Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Prubner
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2009 19:46

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Prubner »

Seriál Pa a Pi byl vysílán i v českém dabingu, a to v rámci magazínu Klubíčko (1993 - 1994). Dabing vyrobila ČT.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Tak jsem si to přece jen správně zapamatoval. Akorát jsem měl pocit, že jsem to česky viděl dřív, než v 93, ale ono je to už tak dávno, že někdy ty roky seriály v nich vysílané splývají.

A v 91, když běžel v Magionu Tajemství Selenitů, nepamatuje si někdo, jestli to mělo nazpívanou českou znělku nebo byla ponechána francouzská? Já si pamatuji jen slovensky nazpívanou znělku, ale česká se mi nevybavuje.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Tak za pár dnů máme Vánoce a co nám k nim připravily naše veřejnoprávní televizní stanice? Dvořákův kolovrátek z Kavčích hor jako již tradičně vůbec nic, stejný repertoár jako každoročně posledních minimálně 20 let, tudíž podle očekávání, žádná rarita po dlouhé době vytažená z archivu se nekoná, to bychom toho po nich evidentně chtěli moc (ale chápu, mají plno práce s propagací demonstrací a přenášení jejich přímých přenosů). Alespoň že STV se snaží zavděčit divákům mající rádi seriály od Astrid Lindgrenové a od pondělí reprízují Emila z Lönnebergy, ovšem jak se zdá, bez zájmu všech Slováků i Čechů chytnoucí STV2 (tudíž se stejným výsledkem jako předloni).:(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Ani se nevyplatí kupovat tv program, 15 let pořád jedou to samé. Některé filmy jsou ve stejný čas i stejný den jak loni nebo předloni.Když se na netu objevil vánoční program ze 70 let , byl tam daleko lepší výběr. Fanoušek starých filmů a dabingů by si tam vybral víc než teď, kdy to tv stanice melou 2x 3x do roka.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Sedmdesátá léta jsem nezažil, nicméně ještě i v první polovině 90. let byl program tehdejších stanic velmi rozmanitý a i když tehdy u nás vysílala jen ČT1, ČT2, Nova a Premiéra + pro ty, kteří chytli ještě STV, byla docela fuška přepínat, vybírat si a rozhodovat se, na co koukat, když mnohé stejně dobré pořady časově splývaly. A to nejen o Vánocích, ale celoročně. Čím víc začalo na našem území působit stanic, tím se také začala snižovat úroveň a kvalita toho, co nabízejí. Docela rád bych zase vrátil tu dobu maximálně čtyř televizních stanic pro celou ČR, teprve pak by si možná jejich ředitelé začali uvědomovat konkurenci a snažit se inovovat repertoár. Dneska, když si vezmete televiozní program z roku 2010 jakékoliv celoplošné stanice, bude na chlup shodný s letošním. A přitom při už tak mizerném kolovrátkovském repertoáru co chvíli ČT, Nova, Prima nebo Barrandov zřizují stále nové své odnože, kde recyklují to, co už stokrát protočili na těch dosavadních stanicích. Někdejší tvůrci televizní zábavy a programoví ředitelé z dob normalizace musejí v hrobech rotovat jak turbína Temelínu, jak hluboko klesla úroveň, nabídka i poptávka televizní zábavy a vlastně česká kultura všeobecně. :->
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

Klidně si mi nadávejte, ale mně vůbec nevadí, že minimálně od druhé půlky 90. let vysílají na Vánoce to samé. A s výjimkou pár nových pohádek na ČT (které v posledních 15 letech stejně stojí za starou belu) by asi sotva někoho napadlo na svátky premiérově odvysílat něco novýho, to je vyloženě čas pro reprízy. Co mi ale vadí je 1) to, že oproti tomu roku 1999 nebo 2000 je tam aspoň dvakrát tolik reklam a samozřejmě ufilký titulky (př. právě skončený Nekonečný příběh, kde je ani nehne nechat neméně bombovní titulní pecku) a 2) že zatímco v tom roce 1999 nebo 2000 tyhle filmy většinou během roku nešly, teď se v podstatě všechno vysílá i v průběhu roku - někdy i dvakrát, takže už to opravdu leckdy leze krkem. Příčiny jsou pořád stejné. Místo čtyř programů jich teď máme dvacet, ale rozpočet na ně je v nejlepším případě stejný jako když byly dvě ČT, jedna Nova a jedna Premiéra/Prima (protože šéfové televizí jsou nenažraný prasata bažící jen po maximalizaci zisku - Železný byl možná to samý, ale aspoň se nebál na to dát víc peněz), a lidí je pořád deset miliónů. Železného varování před digitální televizí se naplnilo.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Já bych toho Železného zas až tak nepřechvaloval. Že byl tehdy invenční on nic neznamená, to byli i programoví ředitelé všech tehdejších stanic. Otázkou je, jak by programová skladba Novy vypadala za jeho šéfování nyní? Já jsem přesvědčen, že by Novu dotáhl po stejných sraček, kam ji dotáhli jeho nástupci. Ono stačí porovnat si program Novy mezi léty 94-99 s několika dalšími lety, kdy byl ještě ve funkci, tedy od 2000 do roku 2004. Už mezi těmito dvěma obdobími jeho šéfování lze vypozorovat značné rozdíly co se kvality pořadů, filmů a seriálů na Nově vysílaných týče. Dnes už je zcela lhostejné, kdo kterou televizní stanici řídí, tomu kolovrátkovému mechanismu už navykli úplně všichni. Pouze kdyby se k veslu nějaké TV stanice dostal milovník retro seriálů by se mohlo něco změnit, jenže tak se nikdy nestane. Člověk z lidu s vytříbeným vkusem nemá šanci být do těchto pochybných machinací vtažen ani omylem. To je výsada pouze papalášů bez kulturního vkusu, zato ženoucí se za mamonem.
A nejsmutnější na tom všem je, že i kdyby v ČR mělo licenci třeba i 1000 různých TV stanic, mezi jejími řediteli se nenajde jediný odvážlivec, který by nebyl amerikanistický nebo skopčácký řiťolezec. :(
Naposledy upravil(a) Krikri dne 23 pro 2019 20:50, celkem upraveno 1 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

On ještě v těch prvních letech kolem roku 2000 zakoupil a vyprodukoval celou spoustu dobrých věcí, byť třeba ne podle tvého vkusu (každýmu se líbí něco jinýho). Že by to s ním dnes asi zas tak velký rozdíl nebyl, je mi jasný, ale vzhledem k tomu že on ještě někdy v roce 2002 dával najevo, že mu nevoní ty reality show ala Big Brother, není pochyb o tom, že by to s ním nebylo až na tak dementní úrovni, jako v případě Dvořáka, Rumunů a spol.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Vidíš, sám jsi, i když trochu jinými slovy vlastně jen potvrdil, co jsem napsal výše. Zatímco v prvních čtyřech letech Novy repertoár, jaký Železný nabízel docela vyhovoval mému vkusu (Helena + Rozmary lásky, sobotní erotické filmy, Gumáci, Tintin, Sandokan a jistě by se ještě něco našlo), zhruba od roku 2000 (a něco i o dva roky dříve) tohle všechno z Novy definitivně zmizelo a já už tam nic pořádného pro mě nenašel. Čili v prvních čtyřech letech nabízel Železný repertoár zaměřený na mnohem širší divácké spektrum a kupoval občas i ty ne zrovna komerční seriály, zatímco nástupem roku 2000 se soustředil výhradně na americkou tvorbu a jedné výjimky z jiných destinací byly latinskoamerické telenovely. Dnes by nepochybně jeho programová skladba byla poplatná současnosti, tudíž ze zahraniční tvorby pouze americká, skopčácká a latinskoamerická, nekonečné seriály, haldy stupidních reality show a podobných nesmyslných pořadů ničících ve velkém mozkové buňky a ještě více reklam.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jack_6428 »

Tak podobnou takovou transformaci programmingu lze vidět prakticky na všech stanicích - jen v různém časovém rozpětí a různých formátech. Stačí se podívat i na stanice jako Cartoon Network nebo SuperMax - co tam běželo prvních pět let a co dalších pět let a jak lidi na to reagovali. I těch se to týkalo. MTV totéž. Naštěstí tahle určitá zahořklost dost lidí po letech nadávání, včetně mě, přešla a posunuli se dál. Ale ano, taky vnímám určitý rozdíl konkrétně mezi Novou 94-99 a Novou po roce 2000. Do roku 2004 to podle mě ještě šlo, pak už to začalo být všelijaké. Otázkou je jestli to bylo fakt kvalitou nebo wow efektem nebo snad i vkusem. Podle mě od všeho trochu.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“