Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

A nebo co třeba Dobrodružství Penelopy Pitstopové, na tu jsem na Premiéře taky koukal, ale dneska už by to vedení všech stanic považovalo za seriál z doby prehistorické. A taky bych se celkem rád podíval na ten animák Bobobobs, kterým mě onehdy Jack_6428 nahlodal, neboť podle znělky mi to něco mlhavě říká, že jsem to velmi dávno, v začátcích Premiéry, snad někdy v 1994, zahlédl. Asi to běželo někdy brzo ráno před Klementýnkou.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jelimán »

salgado píše:A mně zase ti zlí imperialisté zablokovali desítky filmů z Francie a Itálie, na které byste se jistě chtěli všichni se mnou dívat od rána do večera. :D
Tak to jsme na tom stejně. :D A teď zcela vážně: Česká televize by skutečně mohla uvádět častěji filmy s Gabinem a Girardotovou a kupovat je do distribuce. U Gabina to občas udělali, ale filmy Girardotové jsou úplně ignorovány napříč všemi televizními stanicemi. Nevěřím, že příjemně překvapí Prima Max která teď uvedla v premiéře 2 Gabinovy filmy. Televizní zaměstnance tyto filmy prostě nezajímají a program na ně nesměruje. Obavám se, že diváci taky neprojevují žádný zájem. Takže si můžeme jen zoufat. A to ani nemluvím o hromadné likvidaci brněnských dabingů, kvůli které jsme přišli o tolik výborných dabingů a zajímavých dabingových spojení. Já bych třeba hrozně rád slyšel Tomka na Belmonda, Funése i Sellerse.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

A teď tedy opravdu vážně. V 60. a 70. letech se na západ, na jih i další světové strany od nás natočily stovky výborných filmů. Z nich zcela výjimečně odvysílá zlomek ČT, ev. Prima Max (i když tady se jedná zřejmě o filmy nakoupené spíše z donucení v jednom balíku se stovkami hovadin). ČT většinou překvapí tak jednou, dvakrát za rok, což věru není moc (letos snad Grand Prix, Ctihodné mrtvoly, možná Jo). Čím mě ale ČT opravdu štve, je neustálé opakování amerických westernů, které jsou jeden jako druhý. Chápu, že dramaturg ČT je zjevně uhranut mužnou postavou Johna Wayna, ale cyklus "100 x John Wayne a pokaždé stejný" mě tedy opravdu k televizi nepřiláká.
Naposledy upravil(a) salgado dne 14 bře 2018 22:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

To už se tu taky řešilo mnohokrát, že ČT má vybraných pár filmů a seriálů a ty protáčí už roky stále dokola jak kolovrátek. Třeba filmy o Asterixovi od roku 2001 doposud odvysílali už 12 krát! Koho toto může ještě bavit sledovat? Když tak rádi v ČT propagují francouzské animáky, proč z archivu nevytáhnou Tajemství Selenitů, odvysílaný naposledy roku 1991 rozkouskovaný na pokračování v rámci Magionu? To by tu "objektivní a nezávislou" instituci, která tolik bojuje o přízeň diváků nesmyslnými peticemi zřejmě finančně položilo. Proč si ČT vůbec ještě říká veřejnoprávní? Vždyť se chovají stejně jako všechny komerční stanice - už léta mají vybraných pár filmů a seriálů a ty protáčejí stále dokola, zatímco převážná část jejich archivu jim už několik desetiletí hnije netknutím (a to ještě v tom lepším případě, v horším už došlo ke skartaci). A nebo to stálé dokola opakování Cestománie, to už taky pozbylo smysl, vzhledem k tomu, že 15 - 20 let staré cestopisy už dávno nejsou aktuální a všechny země, o nichž tyto cestopisy byly natočeny jsou na tom dnes úplně jinde, než v době vzniku onoho cestopisu. To je jako kdyby časopis Lidé a Země vydával v nových číslech 20 let staré články, to by asi taky nikoho nezajímalo a čtenáři by přestali časopis kupovat. Taky si dobře vzpomínám, že už před několika lety ČT slibovala, že veškeré reklamní bloky zruší a doposud se tak nestalo, holt další z mnoha nestoudných lží veřejnosti.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

salgado píše: ČT většinou překvapí tak jednou, dvakrát za rok, což věru není moc (letos snad Grand Prix, Ctihodné mrtvoly, možná Jo).
Proč snad, vždyť to Licence potvrdil?
Licence2kill píše:Tak nakonec se moje urputnost vyplatila a ČT film zakoupila. S původním dabingem (a předpokládám, že v HD) se na něj můžeme těšit odhadem v druhé polovině příštího roku ;). Myslím, že to bude zážitek.
Nesouhlasil bych s tím že ČT překvapí jednou dvakrát za rok. vyhrabali toho z archivu už hodně. Někdy je dabing poničený, někdy je tam dobová cenzura, v tomhle buďme rádi že aspoň něco vyhrabou. U Primy mě to přijde jen jako takový leknutí, tam je to jednou dvakrát za rok.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od richardda »

CT patri nepochybne velke dik za filmy a s nimi propojene puvodni stare dabingy. To je bez debaty. Bohuzel nemuzu souhlasit s tim, ze "Někdy je dabing poničený, někdy je tam dobová cenzura". Tohle jsou, jak jsem se tady na foru docetl velice konkretni a pomerne OJEDINELE pripady. Spis to byva tak, ze je dabing BEZDUVODNE ZNICENY, SMAZANY, SKARTOVANY! A to ne komunisty, jak by se soudny clovek domnival, ale jakymisi neznamymi lidmi co z vlastni vule (!) po roce 1989 rozhodli, ze se ten ci onen dabing ZNICI! Prominte, ale co je tohle za zhuverilost? CT jako nastupnicka organizace ma za povinnost chranit dabingove dedictvi a ne jej bezduvodne nicit. Dalsim tristnim prikladem je stav, kdy dabing existuje, je kompletni, kvalitni ale (!) i tak je vyroben/vysilan dabing novy. Ja uz tady nebudu porad dokola opakovat zdejsi prehrsel prikladu (za vsechny postaci treba MYS, KTERA RVALA), ale mne osobne je z toho spatne. :x
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

richardde, stačí mala cenzura a už se dělá nový dabing, viz jak sem extra pro tebe dělal mini ukázku Manželství po Italsku. To že tobě a tvému tátovi to nevadí neznamená že to nebude vadit dalším xx lidem. Lidi sou zmlsaný a chtěji HD obrazy dolby zvuky, mastery a jen to nej nej a o starý filmy taky nikdo moc nestojí, ono si stačí pročíst komentáře na CSFD. Jakmile má film 20 let už nebrat. Lidi co mají rádi starý dabingy a filmy těch je promile, vlastně i podle dabingfora se to dá poznat.

A nesmíš věřit všem zaručeným informacím co tu někteří píší (vymyšlený dabing na Belmonda, utopený dabingy atd)
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od richardda »

Ano, jedna vec je, ze lidi jsou posedli treba HD a tim padem jsou stare filmy v nevyhode a asi je dramaturgie hromadne nenakupuje. :( Jenomze ja spis psal o pripadech kdy treba neco uvedou, maji k tomu stary puvodni kvalitni dabing, ale vubec ten dabing neodvysilaji. Duvod je pri tom neznamy a podle mne nelogicky. Treba STROM NA DREVAKY. Klidne to mohli uvest s dabingem, puvodni stopou i skrytymi titulky. A vsichni mohli byt spokojeni. Jaka je ale skutecnost, vime. Smutne. :oops:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Na filmu Poslední údolí dodabovali pár slov a nikdo to ani nepoznal, na Hombre taky.
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Za většinu odvysílaných filmů můžeme děkovat Licencovi, nebýt jeho, nebylo by ani to málo.
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“