Spjatost

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od DAN K. »

Joe Black píše:Ono i pro mě je problém u anket, že neznám všechny jmenované filmy a u většiny děl si dané spojení člověk prostě musí představit. A to taky není nejideálnější řešení. Ale jinak to nejde. :-(
Tohle snad radsi vubec nechci vedet:o :o :o :D
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5671
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od ReDabér »

Já si prostě stojím za tím, že by vše mělo zůstat takové, jaké to je zavedeno - jen s tou změnou, že výherce anket nebudeme nazývat spjatými, ale nejoblíbenějšími (zde na dabingforu) - pokud se nebude jedna třeba o Simonu Postlerovou a Cate Blanchett a další jednoznačné spjaté dvojice. Vytvářet dva paralelní žebříčky? Podle mého to povede jen k chaosu, kdy na jednou budou v profilu dva žebříčky, ve kterém bude jednou dabér X na 1. místě, ve druhé na 3. spolu s několika dalšími jmény... Zkrátka jakákoliv přehlednost zmizí.
A k těm anketám: Promiňte, ale argument, že nemáte čas prohlížet všechny profily, se mi zdá jako výmluva - už dlouhou dobu je tu sekce Seznam probíhajících anket, u které by pro vás neměl být problém si ji jednou za čas (byť klidně jednou za dva měsíce - každá anketa trvá 60 dní) prohlédnout a zahlasovat tam, kde chcete.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Spjatost

Příspěvek od Budy »

ReDabér píše:Já si prostě stojím za tím, že by vše mělo zůstat takové, jaké to je zavedeno - jen s tou změnou, že výherce anket nebudeme nazývat spjatými, ale nejoblíbenějšími (zde na dabingforu) - pokud se nebude jedna třeba o Simonu Postlerovou a Cate Blanchett a další jednoznačné spjaté dvojice. Vytvářet dva paralelní žebříčky? Podle mého to povede jen k chaosu, kdy na jednou budou v profilu dva žebříčky, ve kterém bude jednou dabér X na 1. místě, ve druhé na 3. spolu s několika dalšími jmény... Zkrátka jakákoliv přehlednost zmizí.
A k těm anketám: Promiňte, ale argument, že nemáte čas prohlížet všechny profily, se mi zdá jako výmluva - už dlouhou dobu je tu sekce Seznam probíhajících anket, u které by pro vás neměl být problém si ji jednou za čas (byť klidně jednou za dva měsíce - každá anketa trvá 60 dní) prohlédnout a zahlasovat tam, kde chcete.
Víceméně se vším souhlasím. :-:
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Spjatost

Příspěvek od Sagres »

Moc děkuji za to, že jste se tu víceméně shodli, že se už nebudou uvádět "spjatí" herci s jedním zářezem z anket pod profily dabérů. Tohle mi tu vážně pilo krev... Jinak vše, co je tu doposud vytvořeno, dalo velké úsilí a stálo moře času. Má to hlavu a patu a všem Vám za to patří velký dík. Nikdo se Vás nechtěl nějak dotknout, ale dát jen případné návrhy a připomínky, aby DF bylo jen lepší a ještě lepší!!!!! :-:
DAN K. píše: A slo by treb apson mit tam dva sloupecky v profilech: poradi daberu podle anket a velde podle poctu filmu?
Tohle ale není úplně špatnej nápad, původní velký žebříček z ankety by samozřejmě zůstal, tak jak je, vše pod ním taktéž a pak (třeba jen u těch známějších herců) by klidně mohl přibýt jeden fakt malej vpravo nahoře u fotky anebo dole pod výčtem všech dabérů jen se 3 jmény a počty zářezů (samozřejmě i s těmi zesnulými!!!). Třeba bez pořadových čísel, seřazen jen podle počtu oddabovaných filmů. No, každopádně je to práce navíc a asi by s tím ani moc lidí nesouhlasilo, ale nebyli by alespoň opomíjeni ty spjatější a zesnulí neumístění v anketě ... Samozřejmě se tu ale měnit nemusí už nic, i takhle je to dobře vymyšlené! To já jen, že jsme tu trochu sklouzli od spjatosti k anketám! (Ale ono to možná trochu "spjaté" i je .... ;) )
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Spjatost

Příspěvek od Nobody »

Budy píše:
ReDabér píše:Já si prostě stojím za tím, že by vše mělo zůstat takové, jaké to je zavedeno - jen s tou změnou, že výherce anket nebudeme nazývat spjatými, ale nejoblíbenějšími (zde na dabingforu) - pokud se nebude jedna třeba o Simonu Postlerovou a Cate Blanchett a další jednoznačné spjaté dvojice. Vytvářet dva paralelní žebříčky? Podle mého to povede jen k chaosu, kdy na jednou budou v profilu dva žebříčky, ve kterém bude jednou dabér X na 1. místě, ve druhé na 3. spolu s několika dalšími jmény... Zkrátka jakákoliv přehlednost zmizí.
A k těm anketám: Promiňte, ale argument, že nemáte čas prohlížet všechny profily, se mi zdá jako výmluva - už dlouhou dobu je tu sekce Seznam probíhajících anket, u které by pro vás neměl být problém si ji jednou za čas (byť klidně jednou za dva měsíce - každá anketa trvá 60 dní) prohlédnout a zahlasovat tam, kde chcete.
Víceméně se vším souhlasím. :-:
Víceméně souhlasím s Budym. :-)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Markus »

Takže jsme celou věc důkladně probrali s moderátory a rozhodnutí je následující:

Databáze herců zůstane momentálně beze změny.

Pokud jde o spjaté herce v Profilech dabérů, tak jsme pravidla změnili na následující znění:

2. Pod fotku napište datum narození (pokud víte) a pod narození spjaté herce/herečky. Za toho je považovaný herec, kterému dotyčný dabér propůjčil svůj hlas minimálně ve čtyřech filmech nebo alespoň ve dvou řadách seriálu, kde měl hlavní roli. Pokud ho daboval pouze ve třech filmech, dá se vzít v potaz i nějaká větší vedlejší role v seriálu a tím zastoupit čtvrtý film...

Výsledky anket z Databáze herců nebudou vůbec zohledňovány.

A tím bych celou tu věc okolo Spjatých herců uzavřel, díky za vaše názory a připomínky...
Obrázek
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Spjatost

Příspěvek od Slipio »

Markus píše:Takže jsme celou věc důkladně probrali s moderátory a rozhodnutí je následující...
Ono celé toto forum, je založené pouze na vás moderátorech. Jak si rozhodnete vy, tak to je. No ale to je jedno, to řešit nebudu.

Zásadní chyba je, že když se řeší něco podstatného, tak o tom skoro nikdo neví. Jelikož každý neprochází celé toto zamotané forum. A když na to náhodou narazí, tak už je po všem ( to se mi stává často). Nikdo nebude procházet všechny profily, jestli není anketa a ani ten seznam, jelikož je moc dlouhý a nejde poznat, kde jsem už hlasoval. Kdyby se to tu trochu zjednodušilo a některé sekce sloučily. Doteď nechápu k čemu jsou sekce novinky, proč jsou jsou v databázi herců ještě další podsekce (A-D), to by mělo být všechno dohromady...

No kdyby jste to trochu zjednodušily, pak by jste měli odezvu i od nás nemoderátorů. Mě se nechce denně trávit hodinu na dabingforu, než bych prolezl všechny sekce. Podívám se na aktuality do filmů a do seriálů a radši jdu pryč, jelikož ten zbytek je opravdu zdlouhavý....
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Spjatost

Příspěvek od bloom »

Slipio píše:Mě se nechce denně trávit hodinu na dabingforu, než bych prolezl všechny sekce.
Tak si nech zobrazit pouze nepřečtené nebo nové příspěvky... :roll:

Na zbytek příspěvku snad ani raději nebudu reagovat...
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

Slipio píše: proč jsou jsou v databázi herců ještě další podsekce (A-D), to by mělo být všechno dohromady...

No kdyby jste to trochu zjednodušily...
ze by pro lepší přehlednost ? :mrgreen:
mně osobně se přehlednost, systematičnost fora zamlouvá -)
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Spjatost

Příspěvek od Džejňulka »

mě taky se rozmístění zamlouvá, ale je pravda, že když jsem tu byla nová, tak jsem se třeba nevyznala vůbec.
A i dnes, když zakládám profil či co a hledám pravidla, tak hledám docela dlouho :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“