová - :Anne Dyson (Briseis)
:Ferdinand Krůta - :Lockwood West (senátor)
:Jan Schánilec - :Bruce Purchase (Sabinus)
:Stanislava Bartošová - :Sally Bazely (Poppaea)
:Marta Pakostová-Cízlerová - :Jan Carey (Diana)
:Antonín Molčík
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od sud »

dabing ČST - doplnění:
Ladislav Županič - Guy Siner (sluha)
Antonín Molčík (sluha Gaiton)
Jiří Plachý (kapitán)
Jiří Bruder (centurion)
Jan Faltýnek (sochař)

P.S.: Postavu Postuma, kterou daboval Martin Štěpánek, hrál John Castle
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Petersen
Příspěvky: 228
Registrován: 17 úno 2010 21:38

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Petersen »

Nechci nijak komentovat nový dabing, neslyšel jsem, zazněl tu v jiné souvislosti názor, že je kvalitní. Protože mi ale předabování přijde absurdní (vzhledem k - řekl bych - kultovnímu postavení 1. dabingu), zajímalo by mě, jestli někdo neví, proč k němu došlo.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od sud »

Petersen: Důvod je jasný - peníze. Tyhle starý dabingy jsou drahý, musí se nejspíš hercům platit autorský práva a vydavateli typu Řitka Video přijde vždycky výhodnější vyrobit nový dabing. A ač ten nový tomu původnímu nesahá ani po paty (to je jeden z nej dabingů všech dob), jedná se určitě o nejlepší práci pro Řitku. Původní překlad, v mnoha rolích dobře obsazení dabéři (Zawadská, Jagelka, Hruška a ani Zounar nebyl špatný) a přešlapů je jen pár (Filip Švarc na Heroda). 2. dabing není žádný skvost, ale je v pohodě poslouchatelný, IMHO narozdíl od většiny dabingů pro Řitku.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Petersen
Příspěvky: 228
Registrován: 17 úno 2010 21:38

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Petersen »

Já právě myslel na jiný důvod, třeba jiný sestřih. Být vydavatelem, bál bych se, zvlášť když jde o seriál, že si hodně lidí další disky nekoupí, když zjistí, že na tom prvním není starý dabing. Vždyť to je stejné, jako kdyby někdo - třebas kvalitně - předaboval Angeliku nebo Filipovského dabingy Funèse.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Já, Claudius / I, Claudius

Příspěvek od Lukiz »

IMHO se dost mýlíš. Vydavatel naopak ví, že po 25 let nedávaném dabingu nebude takový hlad a drtivé většině zákazníků bude stačit že to vůbec mluví česky.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 15 úno 2013 23:16, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“