Podobnost dabingových hlasů

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Podobnost dabingových hlasů

Příspěvekod TmavyCyklista » 13 čer 2019 21:51

Tak ty se tady někomu směješ a pak řekneš, že Karel Richter a Jan Pohan mají podobný hlasy? Inu, vždy je to subjektivní...

Za mě teda Lucie Svobodová a Monika Schullerová.
Největší oblíbenkyně - Jitka Ježková a Vendula Příhodová
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista
Moderátor

Příspěvekod Krikri » 13 čer 2019 22:11

Richter a Pohan mají podobné hlasy, na tom trvám a když je zvuk horší kvality nebo jejich postava řekne třeba jen krátký štěk, jsou si skoro k nerozeznání. Rozhodně mají k sobě mnohem blíž, než dvojice uvedené v úvodním příspěvku. Zdůrazňuji to proto, že většinu dabérů starší generace bezpečně poznám i při špatné zvukové kvalitě.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Krikri

Příspěvekod ocypuc » 13 čer 2019 22:48

Podobné hlasy mají Kateřina Velebová a Klára Sochorová
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
ocypuc

Příspěvekod Michaela2 » 13 čer 2019 23:00

Jak psal fabec, téma tu už je a jak vidno, de facto se jen opakujeme :)

https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f= ... 6&start=60
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, M.Hudečková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

Příspěvekod throwaway-account » 14 čer 2019 07:00

Opravdu to často je tak, že brněnští dabeři nebudou dabovat v pražských dabinzích a naopak atd.

Např. v sérii Biblické příběhy se tam snad vždycky objeví trojice: Jiří Brož, Ladislav Cigánek a Zdeněk Junák.
https://soundcloud.com/boleslav-bily - ukázky dabingu málo známých (nejen) brněnských herců. Je možné tyto ukázky používat jako pomůcku při identifikaci dabérů v brněnských dabinzích, především v dabinzích ČST Brno.
throwaway-account

Příspěvekod xXx Star » 01 črc 2019 12:44

Podle mě, mají podobné hlasy Vladimír Brabec a Jiří Plachý.
xXx Star

Příspěvekod matthew.17 » 01 črc 2019 13:55

Mne sa kedysi veľmi plietli Ivana Korolová a Marika Šoposká, viem že keď dabovali v Glee tie dve lesby ktoré chodili všade spolu, tak keď im po druhej sérií hlasy vymenili ani som to nepostrehol :D Teraz už ich rozoznať celkom viem, ale na prvý dojem úplne chápem ak sa to niekomu môže mýliť.
Jan Dolanský má pre mňa podobnú farbu hlasu ako Michal Dlouhý, aj keď znie viac "detsky."
A viem že keď som nedávno videl časť telenovely Divoký měsíc kde hlavnú mrchu dabuje Šplechtová, myslel som si že (vzhľadom aj k tomu že je to dabing ktorý má už skoro 20 rokov) sa jedná o mladú Zuzanu Slavíkovú. Farbou hlasu mi prídu veľmi podobné, len Šplechtová je samozrejme "jemnejšia," ale to som pripisoval tomu 20ročnému rozdielu :D
(10 minuta, 35 sekunda)
https://www.youtube.com/watch?v=JGbeLABrOV0
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
matthew.17

Příspěvekod cenda » 12 črc 2019 20:20

Mě se plete už zmíněná Dana Syslová a Vlasta Peterková a taky Ladislav Potměšil a Petr Oliva. Vlastimil Bedrna měl prakticky totožný hlas spíš s Jiřím Císlerem. Jinak kromě toho, co už tu bylo tak je to za mě ještě Pavel Pípal x Jiří Klem (tam jsem se naučil rozlišovat, že pan Pípal měl spíš drsnější hlas, pan Klem sametovější), Jiří Dvořák x Jan Šťastný a Bohuslav Kalva x Milan Slepička.

Jinak ta podobnost Jana Schánilce a Antonína Molčíka. Oba sice mohli dabovat (a taky dabovali) stejné herce, oba měli hluboký hlas, ale přitom každý jiný, takže po téhle stránce tu záměnu nechápu. Ovšem paradoxně si je lidi pletou i vzhledem. Když zemřel pan Molčík, tak někdo v internetové diskusi vzpomínal na jeho herectví ve hře Lásky paní Katty v Divadle Na Vinohradech (roli hrál Jan Schánilec, p. Molčík byl tehdy u S.K. Neumanna). O půl roku později, když zemřel pan Schánilec, na otázku jednoho diskutéra jak vypadal, jelikož si nemohl vybavit z filmu jeho podobu, odpověděl druhý, že byl šedovlasý s hladce oholenou tváří, dost podobný Petru Haničincovi (čili popis sedící na pana Molčíka).
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod starpep » 13 črc 2019 09:55

Tvůrce titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Občasný bloger http://musketyr.blog.cz/ a dabér http://www.youtube.com/starpep/
starpep

Příspěvekod xXx Star » 13 črc 2019 13:56

Podobné hlasy mají Ondřej Brzobohatý a Michal Holán.
xXx Star

PředchozíDalší

Zpět na Mimo mísu