Louis de Funès - nástupce Františka Filipovského

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...

Louis de Funès - nástupce Františka Filipovského

Příspěvekod Jelimán » 21 bře 2018 17:04

Po smrti FF zbývalo nadabovat ještě nějaké filmy s Louisem de Funésem, které mistr nestihl nadaboval. K dabingu těchto filmů se až na čestné vyjímky (Lábus, Císler) přistupovalo způsobem, že se za každou cenu musí imitovat Filipovský. Tak vznikly příšerné Krampolovy dabingy a o nic lepší s Faltusem, který je sice dobrý imitátor, ale špatný herec a tak to vůbec nebylo ono. Možná jednou příjde čas, že se tyto odpadní dabingy skvělých filmů předabují. Docela by mě zajímalo komu byste Funése svěřili. Mně se docela líbil pan Knop ve Křidýlku nebo stehýnku. Dabing ve kterém účinkoval, neměl určitě velkou režii, ale i tak to poměrně obstojně zvládl. Pod dobrým vedením (třeba pana Klosse) by mohl být velmi dobrý. Asi by mi ale nejvíc sedl pan Meduna, který nikdy nic nezkazí. Výborně se hodí na Christiana Claviera, který je takovým Funesovým nástupcem. Nebo by byl možná fajn pan Petr Pospíchal (nějak jsem si ho v poslední době oblíbil.) Jaké máte návrhy vy?
Jelimán
 
Příspěvky: 186
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Louis de Funés - nástupce Františka Filipovského

Příspěvekod Angus MacGyver » 24 úno 2019 22:22

Jelimáne, abych se mohl k tomu fundovaně vyjádřit, potřeboval bych ukázku Funésova hlasu. Nějaká komedie, ale i vážná role. Možná i v širším rozmezí jeho kariéry. Nenašel bys nějaké kvalitní ukázky, třeba na YouTube?

Dopředu říkám, že pokud by někdo měl předabovávat filmy s Luisem de Funés, tak musí být zkušený dabér a nebo dabér, který je ochotný na sobě pořádně pracovat.
Je podle mého holý nesmysl obsazovat na Funése dabéry, kteří už jsou bardi řemesla - např. Richter, Klapka, aj., protože v jejich případech je proti ČAS...

Chce to někoho střední generace - někoho jako jsou Dvořák, Vetchý, Šťastný, za trošku starší třeba Meduna. [To nejsou návrhy, jen abych ilustroval věk dabérů.]

A co rozhodně se nesmí udělat - imitovat Františka Filipovského.
Angus MacGyver
 
Příspěvky: 212
Registrován: 15 led 2010 23:04


Zpět na Obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály