český dabing Toma Hankse

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
jansova
Příspěvky: 1
Registrován: 12 zář 2011 15:47

český dabing Toma Hankse

Příspěvek od jansova »

Proboha - poprvé vidím Toma Hankse dabovaného jiným hercem než Vladimírem Dlouhým ve filmu Andělé a démoni.
Přece by se našel hlas podobný Vladimíru Dlouhému! Zvolit Aleše Procházku mohl snad jenom hluchý.
To je obrat o 360 stupňů. Hlas pana Dlouhého k Hanksovi patřil dlouhá léta a zasloužil by si vhodného následovníka.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od oberon »

IMHO Aleš Procházka už Hankse taky mluvil v dost filmech, pana Dlouhého skvěle nahradil například ve filmu Zachraňte vojína Ryana...
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od chovanecm »

Když jsem slyšel tohle , napadlo mě, že by se na něj možná v některých filmech hodil i Ivan Trojan
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Markus »

Souhlas s Oberonem. Už se to řeší v topicu Toma Hankse a i když jsem v době, kdy si ho ještě mohl nadabovat pan Dlouhý, neměl z principu toto spojení rád, teď s ním nemám žádný problém. Tahle kombinace se mi líbila ve Vojínu Ryanovi i třeba v Terminálu a hluchý si opravdu nepřipadám... ;) Nevidím důvod, proč teď najednou hledat nového dabéra a dělat, jak kdyby si ho pan Procházka nikdy nenadaboval...
Obrázek
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Michaela2 »

chovanecm píše:Když jsem slyšel tohle , napadlo mě, že by se na něj možná v některých filmech hodil i Ivan Trojan

jojo, souhlas, škoda, že si ho ještě nikdy nedábnul :-?
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Budy »

Dobrý nápad jsem četl zde na fóru, že by ho mohl dabovat Jan Hartl. Bohužel, ten nedabuje. :(
18.05.2008 – 07.05.2015
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Vladajsoucna »

Aleš Procházka ho dabuje už dlouhodobě a docela často, dokonce namluvil i jeho animovanou verzi v celovečerních Simpsonech. Není to takový přestřel jako Libor Hruška v prvním dabingu Trosečníka, ale přesto se Dlouhému nemůže vyrovnat ani v nejmenším. Jeho hlas je zkrátka až příliš otřepaný neustálým dabováním všeho možného a Hanksův hlas je naopak velice neohraný, dosti netradiční. Dlouhý na něj sedl perfektně, ale dobrý byl i Jiří Dvořák v brněnském dabingu Philadelphie. Škoda, že když nyní dabuje v Praze, tak ho při obsazování dabérů Hankse zcela opomíjejí.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Angus MacGyver »

Také se přimlouvám za Ivana Trojana (Jiřího Dvořáka rovněž nezavrhuji).

Kdo viděl film Václav, kde hraje Ivan Trojan roli duševně retardovaného čtyřicátníka, pochopí... (role v určitém smyslu slova podobná Forrestu Gumpovi, hlas Ivana Trojana podobný hlasu Vladimíra Dlouhého).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Michaela2 »

tak jsem si stáhla film Moje krásná učitelka, jelikož mám Julii Roberts ráda a chtěla jsem vidět, jak je stále krásná, ten film je ale nuda, takže 30 minut stačilo, ale podstatné je to, že mi Aleš Procházka už vůbec nevadil :? , takže konečně budu moc dát Andělé a démony :mrgreen:
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Joe Black »

Dej, ten film je skvělej, mohu doporučit... Mě taky Procházka nevadí, jako náhrada za Dlouhého je to adekvátní...
Odpovědět

Zpět na „Obecně“