Filmy s Gabinem

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od DAN K. »

Momentalne pripravujeme jeden z tech filmu vypsanych v prvnim prispevku, muj povzdech byl zalozen na autentickem zazitku...
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od salgado »

Takže bude asi i nový dabing, že? Ale neřekl bych, že by starší filmy nešly důstojně nadabovat. Třeba na ČT se to občas podaří (třeba právě dabing Zahradníka s Gabinem byl na velice slušné úrovni, je to asi pět let zpátky). Navíc před desítkami let k nám také chodily filmy bez mezin. zvukových pásů. A při dnešní technice si s tím neumí televize poradit?
richardda
Příspěvky: 1102
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od richardda »

DAN K. píše:Momentalne pripravujeme jeden z tech filmu vypsanych v prvnim prispevku, muj povzdech byl zalozen na autentickem zazitku...
Ja jen doufam, ze to neni jeden z filmu co uz podle dabingfora starsi neboli puvodni dabing maji. Protoze pak by ten povzdech jaksi nebyl na miste. :D
NOVA, jedině ona.
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od salgado »

Já myslím, že ani jeden z filmů v úvodním příspěvku nemá použitelný dabing. Rozhodně nečekám, že Prima sežene od Pomajze dabing k Burziánům
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od Jelimán »

DAN K. píše:jsou tu i jine kanaly, jako treba prima max;) jenomze tohle se uz dneska dustojne nadabovat neda. k takovymuhle filmu dostane nekvalitni ruchovou stopu, kde chybi pulka ruchu, takze to pak dodelavate a zni to jako kdyz michate jazz a heavy metal. k tomu dnesni hlasy k tem starym hercum vubec nepasujou, na tohle uz je proste pozde, aby jeste vznikl dustojny vysledek...
S tím musím souhlasit. Ty nové dabingy mnohdy k těm starým dabingům nepasují. K tomu prostě patří ten kultovní zvuk dabingů ze Studia Barandov. Letos je jiná doba.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od Jelimán »

salgado píše:Já myslím, že ani jeden z filmů v úvodním příspěvku nemá použitelný dabing. Rozhodně nečekám, že Prima sežene od Pomajze dabing k Burziánům
Tak to já taky ne. :(
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od Jelimán »

Noc a zmatek 7.7. na Prima Max? No, já tleskám :-:
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od salgado »

Tak to je opravdu velké překvapení. Můžeme si schválně tipnout, koho nasadili na Gabina. Že by Pavel Rímský?
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od Jelimán »

Tipovat si netroufám. Před režiserem českého znění stojí velký oříšek a musí k tomu přistoupit zodpovědně. Sám budu dúvěřovat a doufám, že nebudu zklamán. Pavel Rimský by byl fajn. Dále bych si možná dokázal představit i Plachého, který už ho také daboval. Švehlík se mi sice vždycky na Gabina hrozně líbil, ale už je možná příliš starý. Napadá mě i trochu bizární nápad a to Alfréd Strejček. :lol: Já když ho poslouchám, tak si ho umím ve spojitosti s Gábinem živě představit, přestože to určitě není filmový dabér. Ale kdo to ve výsledku bude, si opravdu netroufám říct. Pokud bych ovšem měl někoho obsadit, byl by to Strejček.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Filmy s Gabinem

Příspěvek od Jelimán »

Už je ukázka a vypadá to že Gabina dabuje Karel Heřmánek. http://play.iprima.cz/noc-a-zmatek-upoutavka
Odpovědět

Zpět na „Obecně“