Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od filip »

Takže to chápu dobře, že se obsazení paní Šecové, Zdichncové zvažuje?
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Takhle konkrétně nevím, ale v SDI je snaha zachovat co nejpůvodnější obsazení.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jack_6428 »

lladda píše:Na všem se pracuje. Výběr dabérů ale stále záleží na rozpočtu a na tom, jestli bude Disney souhlasit s návratem hlasů z prvního dabingu.
Pan Štěpán by na tomto dabingu rád pracoval, ale je dost vytížený a záleží i na tom, kdy se bude dabing točit (neví se přesně) a zda bude mít v tu dobu čas i on.

Stále můžete psát své tipy na Skrblíka, případně ostatní.
Ta pětiminutová ukázka, o které jsem mluvil, nakonec skutečně bude. Konkrétně na Disney Junior, který však zatím není lokalizován do češtiny přestože se na tom pracuje, by ji měli pustit již 9. června ve 14, 15 a 18 hodin. Předpokládá se uvedení této ukázky i na hlavním Disney Channel, který má větší dostupnost a lokalizován samozřejmě je, ale tento termín ještě bude v nejbližších dnech upřesněn. Nicméně, i tam očekávám červen. Je zároveň pravděpodobné, že stanice tuto ukázku časem zveřejní online pro všechny na svém webu či YouTube - ale to bychom již předbíhali. Co se seriálu jako takového týče, úvodní dvojdíl (resp. hodinový speciál) poběží oproti následným regulérním dílům asi tradičně dříve - možná již pár týdnů či dokonce dnů po premiéře v USA; což bude někdy v průběhu léta. Normální uvedení seriálu, od druhého resp. třetího dílu dále, bych tedy opravdu viděl reálně na podzim - z čehož mi z vícero důvodů vychází nejlépe září/říjen. Závěrem lze ještě prozradit, že někdy letos (spíše až v průběhu druhé poloviny roku) by měl český Disney Channel začít, kromě jiného, vysílat konečně v HD. Já osobně to sice čekám až pod stromeček, neb mnoho věcí v těchto mezinárodních koncernech dlouho trvá, přesto však možnost potenciálně vidět nové Kačery v té nejlepší kvalitě fanoušky jistě potěší. Asi nejdůležitější informace z toho všeho je tedy ta, že při troše štěstí již příští měsíc uslyšíme kousek z nové verze česky. Zda bude dabing v této ukázce finální anebo bude natočen výhradně pro ní je otázkou. Jinak berte, prosím, výše uvedené s jistou rezervou. I když by to tak mělo přibližně být, je to vše čerstvé a věci se mohou (jak to často bývá) ještě změnit.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od bloom »

Já osobně bych dodržení dam Spoustové, Zdichyncové a Šecové spíše nepodpořil. Ve své době to mělo své kouzlo, ale přece jen uplynula řada let a dnes už by IMHO zněly dost nepřirozeně. Více se mi líbí Honzův nápad obsazení dětských dabérů, podle mě by to bylo do toho dnešního zpracování bližší. Ani opakováním dabérek Kačky bych si nebyl příliš jistý, jako nový hlas mě napadá Ivana Korolová.

Určitě bych ale zachoval některá obsazení z 2. dabingu, který byl podle mě dost slušný (jen měl smůlu, že jsme všichni byli zvyklý na ten první), a to především u postav, kde už dabéři z 1. dabingu zachovat nejdou a jejich nástupci byli zvoleni velmi dobře - např. Jan Přeučil by tak mohl znovu namlouvat Johana a především Naďa Konvalinková paní Čvachtovou. Její obsazení bylo podle mě skutečně dobrá volba.

U postavy Ňoumy by mi přišlo zbytečné obsazovat např. V. Zavřela, když je věkově blízký jeho původnímu dabérovi Václavu Vydrovi. Když už by se tedy měl vybírat někdo jiný místo V. Vydry (a pro úplnost zmiňuji i Stanislava Lehkého, který Ňoumu daboval ve 2. dabingu), tak ať je to někdo mladší - přiznám, že se mi líbí ten nepříliš realistický návrh Lukáše Pavláska. :)

U Šikuly bych byl určitě pro nový hlas a za sebe navrhuji Miroslava Táborského.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jelimán »

Tak to nevím, podle mě se i v současnosti dokážou dámy položit do té dětské role (jsou podobní jako byla třeba Helena Štáchova.) Minimálně s Evou Spoustovou by neměl být problém. Pak by se kdyžtak mohla najít za Zdichyncovou a Šecovou nahráda. Napadá mě Matěj Převrátil a Eva Hrušková. Ale jinak je to s dětskými herci trochu těžší, takže bych starší obsazení kluků přijal. Pokud by to tedy znělo přirozeně.
Je pravda, že Naďa Konvalinková by se vrátit mohla, ale na Johana bych zase zkusil nového dabéra. A to Kalvu, který se ve 2.dabingu hodil i na Šikulu. Ale na toho by mohl být dobrý i Dalimil Klapka.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od bloom »

Jelimán píše:ale na Johana bych zase zkusil nového dabéra. A to Kalvu, který se ve 2.dabingu hodil i na Šikulu. Ale na toho by mohl být dobrý i Dalimil Klapka.
Nějak mi smysl těchto rošád uniká - pan Klapka daboval Hamouna (jako jediný dabér v obou dabinzích), takže pokud by se tato postava znovu objevila, bylo by lepší, kdyby na něm zůstal.
Pan Kalva mi pří vší úctě přijde na Johana jako celkem fádní a jalová volba, navíc mu podle mě chybí v projevu správná noblesa.
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Jack_6428 píše: Ta pětiminutová ukázka, o které jsem mluvil, nakonec skutečně bude. Konkrétně na Disney Junior, který však zatím není lokalizován do češtiny přestože se na tom pracuje, by ji měli pustit již 9. června ve 14, 15 a 18 hodin. Předpokládá se uvedení této ukázky i na hlavním Disney Channel, který má větší dostupnost a lokalizován samozřejmě je, ale tento termín ještě bude v nejbližších dnech upřesněn. Nicméně, i tam očekávám červen...
Díky moc za upřesnění a další skvělé informace! :-:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jack_6428 »

lladda píše:
Jack_6428 píše: ...
Díky moc za upřesnění a další skvělé informace! :-:
Tak už je rozhodnuto a s téměř absolutní jistotou se tak i stane. 5 minut dlouhá, a nejspíše souvislá, ukázka z nových Kačeřích příběhů bude již příští měsíc odvysílána v ČR. Stane se tak konkrétně v pátek 9. června na Disney Channel a to v následujících časech: 06:55, 08:55, 13:00, 18:55 a 21:30. Klip pak ještě naposledy poběží další den ve 14:25. Po jeho odvysílání by měla být upřesněna premiéra prvního dílu. Do českého dabingu, byť se obsazení ukázky může od seriálu lišit, zbývá už jen tedy necelý měsíc!
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Perfektní! :-: :D

Ukázka nejspíš opravdu bude s jiným dabingem, než finální seriál, protože se točila v době, kdy se Skrblík hledal.

Napadá vás ještě někdo vhodný na Kačera Skrblíka? :)
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od filip »

Ukázka už je hotova? A kdo dělá Skrblíka v ukázce a synovce?
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Obecně“