Dabér a dabérka mého srdce

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od James55 »

Vybrat největší oblíbence je dost těžké. Z dabérů mám nejradši asi Aleše Procházku, Filipa Švarce, Filipa Jančíka, Ivo Nováka, Pavla Vondru a Libora Boučka. Z dabérek Radku Přibyslavskou (bohužel dabuje velmi málo a když už tak v brněnském dabingu :( ), pak Miriam Chytilovou, Jitku Moučkovou, Danu Černou, Kateřinu Lojdovou a Dagmar Čárovou.

Dabéra, na kterého jsem vyloženě alergický nemám. Ale moc nemusím Martina Dejdara, Zbyška Horáka, Zdeňka Junáka, v poslední době i Bohdana Tůmu (ovšem na některých rolích mi vůbec nevadí, třeba Hurley z Lostů, Jim Carrey..) a taky Michala Holána, který začíná být slyšet nepříjemně často. Z dabérek mi vadí Jolana Smyčková, která si někde dábla snad každou mladou herečku. :)
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od fabec122 »

Vybrat nejoblíbenějšího dabéra je vážne těžké,Ale k mým TOP dabérům patří Martin Stránský,Pavel Rímsky,Bohdan Tůma,Aleš Procháka,David Prachař.Nakonec jsem jako nejoblibenejsiho vybral Martina Stránského.To u dabérek je to jednoduší kde u mě jasně vede Simona Postlerová.
A mezi mé nejméně oblíbené dabéry patří Jan Maxián který mi leze opravdu na nervy a také Martin Dejdar
Naposledy upravil(a) fabec122 dne 29 srp 2009 07:36, celkem upraveno 1 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od HonzaXXII »

Můj nejoblíbenější je (jak jinak) dneska už moc neaktivní Jan Kalous. Dulík, Kevin, a spousty dalších výrostků, nejen že je namluvil naprosto výborně, ale jsou u mě důležitější spojení než Louis de Funés a Filipovský. Druhej je u mě Petr Oliva. Z holek asi nejvíc Jana Páleníčková, Dagmar Čárová, Jana Mařasová a Miroslava Součková. Taky se mi zamlouvají Michal Pavlata, Stanislav Fišer, Miroslav Saic (říkejte si co chcete, ale mně se jeho hlas líbí), Jiří Prager, Pavel Soukup, Oldřich Vlach, Vlastimil Bedrna, Jiří Bruder, Daniel Dítě, Jiří Dvořák, Zdeněk Junák, Zdeněk Bureš, nebo Tamara Kotrbová, z dnes již bohužel nežijících Mirko Musil nebo třeba Soběslav Sejk.

Že by se mi někdo doopravdy nelíbil snad ani ne. Trochu Martin Zahálka, ten se podle mě hodí snad jen na postavy typu přihřátej Matt z Merlose Place nebo nějaký s prominutím mentoše. Ale je to jen můj názor. Každopádně Freddy Krugera nebo KARRa bych mu nedával. Stejně tak mi často vadí hlas Filipa Švarce, ale jak kde. Někde ho zas slyším rád.A posledních několik let mě začíná štvát zejména Bohdan TůmaTůmovi a Libor Terš, a trochu i Pavel Šrom. Chraň bůh říct že není role kde nemají konkurenci (př. u Tůmy když si vzpomenu na Carreyho, Penhalla v Jump Street, nebo toho holohlavýho žluťase co se ob díl vyskytoval v MASH, nevidím lepší alternativu, stejně tak u Šroma třeba trenér v Kokosech na sněhu), ale v poslední době jsou slyšet všude, a to pak bolí.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od ReDabér »

S potěšením vidím, že topic skvétá a je zajímavé sledovat, kdo z dabéru je mezi uživatelů fóra na předních místech. Přesto, aby měla anketa svůj smysl, prosil, aby "hlasující" volili vždy jen jednoho dabéra a jednu dabérku (bloome, Jamesi55 nebo Face122). Napsat i víc oblíbených dabéů je samozřejmě naprosto v pořádku. Nutné je ale napsat na konec toho nejlepší/ho ze všech.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od jackb »

No tak vybrat moje největší oblíbence bylo vážně těžké, ale patří mezi ně: Jan Šťastný, Libor Hruška, Zdeněk Hruška, Ivan Trojan, Miloslav Mejzlík, David Prachař, David Novotný, Michal Jagelka, Gustav Bubník (Vondra mu v dabingu Cruise nesahá ani po kolena). Ale kdybych měl vybrat toho nejoblíbenějšího tak Libor Hruška - toho vždycky rád slyším. A navíc Rodney McKay v jeho podání nemá chybu.

Mezi mé oblíbené dabérky patří: Jitka Ježková, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Hana Ševčíková, Tereza Bebarová a další. Na první místo bych umístil ale Kateřinu Velebovou, která má podle mě úžasný hlas (ale myslím si, že by ji Václav Knop nemusel do všeho obsazovat).

Koho vyloženě nemusím tak toje Vojta Hájek a poslední dobou Zdeněk Mahdal ( to kvůli tomu, že ho bsazují na herce, kteří mají dvorní dabéry - z poslední doby Clive Owen a Gary Oldman) - ale zase v Plastické chirurgii s.r.o. je dokonalý. A z dabérek moc nemusím René Slováčkou a to hlavně proto, že dabuje milióny vedlejší rolí v každém druhém seriálu (hlavně ale režírovaných Václavem Knopem)
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od Geser »

Nezaložíme Knopův antifanklub? :twisted:

Mno jinak si sypu popel na hlavu, že jsem prve nezmínil Jitku Ježkovou. Spolu s Lucií Vondráčkovou a Ivanou Andrlovou jsou pro mě na prvním místě. A jelikož se musí vybrat jenom jedna, tak asi nakonec zvolím Lucku. Protože jí ještě asi párkrát uslyšíme 8-)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
maly kozel
Příspěvky: 116
Registrován: 12 srp 2008 22:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od maly kozel »

Tak můj nejoblíbenější dabér je asi Oldřich Vízner. Jeho hlas mám opravdu rád, specielně u Kevina Costnera. Pak můžu hodně Sašu Rašilova. Hodně na mě zapůsobil i Pavel Zedníček v Kroku za krokem. Co se dabérek týče tak mám moc rád hlas Jitky Moučkové a nebo Ilony Svobodové.
Nejoblíbenější dabéři: 1. Pavel Soukup 2. Jiří Prager 3. Saša Rašilov 4. Zdeněk Maryška 5. Oldřich Vízner
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od fandadab »

Mě se líbí z mladých Písařík, Hájek, Velebová, Ježková, ze středních Jančík, Stránský, Postlerová, Hybnerová starších. Švehlík, Rýmský, Miláčková, Brousková :)
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od Džejňulka »

Opravdu nevím, koho sem napíšu, protože jsem o tom zatím ještě nikdy nepřemýšlela, kdo je můj oblíbenec a oblíbenkyně.
Můj nejoblíbenější dabér je asi dost jednoznačně Martin Stránský - Dr. House, Carlos v Zoufalých Manželkách a BENDER :-: :-: :-:
Dokonce už ho slýchám i ve své hlavě :D ,např. když si čtu knížku, tak na mě občas vybafne a kousek mi přečte,jsem BLÁZEN! :D
další oblíbenci: Filip Švarc (zebra v Madagaskaru se mi v jeho podání fakt líbila), Bohdan Tůma ( za jeho schopnost vyprodukovat dr.Zoidberga, Jima Carreyho nebo ufona z reklamy na Alza.cz, ale i za to, že dokáže pro změnu mluvit i úplně normálně :D)
Nejoblíbenější dabérka už je větší problém, líbí se mi jich dost, ale musím říct, že to bude asi Jitka Moučková, která se mi líbila v seriálu Čarodějky a také ve Futuramě, kde mi vyrazila dech, jak umí udělat i zcela jiný hlas :-: , hned za ní jsou ale Andrea Elsnerová, Jitka Ježková a Miriam Chytilová (kterou když slyším, mám velikou radost)
Neoblíbenci jsou podle mě o dost snazší:
Nemůžu si pomoct, ale opravdu se mi dělají osypky z hlasu René Slováčkové, nemám jí ráda už od dob, kdy jsem ani netušila, jak se jmenuje nebo jak vypadá. Slyšela jsem jí jednou na Nově mluvit mimo dabing a její hlas se mi zdál o dost lepší, poslouchatelnější , nevím jestli to dělá schválně ten hlas nebo jestli si to neuvědomuje. :-? Jinak nic proti herečce/dabérce nemám.
Neoblíbený dabér je asi Zdeněk Mahdal, kterého jsem měla vždycky jako moderátora nebo herce ráda, ale v poslední době jsem došla k závěru, že bych ho v dabingu nemusela slýchat tak často kromě případů, kde už si to bez něj neumím představit. ( Chůva k pohledání,apod.) nebo jako dvorní dabér herce (např.Cage).
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabér a dabérka mého srdce

Příspěvek od Joe Black »

Přidám ještě mé nejméně oblíbené dabéry. Z žen je to jednoznačně Růžena Merunková, která má opravdu mečivý hlas a u mužů ani nevím...
Odpovědět

Zpět na „Obecně“