Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od BobSilas »

Pomajz: Tvé heslovité narážky ti přijdou možná vtipné, ale drtivá většina zdejších lidí netuší, o co jde.

Mě přijde zas vtipné, že chce phandl (a spol.) přehrávat DTS na přehrávači který to evidentně nezvládá a ještě má tu kuráž o tom psát. :D
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od Pomajz »

BobSilas píše:Pomajz: Tvé heslovité narážky ti přijdou možná vtipné, ale drtivá většina zdejších lidí netuší, o co jde.

Hlavně že to tušíš Ty :) :)
BobSilas píše:Mě přijde zas vtipné, že chce phandl (a spol.) přehrávat DTS na přehrávači který to evidentně nezvládá a ještě má tu kuráž o tom psát. :D

Ty tady píšeš o něčem, co nikdo nenapsal. Zatím jsi zde vtipnej jen Ty.
RETROFILM
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od BobSilas »

HonzaXXII píše:To podle mě nemá nic společnýho s tím, jestli má phandl přehrávač z roku 2k7, nebo úplně nový...

- každá mašina je za dva roky k ničemu, i když normálně funguje.
Právě že to je hodně podstatné jaké máš vybavení, běžný low-end přehrávač má skutečně potíže s přehráváním DTS a právě zpomalení zvuku jsou hlavní příznaky.

Je to skutečně tak že technika jde kupředu takovým tempem, že dva roky starý hardware ti je fakt k ničemu, pokud chceš používat nové věci. U kvalitních přehrávačů se to dá řešit softwarovým upgrade, nebo koupí receiveru, který dekóduje všechno. Ale pokud chceš na PC hrát nové hry a používat moderní výkonné aplikace musíš každé dva roky obměnit/vylepšit hardware, jinak máš hold smůlu.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od Newmy »

Hoši, to je zbytečný, mu to nevysvětlíte... 5 stran se mu to tady vysvětlovalo, ale on z toho nepochopil vůbec nic, my tu mluvíme o výrobě a on pořád to svoje o přehrávání :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 202
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od gillan »

Já tady nechci nikoho napadat ani urážet...ale myslím si ,že neověřené tvrzení typu : že, buď má vadný uši, nebo domácí kino nebo :tak má nekorektní přehrávač, toť celá záhada. Bobe tys u něho byl doma ,že víš co používá za techniku ,že tvrdíš že nemá pravdu ?
FragMan
Příspěvky: 421
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od FragMan »

To vůbec není o DTS nebo DD. Mám filmy, jejichž dabing je prokazatelně zpomalený, a je úplně jedno, jakou technologií jsou zakódovány, stejně tak počet kanálů nehraje žádnou roli. Že by přehrávač zpomaloval zvuk, s tím jsem se nesetkal a imho je to naprostá blbost.

U mnoha titulů to zpomalení "na první poslech" poznat není, ale stačí si vzít třeba zmiňovaný Jurský park 3 (dabing natáčen 25 FPS) a porovnat BR s DVD. Ten rozdíl tam prostě slyšet bude a nepomůže tomu ani přehrávač za 100 000 Kč.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od BobSilas »

Tak já mám tuhle kolekci - http://www.film-arena.cz/recenze-kolekc ... olekce-1-3 - a je to naprosto v pořádku, porovnal jsem s origo DVD a zvuk je totožný, žádná deformace zde není znatelná. Zajímalo by mě tedy, co a s čím porovnáváte vy? Vyšlo to vícekrát v různých edicích a může se stát, že se něco špatně vyrobí, ale že by se to dostalo do ruky zrovna jednomu člověku, to je nepravděpodobné.

Když si pustíte DTS na přehrávači nekompatibilním s tímto formátem, nebo na starém PC, tak to bude hrát zpomaleně, to mám odzkoušeno.

Testoval jsem mimo jiné takto: extrahoval jsem CZ dabingy s origo BD a DVD, otevřel v profi studiovém softu Cubase a porovnával, i kdybych se mýlil já ten program ne, obě zvukové stopy se shodují. To je pro mě důkaz víc než přesvědčivý.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od HonzaXXII »

To vážně nemá cenu. Víckrát jsem tu i já připustil, že jsem se splet (a to je co říct :D ). :roll:
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od BobSilas »

Newmy píše:Hoši, to je zbytečný, mu to nevysvětlíte... 5 stran se mu to tady vysvětlovalo, ale on z toho nepochopil vůbec nic, my tu mluvíme o výrobě a on pořád to svoje o přehrávání :D
A co třeba Star Wars 4-6, také jste zde tvrdily, že to hraje zpomaleně, nahodil jsem vám důkaz, že tomu tak není a nikdo se nevyjádřil, nikdo nepřiznal, že se mýlil. V takovém případě je taková diskuse vážně zbytečná.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
FragMan
Příspěvky: 421
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Dabing 25 vs 24 vs 23,976 fps a různé typy záznamových médií

Příspěvek od FragMan »

Srovnání českého DVD a Blu-raye filmu Jurský park 3, (zdroj BR: DTS 5.1 768 kbps; zdroj DVD: AC3 5.1 384 kbps - proveden pouze downsampling na 2ch a převod do WAVu, stříháno v Sony Vegas).

http://uloz.to/x3jx3qhn/srovnani-jp3-br-dvd-wav

První je BR, následuje DVD. Na konci je ještě srovnání na pár vteřinovém úseku z dialogu Zdeňka Mahdala.

Rovněž přikládám screen obou verzí, rozdíl je snad jasně vidět.
Přílohy
snapx 2014-11-08, 14_17_46.jpg
Odpovědět

Zpět na „Obecně“