Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Fricoolinek
Příspěvky: 57
Registrován: 23 črc 2009 00:16

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od Fricoolinek »

FranzK píše:Policie Modrava (2015)
Jiří Dvořák - David Pospíšil (Javorský, horský záchranář)
(hraje ve více dílech)
Proč? Jasně, není to herec, ale je to člověk, co "umí mluvit na kameru". Navíc má celkem dobrej "chraplavej" hlas. :P
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od franidlo »

Krikri píše:Už léta mám silný dojem, že v seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek je Matouš Soukenka (princ Fredy) předabován Romanem Zátkou. Nevím jak vy, ale já v jeho hlasu jednoznačně slyším Kida z Letohrátků. Navíc jsem nedávno shlédl jeden film ze začátku 90. let, kde hrál Matouš Soukenka a měl úplně jiný hlas než v Arabele. Navíc mám pocit, že Roman Zátka v Arabela se vrací daboval i prezidenta Pultanely, kterého hrál Tomáš Staněk a i ten má jiný hlas, jenž poznám z dabingu. Může někdo moji domněnku potvrdit?
https://www.youtube.com/watch?v=MplPYjMY4RU
Já potvrzuji, že v princi Fredym taky jednoznačně slyším Kida. Stejně tak v Natalce slyším Molly. Tj.

Arabela se vrací, aneb Rumburak král říše pohadek
Roman Zátka - Matouš Soukenka (princ Fredy)
Karolína Soukupová - Jana Kimlová (Natálie Pappová)

Ještě postřeh k původní Arabele
Arabela
Oldřich Musil - Stanislav Hájek (Pekota)

V původní Arabele je téměř jistě nadabovaná i Ljuba Skořepová. A nejsem si jist, jestli není predabovan i Jiří Krytinář
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od Angus MacGyver »

Podle mého je Luba Skořepová předabována Janou Dítětovou.
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od franidlo »

Angus MacGyver píše:Podle mého je Luba Skořepová předabována Janou Dítětovou.
Jana Dítětová mluví Janu Andresikovou. Že by dabovala obě dvě? Vyloučené to asi není...
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od Angus MacGyver »

franidlo píše:Jana Dítětová mluví Janu Andresikovou. Že by dabovala obě dvě? Vyloučené to asi není...
Takhle: Přirozený hlas Jany Dítětové lze slyšet v pohádce "S čerty nejsou žerty".

V Arabele propůjčila svůj hlas Janě Andresíkové / Janě Brejchové. A Luba Skořepová se nemluví sama, a ten hlas je velmi podobný hlasu "královny", když je to převtělená čarodějnice.

Luba Skořepová totiž měla hlas se zvláštními sykavkami a občas zastřený, ten hlas v Arabele je bez těch sykavek a poněkud uječený. Podle mého ucha je to také Jana Dítětová. Pro porovnání lze slyšet hlas Luby Skořepové v pokračování Arabely, kde se už mluví sama a je to jiný, její vlastní, hlas.
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od franidlo »

Tak však píšu, že o tom, že je predabovana, jsem přesvědčen, jen jsem nevěděl kým. Kdo by neznal hlas paní Cvachtove.
FranzK
Příspěvky: 123
Registrován: 18 črc 2010 19:26

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od FranzK »

Jana Dítětová nadabovala Janu Andresíkovou (resp. také Janu Brejchovou v přeměnění). Teoreticky je možné, že by Dítětová dabovala i Lubu Skořepovou, ale v tom případě by musela hlas hodně změnit a kouzlit s ním. Přiznám se, že občas mi hlas předabované Luby Skořepové v 1. Arabele připomínal hlas učitelky čarodějnic ve filmu Dívka na koštěti, které proměněná Saxana sní notes. Tu učitelku hrála Ludmila Píchová a film režíroval Václav Vorlíček, stejně jako o pár let později Arabelu. Může to být jen zdání a dost možná se pletu. Ale kdybyste někdo můj dojem ověřil... ;)
FranzK
Příspěvky: 123
Registrován: 18 črc 2010 19:26

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od FranzK »

Paragrafy na kolech, epizoda 2 - Kamarádi (1985)
Hana Talpová - Laďka Kozderková (Václavova manželka)
Pozn. Laďka Kozderková hraje manželku L.Křiváčka také v předchozím dílu Sousedé, ale jedná se o jiné postavy (hajný Josef a jeho žena Irena). A Laďka Kozderková se tam mluví sama. Toto předabování je trochu zvláštní, jedná se o poměrně krátkou scénu, částečně venkovní. Pravděpodobně byl třeba postsynchron a L.Kozderková nebyla z nějakého důvodu k dispozici (tehdy už ten důvod mohl být i zdravotní).
FranzK
Příspěvky: 123
Registrován: 18 črc 2010 19:26

Re: Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech

Příspěvek od FranzK »

Policie Modrava (4. řada) (2022)
stejně jako v předchozích řadách
Marek Holý - Florian Stadler (Petr Gabriel)
Filip Blažek - Róbert Halák (major Dostál)

Zvuk: Martin Ženíšek
Režie: Ladislav K.J. Novák, Jaroslav Soukup
Vyrobila LS Film Production - 2022

nově
? - Peter Čižmár (masér Rudla), vystupuje ve více dílech
(pokud byste někdo hlas, který přemluvil slovenského herce, chtěl zkusit identifikovat, tak lze např. v 8. díle na začátku v čase 24:57 nebo v 5. díle v čase 19:40)
? - Ján Dobrík (kastelán na Rabí), vystupuje v 7. díle, mluví např. v čase 28:38
? - David Bowles (parašutista Ondra), vystupuje v 7. díle, mluví např. v čase 46:45
Odpovědět

Zpět na „Obecně“