Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Nobody »

Já jsem pro jednu databázi, kde budou všechny informace o dabingu pohromadě.
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

to máte opravdu nutkání vymýšlet zase něco nové?
to je tu málo práce?
já myslím že je třeba se soustředit na to co je tady a co je už zaběhnuté
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Slipio »

Mám stejný názor jak Hracka74
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michel »

ReDabér píše:Vytvořit ještě další databázi? Mě se to zdá dost zbytečné. Já si troufám tvrdit, že jsou tvůrci českého znění svéprávní lidé a dokážou do vyhledávače zadat např. jméno Ben Stiller, pokud ho chtějí zde najít. A ostatní pomocné profily jako Na dabing čekající buď znají, nebo o nich nevědí a je jedno, jestli se dabingforum rozdělí na 50 stránek - stejně o nich vědět nebudou a nebudou sem chodit. Toť můj názor.
Tak máš rozhodně pravdu, že v současné podobě je dabingforum plně funkční a plně postačující pro všechny účely, které by mělo mít - tj. jak pomoc současným tvůrcům dabingu, tak shromažďování komplexních informací o českém dabingu od jeho počátku až do současnosti.
Já jsem jen uvažoval přibližně tím směrem, že pokud už tedy dabingforum má být komplexní databází mapující český dabing od jeho počátků až do současnosti (a podle mě jednoznačně být má), tak takovýto relativně zodpovědný úkol si podle mě zaslouží trochu jinou filozofii, než je na dabingforu v současnosti. Konkrétně mně by jako nejideálnější přišla taková, jaká je např. na FDB - tj. že informace v profilu filmu/seriálu/herce/dabéra by mohl editovat kdokoli, ale úprava by se v profilu objevila teprve, až by ji schválili administrátoři. A takovouto filosofii by bylo asi nejspíš jednodušší aplikovat, kdyby se databáze vytvořila samostatně, mimo fórum.
Tím ale samozřejmě nechci kritizovat současnou filozofii dabingfora, kdy příspěvek s profilem může vytvořit libovolný uživatel a potom se o něj stará. Obě filozofie mají svá pro a proti. Ta současná na dabingforu umožňuje takové, řekněme, rozumné rozdělení, kdy jeden uživatel spravuje desítky profilů a v podstatě umožnila nashromáždit na dabingforu takové množství informací, jaké tu dnes je. Občas se ale může stát, že některý uživatel se o profily stará špatně nebo vůbec, může třeba uvést chybné údaje a nějakou dobu to trvá, než si toho někdo všimne. Filozofie na FDB zase zaručuje alespoň určitou záruku správnosti informací a relativně pravidelných aktualizací, ale je pravda, že by vyžadovala minimálně 10 nebo nejlépe tak 20 nadšenců - administrátorů, kteří by informace pravidelně a pečlivě kontrolovali a doplňovali...
No, jak už jsem řekl, mně by se zamlouvala taková filozofie doplňování informací, jakou mají na FDB, ale uznávám, že pokud se nenajde alespoň jeden programátor, jeden grafik a minimálně deset nadšenců, kteří by byli ochotni pravidelně kontrolovat a doplňovat poskytnuté informace, tak prakticky nemá smysl o tomto dále uvažovat...
Naposledy upravil(a) Michel dne 23 srp 2011 20:18, celkem upraveno 1 x.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6999
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michaela2 »

mně přijde úpně zbytečné vytvářet novou databázi, jelikož tu databáze je a nevím, v čem by nová databáze byla důeryhodnější než tato? Nebo si snad někdo myslí, že by se administrátoři dívali na každej film a kontrolovali jeho dabing ? tak to by nesměli jist, spát, chodit do práce ,ale jen kontrolovat, co kdo přidá a do důchodu by měli co dělat :D mimochodem na FDB je tolik chyb, pokud jde o dabing, že bych tuto databázi za vzor nedávala ...
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Když to vezmu čistě z programátorského hlediska, tak databáze tohoto typu mít v phpbb fóru je nesmysl, dříve nebo později, jak se bude databáze rozrůstat, bude narážet na čím dál větší problémy. Už teď scripty zajišťující provoz tagů způsobují pěkné výpadky.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od anderson »

Michaela2 píše:mně přijde úpně zbytečné vytvářet novou databázi, jelikož tu databáze je a nevím, v čem by nová databáze byla důeryhodnější než tato? Nebo si snad někdo myslí, že by se administrátoři dívali na každej film a kontrolovali jeho dabing ? tak to by nesměli jist, spát, chodit do práce ,ale jen kontrolovat, co kdo přidá a do důchodu by měli co dělat :D mimochodem na FDB je tolik chyb, pokud jde o dabing, že bych tuto databázi za vzor nedávala ...
Absolutne suhlasim. Ale meritom veci bolo to, ze samotni admini dabingfora povazuju profily "mrtvych" daberov za zbytocne a najradsej by ich zmazali. Resp. by ani dalsie nemali vznikat. Pomerne bizarny nazor od tzv. milovnikov kvalitneho dabingu.
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

anderson píše:
Michaela2 píše:mně přijde úpně zbytečné vytvářet novou databázi, jelikož tu databáze je a nevím, v čem by nová databáze byla důeryhodnější než tato? Nebo si snad někdo myslí, že by se administrátoři dívali na každej film a kontrolovali jeho dabing ? tak to by nesměli jist, spát, chodit do práce ,ale jen kontrolovat, co kdo přidá a do důchodu by měli co dělat :D mimochodem na FDB je tolik chyb, pokud jde o dabing, že bych tuto databázi za vzor nedávala ...
Absolutne suhlasim. Ale meritom veci bolo to, ze samotni admini dabingfora povazuju profily "mrtvych" daberov za zbytocne a najradsej by ich zmazali. Resp. by ani dalsie nemali vznikat. Pomerne bizarny nazor od tzv. milovnikov kvalitneho dabingu.
já nevěřím že někdo z adminů může mít tak perverzní názor jak tu píšeš, jsou to podle mě zodpovědní lidé
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od James55 »

anderson píše:Absolutne suhlasim. Ale meritom veci bolo to, ze samotni admini dabingfora povazuju profily "mrtvych" daberov za zbytocne a najradsej by ich zmazali. Resp. by ani dalsie nemali vznikat. Pomerne bizarny nazor od tzv. milovnikov kvalitneho dabingu.
Andersone, co kdyby sis přečetl pořádně, co jsem napsal? Podle mě je zbytečné vytvářet profily hercům, kteří jsou již 60 let po smrti, stejně tak jejich dabéři. Takové profily imho moc lidí neposlouží. Já vidím databázi především jako pomoc tvůrcům dabingu při obsazování. Nikde jsem nepsal, že by se neměly vytvářet profily známějších herců po smrti, kteří mají na kontě x filmů a dabingy s těmito herci se ještě vytvářejí (MGM...). Je to pouze můj názor, není to jakýkoliv příkaz ani nové pravidlo, jak si zjevně sám okamžitě usoudil.
P.S. Byl bych rád, kdybys nereagoval, nestojím tady o další hádku. V nejhorším případě přes SZ...
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

James55 píše:Takové profily imho moc lidí neposlouží.
Člověk by měl vždy vycházet z toho, že to co zajimá a nezajímá mne, neplatí obecně. Možná se budeš divit, ale mne opravdu zajímá, kdo daboval Hardyho, ať už jsou jeho dabéři po smrti nebo ne, stejně tak mne zajímá a rád bych vypátral, kdo ho daboval i v dalších filmech u nás uvedených. Takže mně profil poslouží a jestli ostatním, to bych nechával na nich ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“