Mandalorian / The Mandalorian

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 414
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od Darth Vader »

Podobný asi ano, ale to tam prostě nemohli dát pana Lněničku, aby tam byla alespoň nějaká ta návaznost? Jako jsem na to zvědavej, ale je to trochu škoda.
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od oberon »

KOMZA píše:
klmdfkj píše:Oldřich Hajlich - Mark Hamill (Luke Skywalker)
Lepší to snad ani být nemohlo.
Za sebe musím říct, že když jsem se tu dneska dočetl, jak to s Lukem dopadlo, nebyl jsem moc překvapený, ale i tak zklamaný. Ovšem tahle reakce se mi zaryla hluboko pod kůži, protože to bylo jako dostat facku a chytit druhou větší ránu o zem. Už jsme si všichni zvykli, že k nedodržování, ať už z důvodu přeplněných kalendářů, nebo čistě z důvodu nerespektování zaběhnutých spojení, zkrátka dochází. A jen pro upřesnění, teď nemluvím o těch výjimečných případech, kdy bylo předchozí obsazení tak šílené, že změnu vítal naprosto každý. Tohle je případ, který bych nazval obrovskou promarněnou šancí. Zatímco u originálu museli řešit, jak vytvořit co nejvěrohodnější verzi Hamillova hlasu, u nás bychom měli P. Lněničku, který je aktuálně platným hlasem mladého Luka a nepotřebuje žádný zásah (a před pár lety nebyl problém, dodržet ho do traileru a Epizodu 7). Samozřejmě existuje šance, že zkrátka neměl čas, proto tímhle nechci vyjádřit hrubou kritiku, ale spíše druhotné, ještě větší zklamání. Už jsme si zvykli, že většinu změn provází reakce typu "ale tak, vypadá to zajímavě", nebo "je to škoda, ale rád/a si to poslechnu", což jsou naprosto respektováníhodná tvrzení. Ale mně osobně přijde tvrzení "lepší to snad ani být nemohlo" prostě hrubě mimo a upřímně doufám, že P. Lněnička zdejší fórum příliš nečte, aby ho nemrzelo, že tu oslavujem jeho neúčast.

Tímhle ale samozřejmě nezpochybňuju očividné (nebo spíš ušislyšné?), totiž že O. Hajlich zní čím dál víc jako mladší verze M. Dlouhého. Sám jsem si párkrát říkal, jak je škoda, že se to v rámci SW nevyužilo, ovšem v případě filmu Solo, kde by to krásně navázalo na M. Dlouhého, coby hlas středně starého Hana.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od KOMZA »

Jenže u mě je ten problém, bez ohledu na to, který dabing staré trilogie platí, že já mám Petra Lněničku přece jen více spjatého s Kananem (a to nejsem velký fanda Povstalců), ačkoli je Luke samozřejmě "větší" a důležitější postavou (a v případě třetího dabingu nemám problém s ním, ale s Michalem Dlouhým). Vzhledem k tomu, že se u Luka pokračovalo s Michalem Dlouhým, já osobně oceňuji, že mladý Luke dostává podobný hlas. Můj příspěvek v žádném případě neměl vyznít jako oslava neúčasti Petra Lněničky, kterého samozřejmě slýchám ráda, protože jak říkám – on nebyl a není důvodem, proč nemám ráda třetí dabing, naopak ho považuji za pozitivum. Nicméně mě toto rozhodnutí, i když je to další zásah, nemůžu si pomoci.

Ale když už tu jsem, ještě ke druhé sérii:
Radka Přibyslavská - Ming-Na Wen (Fennec Shand)
Tomáš Karger - Dave Filoni (Wolf) // EDIT: Pardon, prohodila jsem je, správně: Tomáš Karger - Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva)
Stanislav Lehký - Michael Biehn (Lang)
Miroslav Etzler - Richard Brake (Valin Hess)
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 01 dub 2023 22:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od oberon »

Však mít svoje preference je přirozené, je jenom otázka, jak je veřejně vyjádřit :).

Ale abych pravdu řekl, když si člověk prochází za poslední dobu příspěvky ve všech nových dílech v rámci SW, tak být tvůrcem dabingu, asi jsem zmatenější jak lesní včela. Když se něco dodržet podaří, např. Sašu Rašilova v tCW, tak je to vlastně špatně. Tady u Manda zase naopak, když se Boba nedodrží, tak je to zase špatně, ale když se nedodrží Luke, tak je to vlastně dobře :D.
Uživatelský avatar
andy
Příspěvky: 45
Registrován: 17 led 2011 22:54
Bydliště: Plzeň 1

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od andy »

KOMZA píše:Jenže u mě je ten problém, bez ohledu na to, který dabing staré trilogie platí, že já mám Petra Lněničku přece jen více spjatého s Kananem (a to nejsem velký fanda Povstalců)
Že Lněnička dabuje jak Luka tak Kanana bych nepovažoval za konflikt, protože u Kanana má dost jiný hlas, že když jsem sledoval Rebels poprvé vůbec jsem si nevšiml, že Kanana dabuje stejný dabér jako Luka, zjistil jsem to jen proto, že jsem se to dočetl tady na fóru. Takže já mám Lněničku spojeného s oběma.
Obrázek
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od fabec122 »

Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od KOMZA »

Nepoznáváte někdo, kdo dabuje v posledním díle (Kapitola 20) klony? Protože se mi nezdá, že by to byl Milan Kačmarčík, tak mi to zase vrtá hlavou...
Uživatelský avatar
xXx Star
Příspěvky: 85
Registrován: 16 dub 2019 18:12

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od xXx Star »

Mohl by to být Jan Kříž, protože je napsaný i v obsazení Boby Fetta. Přijde mi divné, že klony mají už více než 4 dabéry (když nepočítám Vadnou várku). Vypadá to, že VŽ se vrací k přeobsazování postav z animovaných seriálů a filmů, které nejsou natočeny pod Disney. Nechápu proč nemohl být na Bobu Fetta obsazen Pavel Soukup, když pak daboval v Andorovi jinou postavu. Stejně tak na Cada Banea nebyl obsazen ani jeden z jeho dabérů, kteří ho dabovali v Klonových válkách i když ho i v originále mluvil stejný herec jako v CW. A ve Vadné várce, kterou dělá také Virtual to šlo. Bojím se jak dopadne Sabine Wren, Ezra Bridger a Hera Syndulla v Ahsoce, pokud to bude VŽ režírovat.
Naposledy upravil(a) xXx Star dne 05 srp 2023 10:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mandalorian / The Mandalorian

Příspěvek od KOMZA »

Mně to připadá zvláštní i kvůli tomu, co tu psal loni Pavel Klimeš, že jsou kloni v dabingu děleni podle origo a nové trilogie – viz Boba Fett: Zákon podsvětí – pokud jsem to tedy dobře pochopila...
D.Paulus píše: 22 čer 2022 19:54Ano, je to tak, s tím, že Milan Kačmarčík je náhrada za Pavla Soukupa specificky na "staré" klony. Kdežto Jan Šťastný reprízuje "mladé" klony z éry prequelů (samozřejmě mínus Vadná várka, která je speciální případ).
Na základě toho bych tam tedy čekala Jana Šťastného (éra prequelů), ale pokud jsem to pochopila špatně, tak v tom případě mě stejně překvapuje kdokoli jiný než Milan Kačmarčík. V tuto chvíli bych obě řešení považovala za správná, ale nový hlas je pro mě nepochopitelný a dělá to akorát další chaos (jakoby jich u klonů už nebylo dost). Po druhém zhlédnutí jsem si navíc všimla, že jim v dabingu patrně utekla jedna replika, a tu předchozí proto zduplikovali, alespoň mi tedy přijde, že je identická. Každopádně by mě zajímalo, proč k dalšímu hlasu došlo...
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 22 bře 2023 19:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“