Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od Pan X »

:-: :-: Tak na toto se velice těším :-:, skvělé obsazení :-: :-: pan Preiss, Dvořák, Písařík, Trnavský, Štěpánek, Jašków, Nečas a další. Už jsem to tu, kdysi psal a budu to psát s chutí dál, pan Štěpán je prostě MISTR svého oboru :-: :-: :-: .
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14292
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od Mark LS »

Ví někdo, jaké číslování dílů je tady správné? To, které je tady, to na IMDB, to na ČSFD nebo to na ČT3? 1.týden vysílání na ČT3 budou díly Můj zesnulý přítel a společník, Strašidelný dům, Práce moc a peněz málo, Duchům nelze věřit a Čtenář myšlenek, vážně je tohle správné pořadí? :-?
richardda
Příspěvky: 1109
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od richardda »

Skutecne nema cenu zamyslet se nad tim proc odpovedni pracovnici v CT nepristoupili k dodabovani zbyvajicich dilu jiz po roce 1989, ALE ze zde uvedeneho dodabovani vyplyva jedine :!: NAPROSTO NIC jiz CT nebrani, aby divakum s puvodnim dabingem uvedla treba CURRA JIMENEZE a zbyle dily dodabovala, nebo MUZE BEZ DOMOVA. Ted uz opravdu zadne vymluvy nejsou relevantni. :nesouhlas:
NOVA, jedině ona.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od peno »

Ještě jedna otázka se nabízí. Bude se vysílat barevně, černobíle (což by byla škoda), nebo, nedejbože, v kombinaci barevně pro nově dabované díly a černobíle pro původně dabované díly? Připomínám, pro případné škarohlídy, že seriál je barevný, jen na ČST se vysílal z nějakého důvodu černobíle a to dokonce ještě při repríze v 90. letech (tvrdí můj otec i nevlastní matka, já v té době ještě nežil, takže to nevím jistě, ale nemám důvod jim nevěřit). Pokud je mi známo, tak bývalé Československo bylo jedinou zemí, kde seriál takto běžel i po překlopení vysílání do barvy a to je IMHO větší ostuda, než vysílání jen 17 epizod.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od anderson »

peno píše:Ještě jedna otázka se nabízí. Bude se vysílat barevně, černobíle ...
Seriál vyšiel vo farbe na DVD. S pôvodným dabingom pre epizódy, ktoré ho mali vyrobený. Tým pádom je táto otázka vyriešená aj pre ČT. --- Apropo, spomínam si, ako v programe VOLEJTE ŘEDITELI, niekedy v polovici 90-tych rokov, na otázku či NOVA nebude vysielať práve RANDALLA A HOPKIRKA, tvrdil Dr. Železný, že "nikoliv", pretože seriál sa kedysi vysielal na ČST čiernobielo (áno, aj pri obnovenej premiére v roku 1990), ale keďže je farebný, bol by nesmierny technologický problém prenasadiť dabing ČST na farebnú kópiu (čo už v tej dobe samozrejme absolútne žiaden technologický problém nebol). Z dnešného pohľadu je samozrejme jasné, že v tejto otázke Dr. Železný nehovoril pravdu. Inými slovami dezinformoval divákov.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od peno »

To jako říkal Železný v té samé době, kdy Nova předabovávala Kojaka, Columba či Profesionály? Jo, tak to pobaví, takováto odpověď. Ne, že bych si přál, aby Nova předabovala komplet Randalla a Hopkirka, ale prostě to pokrytectví té odpovědi to jen dokresluje :lol:
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od Pomajz »

peno píše: Pokud je mi známo, tak bývalé Československo bylo jedinou zemí, kde seriál takto běžel i po překlopení vysílání do barvy a to je IMHO větší ostuda, než vysílání jen 17 epizod.
Seriál se vysílal černobíle, protože ČST měla černobílé kopie + počeštěnou znělku jak bylo tehdy zvykem. Nechápu co je na tom ostudného, nechápu proč po x letech má každý nutkání do všeho co bylo před xx lety kopat.
RETROFILM
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od Josef Nožička »

Také by možná stálo za připomenutí, že v době vzniku dabingu ČST ještě barevně nevysílala. A že v roce 1990 pro urychlenou reprisu přijala nejlevnější řešení, mi přijde naprosto normální. (V době, kdy najednou všichni říkali, že „nejsou peníze“ a „nebudou“. Kolik věcí ČST tehdy odvysílala ze svých starších zdrojů, nebo pořídila narychlo, než začala vichřice v dramaturgii a experimenty s překrývačkami…) Tak jakápak ostuda.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Randall a Hopkirk / Randall and Hopkirk (Deceased)

Příspěvek od peno »

Pozadí toho, jak to vzniklo, je mi známo. Což ale neznamená, že je v pořádku vysílat patnáct let po zahájení barevného vysílání seriál, který byl natočen barevně, černobíle, jen proto, aby si někdo v produkci usnadnil práci. Ale evidentně se na tomto neshodneme a tak se tu raději nepouštějme do vášnivých debat na toto téma. O tom nakonec toto fórum být nemá.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“