Podobnost dabingových hlasů

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Podobnost dabingových hlasů

Příspěvekod matthew.17 » 22 črc 2019 12:34

brecht píše:Ještě mě napadá, že trochu i <a href="http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=1021" class="postlink"><span style="color: #000000"><span style="font-weight: bold">Stanislava Jachnická</span></span></a> x <a href="http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=32&t=14753" class="postlink"><span style="color: #000000"><span style="font-weight: bold">Hana Kusnjerová</span></span></a> (minimálně u té ukázky, kterou má Hana tady na profilu) :-?

Áno máš pravdu, na ukážke ktorú má v profile naozaj Kusnjerová pripomína Jachnickú a hlavne vôbec tam Kusnjerová neznie tak, ako v dabingu znie jej prirodzená poloha. Súhlasím aj s tým, že Bebarová a Elsnerová sa môžu pliesť niekomu kto ich nemá napočúvané, dnes už ich odlíšiť viem ale kedysi mi to robilo problém.

A btw nepoznám Adélu Kubačákovú ale v ukážke ktorú má v profile dosť pripomína Danu Černú.
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
matthew.17

Příspěvekod throwaway-account » 01 zář 2019 20:54

Přijde mi že dost podobný hlas mají Zuzana Slavíková a Ivana Měřičková. Mě dělá dost velký problém tyhle dva hlasy rozlišit. Přijde mi že zní skoro stejně až na pár věcí (Ivana Měřičková má podle mně výraznější a možná trochu mladší hlas než Zuzana Slavíková).

Pokud se nepletu tak dabéři-sourozenci často mají podobné hlasy. Třeba Terezie a Viktorie Taberyová nebo bratři Jan a Radek Škvor mají podle mě dost podobné hlasy.

Pak mi taky přijde že Tomáš Racek a Vítězslav Bouchner mají trochu podobné hlasy, ale myslím si že bych je dokazal rozlišit.
throwaway-account

Příspěvekod 1403ka » 05 zář 2019 12:24

Podobný hlasy majú aj Josef Jurásek a Jaroslav Horák.
1403ka

Příspěvekod Krikri » 05 zář 2019 15:23

Já si v poslední době občas pletu Nikolu Votočkovou a Kateřinu Lojdovou. Přitom v 90. letech měla Votočková zcela jiný hlas, který nemám problém rozlišit, ale zhruba od r. 2005 se mi zdá, že se dost přiblížila Lojdové.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Krikri

Příspěvekod 1403ka » 06 zář 2019 07:05

A môžem ešte jedno spojenie: Josef Fečo - Michal Mařík. Nedávno pri počutí toho prvého sa mi zdalo, že Mařík stále dabuje, ale jeho posledný Maříkov dabing bol pred asi 3 rokmi..
1403ka

Příspěvekod 1403ka » 10 zář 2019 19:04

Keď pozerám animovaný film Ďaleká cesta za domovom, tak mi napadá aj toto spojenie: Tereza Chudobová - Kateřina Petrová
1403ka

Předchozí

Zpět na Mimo mísu