Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od DavidHodan »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING (ČST)
V českém znění: Vlastimil Brodský (vypravěč), Jiří Prager (Ferda), Oldřich Kaiser (Pytlík), Jiří Lábus (Arambula), Ota Jirák (Kulda), Naďa Konvalinková (beruška), Michal Pavlata (cvrček), Miroslav Vladyka (Fousek), Ladislav Potměšil (Okáč), Uršula Kluková (moucha), Jiří Zavřel, Václav Postránecký, Pavel Trávníček a další
Zpěv: Marcela Králová

Překlad: Vladislav Čejchan (díl 1-13), František Sádek (díl 14-26)
Dialogy: Hana Juppová (díl 1-5), Zdena Míchková (díl 7-8) Zdeněk Hnilica (díl 9-13, 16-26), Hana Navalkovská (díl 14-15)
Dramaturgie: Hana Juppová, Marie Bezděková
Zvuk: Petr Tichý
Hudební spolupráce: Miloš Holeček (díl 1,3-26), Jiří Svoboda (díl 2)
Vedoucí výrobního štábu: Ladislav Dražan
Režie českého znění: Zdeněk Hnilica
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1988

2.DABING (Nova, DVD, Prima)
V českém znění: [obsazeni]:Marek Eben (Ferda), :Veronika Gajerová (Beruška), :Karel Heřmánek (Brouk Pytlík), :Ota Jirák (Hlemýžď Oskar), :Jiří Lábus (Faldík), :Petr Nárožný (Pavouk Arambula), :Petr Vacek (Čmuchálek), :Pavel Zedníček (Vypravěč), :Inka Šecová (Paní Ruměnice), :Ondřej Vetchý (Cvrček), :Radovan Vaculík (Randy), :Pavel Šrom (Hrbáč), :Jaroslava Kretschmerová (Vanda), Zbyšek Pantůček , David Suchařípa[/obsazeni]

Překlad: Blanka Juřinová
Texty písní: Zbyšek Pantůček
Zpěv: :Marek Eben , :Veronika Gajerová , :Karel Heřmánek , :Jaroslava Kretschmerová , Kamila Špráchalová , Zbyšek Pantůček , Lenka Slavíková
Produkce: Jiří Beránek , Marcel Bauer
Zvuk: Miloš Zajdl
Dialogy a režie českého znění: Jitka Tošilová
České znění připravilo: AVF Studio Zero
Vyrobila: ČNTS spol. s. r. o. Nova , 1998
Naposledy upravil(a) DavidHodan dne 28 lis 2010 16:59, celkem upraveno 4 x.
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od bloom »

O dabingu ČT jsem něco slyšel, dále v něm měli dabovat Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a Naďa Konvalinková.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od HonzaXXII »

A nebylo to nějak na série? Pár let zpátky to šlo na ČT, a co si pamatuju, starší díly tam byly v tom ČST dabingu, zatímco novější díly byly v tom z Novy.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od Džejňulka »

2 dabingy: tak asi proto se mi to tehdy na Nově líbilo nějak méně než na čt, si pamatuju, že jsem na to koukala a Berušku jsem neměla ráda a to je všechno, dál si už nic nepamatuju :D :D
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od Raikkonen »

Ten dabing je starší - ještě z ČST. Mám 17. díl nahraný přibližně z června 1989 (jak Berušku chtějí dostat z domu a na konci odváží do blázince, bohužel mi chybí úvodní melodie).
Závěrečné titulky:
v českém znění: Vlastimil Brodský (vypravěč), Jiří Prager (Ferda), Oldřich Kaiser (Brouk Pytlík), Naďa Konvalinková (Beruška), Jiří Lábus (pavouk Arambula), Ota Jirák (tlustý zelený brouk) a další. České znění Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha

Zaslechl jsem ještě další: Miroslav Vladyka (brouk-pes), Jiří Zavřel (jeden termit, zřízenec z bláznice), Uršula Kluková (nějaká moucha), Václav Postránecký (Strážmistr Podšívka-první brouk policajt), Pavel Trávníček (druhý brouk policajt), Michal Pavlata (cvrček), Ladislav Potměšil (brouk s červenou čepičkou).

Text závěrečné písně: Nejlepší je Ferda (Ferda), protože Ferda (Ferda) chytrák je (důva důva důva důva), i když má své chyby (chyby), tak nám se líbí (Ferda) vyhraje (vyhraje), báječně zpívá vždycky najde správný rým a my s ním. [A proto štěstí mívá jen se podívá, ale s veselou, za ním všichni jdou, cestou necestou, lesem pohádkovým]. Nejlepší je Ferda (Ferda), [mravenec Ferda] každý snad, má ho rád (a a a á).
Zpěvačku jsem nepoznal, v normálních závorkách je mužský sbor v pozadí, v hranatých zpívá sbor se zpěvačkou, poslední hranaté závorky je ženský i mužský sbor se zpěvačkou, závěrečné aaa je ženský sbor.

"Beruška totiž neměla nic lepšího na práci než si objednat několik řemeslníků z nábytkové tvorby družstevního podniku termitů. Ti jí v noční směně, možná že dokonce jako melouch, vyrobili bytové zařízení.":-D - část vypravěčova úvodu
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od Pomajz »

Na ČST nejlepší je Ferda.... Na Tv nova Známá firma Ferda.....
RETROFILM
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od HonzaXXII »

Podle LP Písničky z Rosy zpívá Marcela Králová, autory českého textu jsou Tomáš Vondrovic a Jiří Šrámek.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od Raikkonen »

Na CD Písničky z Rosy znělka začíná: Ferda ten se nedá...
Takže existují minimálně 3 různě nazpívané znělky:-)
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od Pomajz »

http://www.youtube.com/watch?v=bOl1dsBAgJ8 Zde ukázka od Raikkonena, úvodní titulky Tv nova a závěrečné titulky ČST.
RETROFILM
Uživatelský avatar
nimmoy
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2009 16:39

Re: Ferda Mravenec / Ferdy, die Ameise

Příspěvek od nimmoy »

1 . DABING - ČST (1989):

Vlastimil Brodský (vypravěč), Jiří Práger (Ferda), Oldřich Kaiser (Pytlík), Jiří Lábus (Arambula), Ota Jirák (Kulda), Naďa Konvalinková (beruška), Michal Palata (cvrček), Miroslav Vladyka (Fousek), Ladislav Potměšil (Okáč)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“