Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Geser píše:Starý informace jsou fajn, ale jakkoliv je upřednostňovat před možností kladně ovlivňovat současnej dabing, to mi prosím hlava nebere.
Se nedivím, že ti to hlava nebere, když toto vlákno vzniklo přesně z opačného důvodu, to jest upřednostňováním současného dabingu před starým. :D Popudem byl návrh smazat staré informace, ne nové. Jsou tu 2 tábory lidi, jedni co chtějí kladně ovlivňovat současný dabing a druzí, ti jsou spíše encyklopedisté. Návrhem smazat profil Olivera Hardyho se omezuje druhá skupina na úkor prvé, pokud tu ale profil zůstane, tak se tím rozhodně neomezuje skupina první ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Furiant »

A já taky napíšu pár vět... a vypadá to, že na to mám hodně podobnej názor jako Newmy :)

Nikomu neubírám zásluhy na tom, že díky Dabingfóru je několik dabingů na velice slušné úrovni, takže tady všem patří dík za to, že se snažíte s tvůrci mluvit, pomáhat jim, a tvůrcům zase za to, že na naše názory kolikrát dají. Jenže kromě této "radící" role tu z dabingfóra vznikla i databáze, ať si každej říká co chce, ta databáze tu je. A na takovou databázi je phpBB fórum podle mě celkem dost mimo. Navíc, jak právě psal Newmy, kdyby se vytvořil novej systém, stačí přidat film/seriál/... a mohlo by se to automaticky propojit s dabéry, herci, režiséry, ... a bylo by s tím mnohem méně práce, nebylo by žádné hlídání profilů, atp. Nedovedu si představit, že bych ke každému herci u nás na serialzone měl ještě ručně vkládat seriály, kde hrál, tak jak je to prakticky tady.
Na druhou stranu by mi vadilo, kdyby byla jen čistá databáze a nic. Já mám kvalitní dabing rád, takže si o něm tady klidně pokecám... to se mi na tom phpBB fóru zase líbí... takže pokud by byl novej systém, muselo by to být rozumně navrhnutý, aby se pod profilem filmu/seriálu/herce/dabéra/... dalo i "kecat". A i ta "nová" databáze by přeci dál plnila ten účel pomoci dabingovým režisérům a usnadnit jim práci s hledáním, kdo daného herce již daboval a kterého dabéra mají nejraději dabingoví fanoušci. Že by při tom vznikaly i profily dabérů dávno po smrti nebo "Agát", jak to trefně pojmenovala Míša - tak ať, vždyť by to ničemu nevadilo.

Jenže nejsem programátor, i když jsem se o to pokoušel, z PHP a MySQL vím minimálně, takže nevím, jak moc náročný by bylo takovej systém vytvořit... :)
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Geser »

Newmy, platí to co jsem psal. :) Diskuťáky nejsou žádná demokracie. Pokud si administrátoři myslí, že profily zemřelých herců, co hráli křoví v pěti italskejch filmech jsou nežádoucí, zbytečně to tu zaplevelují, nebo se můžou postovat jenom během úplňku, a že DF má primárně jiný účel, tak holt smůla. Teď se tu teda zorganizovala lobby, kde figuruje i pár moderů, tak záleží na tom, jestli je přesvědčíte. Jistě, databáze štěků tu už vesele bují co to jde, tak ale asi se s Hardym dosáhlo 'meze'. Já osobně s encyklopedickou funkcí problém nemám a i to vítám, ale ohánět se tu agresivně přáním uživatelů mi nepřijde zrovna jako šťastnej způsob.
A topic byl Účel DF, tak jsem psal o účelu, proč bylo DF založeno a jak ho sám spatřuju. A jsem rád, že to vedení vidí stejně.
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od puffy »

Geser píše:Newmy, platí to co jsem psal. :) Diskuťáky nejsou žádná demokracie. Pokud si administrátoři myslí, že profily zemřelých herců, co hráli křoví v pěti italskejch filmech jsou nežádoucí, zbytečně to tu zaplevelují, nebo se můžou postovat jenom během úplňku, a že DF má primárně jiný účel, tak holt smůla. Teď se tu teda zorganizovala lobby, kde figuruje i pár moderů, tak záleží na tom, jestli je přesvědčíte. Jistě, databáze štěků tu už vesele bují co to jde, tak ale asi se s Hardym dosáhlo 'meze'. Já osobně s encyklopedickou funkcí problém nemám a i to vítám, ale ohánět se tu agresivně přáním uživatelů mi nepřijde zrovna jako šťastnej způsob.
A topic byl Účel DF, tak jsem psal o účelu, proč bylo DF založeno a jak ho sám spatřuju. A jsem rád, že to vedení vidí stejně.

Nesuhlasim, s tym, ze sa zrazu maju mazat profily mrtvych hercov a daberov a ze o tom mozu rozhodovat len moderatori. Taketo rozhodnutie by bolo nefer voci mnoho uzivatelom, ktori si dali tolko roboty s vytvaranim podla vas zbytocnych profilov.
To ze povodny ucel DF bol pomahat tvorcom dabingu je sice pekne, ale v tom pripade malo hned od zaciatku jasne dojst k zadefinovaniu ucelu tejto stranky a zaroven k okamzitemu mazaniu nepotrebnych informacii.

Nech uz sa ale parta vyvolenych, ktori tu o tom rozhoduje dohodne akokolvek, tak by som vas poprosil nech je to co najskor a zaroven dajte okamzite viditelne niekde na stranky vediet o vasom rozhodnuti, aby tu kopa ludi nestracala drahocenny cas robotou, ktora je podla vas uplne zbytocna a neziaduca.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

"se vytvořil novej systém, stačí přidat film/seriál/... a mohlo by se to automaticky propojit s dabéry, herci, režiséry, ... a bylo by s tím mnohem méně práce"
jde jenom o tuto funkci nebo i o jiné ? třeba mě by vadilo kdyby se pod profil filmu nemohli připsat nějaké doplnující informace. a další věc je určitě né prosím mazat nějaké profily.
1-300-000 návštěv a určitě to nejsou jenom tvůrci. někoho ty profily můžou zajímat a DB by mělo být i pro lidi.
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Furiant »

Jelikož to bylo na mě, tak ti odpovím... a vezmu to tak, jak to máme na serialzone, protože tam je vytvořen speciální redakční systém a mně osobně to skvěle vyhovuje. :)

Když by někdo přidával profil třeba nějakého filmu - byl by formulář, kde by bylo několik kolonek - na obrázek, na odkazy na filmové databáze, na herce, postavy a dabéry (tady by šel klidně udělat ten stejný systém, jako je teď, jen to zakomponovat přímo do toho redakčního systému), pak zvláštní kolonka na překladatele / zvukaře / producenty / ... / režiséry a studio, tedy na všechny povinné části profilu jako je teď. Rovnou by to podle IMDb mohlo kontrolovat, jestli tu ten film již není vložen (samozřejmě by musely mít výjimku filmy ze sekce na dabing čekající). Pak by se to odeslalo třeba ke schválení a moderátoři by to schválili/neschválili. Při vkládání filmu by se automaticky do databáze umístili ti herci, ke kterým byli přiřazeni dabéři, a dabéři přiřazení k hercům. Tím pádem by se při vložení nového filmu ten daný film a daná role přidaly automaticky i k tomu herci/dabérovi, nemuselo by se to doplňovat ručně. No a informace o hercích / dabérech / zvukařích / ... jako je třeba místo a datum narození, úmrtí, atp. by se daly editovat zvlášť třeba s tím, že by to bylo pouze po schválení moderátory. Ale role by se přidávaly automaticky. V tom je podle mě ta veliká výhoda... Nebo jaké doplňují informace máš na mysli?

Samozřejmě že budu respektovat názor vedení dabingfóra, samozřejmě že sem budu chodit i nadále, ale osobně si myslím, že nějaká taková komplexní databáze by byla hezká. A pod kým jiným by měla vzniknout než pod dabingfórem, když se tu sešlo tolik lidí nadšených do českého dabingu? Podle mě by i ta datbáze mohla plnit tu "poradní" část, která je hodně důležitá - proto fakt nechápu těch 9 lidí, jak mohlo dát v anketě jen možnost "komplexní databáze" - já jsem pro oboje. Pomoc tvůrcům dabingů je hodně důležitá a tady se to daří skvěle... tak proč se na to vykašlat. Jen si myslím, že by pro lidi dabingová databáze byla suprová... s tím, jak už jsem napsal v mém předchozím příspěvku, že tu musí být prostor pro diskuze pod filmy/seriály/herci/dabéry...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

"Nebo jaké doplňují informace máš na mysli?"

myslím třeba Historik občas něco dopsal pod profil jak byl film nadabován, nebo někdo připsal jaký film vyšel na dvd, nebo jaký dabing půjde dnes v TV ...atd

nebo další věc: někdo uváděl u filmu poznámku kde byl dabing uveden, např. DVD, TV, kino, ideálně tv stanici.
já vím některým to vadilo ale třeba mě to přijde užitěčné a dokoce mi ušetřilo i nějaký peníze.

jak by se řešilo kdyby chtěl někdo připsat doplnující informace k profilu už existujícího filmu?
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Furiant »

Mně to uvádění stanic, kde ten dabing šel, nebo jestli to vyšlo na DVD, taky přišlo fajn, takže z toho by šla udělat klidně další položka v tom formuláři při přidávání filmu. :)

Co se týče těch dalších informací, tak to je to, proč bych chtěl nechat zachovalou i diskuzi - aby se přímo pod tím filmem / seriálem / ... diskutovalo. A tam by se IMHO mohly psát tyto doplňující informace, tady by k tomu měl přístup kdokoliv. No a doplnění třeba dabérů do již existujícího filmu by muselo být také dostupné, třeba opět po schválení moderátory. :)

Samozřejmě, já neříkám, že to tak bude, tohle je na prodiskutování mezi adminy a moderátory, popřípadě námi návštěvníky. :) Já jen říkám, že taková databáze by byla fajn a usnadnila by práci. A taky to beru podle toho, jak se vede právě to serialzone.cz. :) Někomu to může přijít prakticky stejné, jako je teď, jenže teď ty informace v databázi nejsou nijak propojené, všechno se musí přidávat ručně. A podle mě je tohle celkem zbytečné...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Geser »

Puffy: Já nepsal nic o zpětném mazání panebože. Jenom píšu, že pokud se to adminům holt nezdá, tak už se to dělat nebude. Že nesouhlasíš, že administrátoři tu mají konečný právo je ovšem nanejvýš úsměvné. K uživatelům, kteří by si s tím dali a dávali práci to sice nefér je, ale očividně profil Olivera Hardyho nepomáhá současným tvůrcům dabingu, a je považován za zbytečný, tak by možná bylo dobrý se s tím zastavit a domluvit se s nima, a ne tu psát slohy Panebože co to tu je za pořádky!

Stejně tak jako se tu pomalu začíná stavět nový DF, bez vyjádření jeho adminů, to je pro mě teda úplný wtf. DF tvoří parta v něm usazená, ale té partě to nepatří. Pardon, že vám asi kazím naivní dětský iluze o demokracii a rovném hlasovacím právu pro všechny. To si vážně myslíte, že když si já nebo třeba puffy otevřeme kušny a naberem na svojí stranu ještě nějaký lidi, že se James s Markusem musej posaděj na zadky a začnou to tu překopávat? Oni musej leda umřít. Nelíbí se vám zdejší politika? Zkuste dát NÁVRH do pléna, ne bušit do hrudníků a ohánět se svými právy. Se ani nedivím, že se tu pořádně ani jeden admin nevyjádřil. Tohle by mě znechutilo taky. A moder si tu sám založí vlákno ve veřejný sekci (!!), s anketou o účelu a směřování DF (!!!). K smíchu, pardon.
DF musí držet směr. Když se předhodí lidu, jak by to tu očividně někteří hrozně chtěli (nebo jak si někteří dokonce už myslí, že tomu tak je!), bude z toho akorát rozhádanej maglajz.
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Lukiz »

Geser: Nevšiml jsem si že se tu někdo ohání právy. Prostě tu je diskuze (ve správném tématu) na zjištění názorů, jak to kdo vidí. Nikdo nikoho do ničeho nenutí. Pokud z diskuze vyplyne nějaký rozumný nápad se širší podporou pak se teprve podá "návrh do pléna".
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“