Záměna dabérů

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Záměna dabérů

Příspěvek od Joe Black »

Také se vám někdy stalo, že jste si celou dobu mysleli, že pana/paní XX dabuje dabér/-ka YY a nakonec jste zjistili, že se jedná o někoho úplně jiného, protože mají téměř stejné hlasy? Tuto možnou záměnu znám u dvojice Jana Andresíková a Drahomíra Hoffmanová. Hlasy téměř stejné. A teď bych vás všechny rád poprosil o pomoc. V seriálu Closer jsem netušil, kdo dabuje hlavní postavu Brendy Johnsonové. Potom jsem sledoval nový seeriál na Primě Ďábelská mrcha a zjistil jsem, že postavu Grace Hanadarkové dabuje Lucie Juřičková, nebo se tak alespoň zdálo. A v dalším okamžiku jsem si uvědomil, že je to stejná dabérka, jako u Brendy v Closeru. Jenže jaké nebylo moje překvapení, když v titulkách slyšim jméno Miluše Šplechtová. Prosím někoho, kdo zmíněné seriály sledujee, jestli by mi neprozradili, jak je to doopravdy... Děkuji předem...
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od ReDabér »

Já měl taky pocit z titulků, že je to Lucie Juřičková.

Zvláštní, já zase včera sledoval na NovaCinema film Velká ryba, kde byla postava mladé Sandry Bloom, u které sem byl přesvědčen, že ji dabuje L. Juřičková, ale v titulcích nebyla(nebo, že bych to přeslechl?Ale to se mi moc nezdá).
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Budy »

Mě se plete Jana Andresíková a Jaroslava Obermaierová.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od James55 »

Já mám problém odlišit Lucii Svobodovou od Lucie Kožinové
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od HonzaXXII »

Mně se strašně plete Vlastimil Bedrna (Homer Simpson) a Jiří Bruder (Monty z Rychlé Roty).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Budy »

HonzaXXII píše:Mně se strašně plete Vlastimil Bedrna (Homer Simpson) a Jiří Bruder (Monty z Rychlé Roty).
Sice se mi nestává pravidelně, že by se mi pletli, ale dřive se mi to taky stalo.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Joe Black »

Musím přiznat, že někteří vámi zmiňovaní se mi také pletou. A nevíte někdo jestli to tedy v těch seriálech byla L. Juřičková či M. Šplechtová?
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od DAN K. »

je to tak jak je to v titulkcích Closer - juřičková, dabelska mrcha- šplechtová, ale ty hlasy jsou si trochu podobny, lucie jurickova je ta co dabuje tu dabelskou mrchu zrzku v zoufalejch manzelkach a taky vyborne namluvila mirandu richardson v cerny zmiji, tam to je skoro na dabingovou cenu....To s bedrnou a brudrem je vec kterou jsem nikdy nepochopil, ty hlasy jsou hodne podobny, fakt nechapu proc neoslovili jiriho brudera, kdyz hledali novyho dabera homera po panu bedrnovi., pri tom na to meli mit udajne velky casting kam pozvali zcela scestny lidi jako naroznyho, genzera apod., dabingove zrudnosti ceske televize me nikdy neprestanou fascinovat:)...me se kdysi davno pletla mirka souckova a tereza chudobova a dneska se tomu smeju a nechapu jak se mi mohli plest tyhle uplne odlisny hlasy.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Opsha »

No, tak Bruder X Bedrna to ani ne. Já mám ten velký problém, že nejsem schopný rozeznat většinu dabérek, kromě těch s nejcharakterističtějším hlasem (Inka Šecová, Eva Spoustová, Jana Páleníčková, Stanislava Jachnická), všechny mi nějak splývají do jedné. Možná to bude mužským mozkem :-)
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Ištván87 »

Mně osobně trošku vadí, když se v jednom filmu občas na některé postavě promíchají dabéři. Když pominu ty osmihlasé dabingy z počátku 90. let, kde se to praktikovalo pokud by si měl dabér povídat sám se sebou, tak mi tato zkušenost trošku znechutila jinak výborný zážitek z dobrého dabingu filmu Zachraňte vojína Ryana, kdy se v jedné scéně prohodili Pavel Kříž (Reiben) a Ludvík Král (Jackson). Pokud se budete v dohledné době dívat na tento film s českým dabingem, tak si toho všimněte. Je to asi v 1. hodině filmu ve scéně, kdy vojáci v jednom městě omylem objeví německou kancelář plnou vojáků. Reiben tam pak hlasem Ludvíka Krále říká "zabiju vás" a za chvíli Jackson tutéž větu zařve hlasem Pavla Kříže.
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 10 zář 2014 01:15, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Obecně“