Pevnost Boyard / Fort Boyard

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvekod baywatchnights » 23 srp 2015 20:44

Celkem mám v paměti díly Pevnosti Boyard ze 2. poloviny 90. let na Nově (Nova to pak přestala vysílat v roce 1999 poté, co uvnitř Novy došlo ke změnám v létě 1999, kdy zmizelo i mnoho dalších pořadů) a ze všech znělek mi utkvělo v paměti, že Patrice (a tedy i otce "Furata"?) daboval Vladimír Fišer, moderátorku Cendrine (čteno "Sandrin") Daniela Bartáková; dále všechny soutěžící-ženy mluvila Jana Mařasová (zde ve výčtu není zmíněna) a všechny soutěžící-muže Libor Terš. Více jmen v závěrečné znělce ve výčtu "v českém znění", vyjmenováno nebylo, pokud si dobře pamatuji.

Co se týče odlišení Paklíče a Klíčníka - mám za to, že Paklíč je postava "Passe-Partout" - André Bouchet, viz https://fr.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A9_Bouchet, zatímco Klíčník je novější postava - "Passe-Muraille" - Anthony Laborde.
baywatchnights

Příspěvekod TmavyCyklista » 23 srp 2015 21:22

A nebyl Anthony Laborde náhodou jenom v té britské verzi? Asi tak od třetí řady... Protože z té „nové“ francouzské si ho nevybavuju, ale ten ksicht jsem viděl.

Oni ale říkali Paklíč i Klíčník právě v té francouzské verzi, a to starýmu Andrému Bouchetovi.
Nejoblíbenější dabér, dabérka - Jiří Dvořák, Jitka Ježková
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista
Moderátor

Příspěvekod Pan X » 31 srp 2015 16:48

Topic upraven, podle toho co jsem si přečetl tady a podle toho co zde http://www.radiotv.cz/p_tv/legenda-%E2%80%9Eklice-od-pevnosti-boyard-stale-zije-ve-francii-uz-22-rokem/ jsem topic upravil do této podoby, odhaduji že česká televize si nechala udělat dabing od 3. série do 5. série, a Nova si nechala udělat dabing od 1. série do 10. série, jak to bylo s dabérama odhaduji to takto, Fišer daboval jak v ČT tak na Nově, Bartáková dabovala na Nově a možná i na české televizi ale nevím to jistě, kdysi jsem četl že dokonce v pevnosti daboval Martin Dejdar na OK3 ale to nevím, jinak Britskou verzi založím zvlášť.
Pan X

Příspěvekod Lukiz » 04 zář 2016 19:34

Ten"komentář četl Jiří Zavřel" ale nebude u nováckého dabing 1. řady. Tam komentář namlouvá Libor Terš (pak mluví ty mužské soutěžící).
Lukiz

Příspěvekod bukajkalab » 10 zář 2016 16:54

Mám dotaz byla to překrejvačka nebo normální dabing ?
bukajkalab

Příspěvekod Lukiz » 10 zář 2016 17:08

Je to běžný dabing reality show - tj. s proznívajícím originálem.
Lukiz

Příspěvekod Michaela2 » 13 kvě 2018 02:51

Bože můj, co ta Daniela Bartáková na mladých holkách? :shock: To je hnus fialovej :-x
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

Příspěvekod ethan77 » 02 led 2019 17:49

24. SÉRIE
Díly z roku (2013):
V českém znění: Filip Švarc - Olivier Minne (Moderátor), Vladimír Fišer - Yann Le Gac (Otec Fouras), Ladislav Cigánek, Petr Gelnar, Radek Hoppe, Bohuslav Kalva, Martina Kechnerová, Radek Kuchař, Petr Neskusil, Ivo Novák, Jana Páleníčková,René Slováčková, Jolana Smyčková, Kateřina Velebová, Bohdan Tůma (titulky) a další

Překlad: Michal Šťovíček, Klára Hrotková, Iveta Kasalická, Alena Gebertová, Petra Matějková, Michaela Hudecová
Zvuk: Luděk Polifka
Technická spolupráce: Milan Fauser
Produkce: Petra Stuchlá
Vedoucí výroby: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Martin Těšitel
Vyrobilo: Studio Grant pro FTV Prima s.r.o. v roce 2014
ethan77

Předchozí

Zpět na Reality Show