Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Moderátor: Sen

Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 414
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od Darth Vader »

Po dokoukání poslední epizody musím říct, že se jedná o velice podařený dabing, který má skvělé obsazení (až na Dartha Vadera), skvělý překlad a velký počet hlasů, což je super. Nejlepší na tomto dabingu je samozřejmě Saša Rašilov, který si jej ukradl celý pro sebe. Je super, že se podařilo dodržet skoro všechny hlasy u vracejicích se postav. Jediný, co mi na tomto dabingu vadí, tak je obsazení Miroslava Etzlera jako Dartha Vadera. Zní jako každý druhý zaporák a to Vader prostě není. Vader je specifický a to hlavně i díky svému hlasu. Ale pokud tady nebyla jiná možnost, když pan Klem nemohl, tak se bohužel nedá nic dělat. Možná se někdy Vader v tomto seriálu předabuje, ale moc v to nevěřím.
Ne každý nový dabing je špatný.
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od fabec122 »

Sidious měl sice ve finále jen pár vět, tak to Jan Vágner ještě nemohl pořádně rozbalit, ale i tak si troufám tvrdit, že tohle bude správná trefa do černého

Než Jiřího Plachého, tak to ještě víc podle mého připomíná ty staré verze s Jiřím Holým.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od DAN K. »

fabec122 píše: 24 čer 2022 15:56 Než Jiřího Plachého, tak to ještě víc podle mého připomíná ty staré verze s Jiřím Holým.
Já už jsem toho všiml před pár lety u dokumentů, ale Jan Vágner zní v jisté poloze naprosto identicky jako Vladimír Ráž. V té scéně v poslední epizodě mě to úplně trklo do ucha.... Jinak jak čtu zdejší komentáře, jen kroutím hlavou, je mi tvůrců úplně líto, protože tenhle dabing je naprosto špičkovej. Viděl jsem celou ságu Star Wars několikrát v angličtině a vždycky mi vadilo, jak je James Earl Jones prázdnej. Sice intonuje pateticky, jak kdyby recitoval poezii, ale chybí tomu vnitřní emoce. Miroslav Etzler mi vůbec nevadil, naopak, a ta scéna, jak se mu rozbije maska a mluví ho dva hlasy naráz, je udělaná úplně fantasticky, to muselo dát strašlivou práci.... Ovšem nejlepší z celého dabingu je Vendula Příhodová, ta si krade každou scénu pro sebe. :-:
Famfi
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2009 14:09
Bydliště: Přelouč

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od Famfi »

Darth Vader píše: 30 kvě 2022 15:27 Aha, jen je škoda, že je ten topic již vymazán, rád bych se podíval, co tam bylo za další návrhy.
Mé 4 návrhy tehdy byly Jan Vágner, Miloš Vávra, Ladislav Županič a Jan Přeučil ;) A co si trochu pamatuji, tak někteří házeli návrhy typu Miroslav Etzler, Jan Vondráček, Alexej Pyško, Miloslav Mejzlík, Jiří Čapka, Karel Heřmánek atd.
Naposledy upravil(a) Famfi dne 22 kvě 2023 21:34, celkem upraveno 1 x.
DCernoch
Příspěvky: 76
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od DCernoch »

Famfi píše: 31 pro 2022 00:28
Darth Vader píše: 30 kvě 2022 15:27 Aha, jen je škoda, že je ten topic již vymazán, rád bych se podíval, co tam bylo za další návrhy.
Mé 4 návrhy tehdy byly Jan Vágner, Miloš Vávra, Ladislav Županič a Jan Přeučil ;) A co si trochu pamatuji, tak někteří házely návrhy typu Miroslav Etzler, Jan Vondráček, Alexej Pyško, Miloslav Mejzlík, Jiří Čapka, Karel Heřmánek atd.
Ještě tam někdo myslím navrhoval Aloise Švehlíka, i když bylo jasné že ten by do toho asi nešel. :)
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“