Sherlock / Sherlock

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od Joe Black »

Ištván87 píše:Když to tak vidím, dělá se to i jinde že si hoši takhle povídají při dabingu??? Podle mě by se to totiž takhle mělo dělat, to by bylo slušný ospravedlnění pro dabing, protože tímhle způsoběm můžou ti herci trošku víc reagovat... Sice se pořád musí držet textu, ale přijde mi že pak můžou mít přirozenější projev... Přijde mi to mnohem lepší než když je tam herec sám...
Ano, rozhodně je to lepší, ale jestli se nepletu, možnosti na to má hlavně ČT, ale možná se mýlím, to by chtělo názor nějakého odborníka. ;-)
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od Gusta »

Nevím o tom že by se to tak dělalo u nás i jinde než v ČT, tady se na to naštěstí ještě pořád celkem dbá, přestože natáčení tak samozřejmě trvá dýl. Ale má to úplně jinou atmosféru, když jsou herci na dialogy spolu, vžijou se do toho líp, hrajou líp, ještě je to víc baví (i když, jsou i výjimky:-) a postavy pak spolu skutečně mluví.
Naposledy upravil(a) Gusta dne 09 dub 2011 23:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
reaverman
Příspěvky: 50
Registrován: 23 črc 2009 13:38

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od reaverman »

Tak jsem videl asi 10 minut, jak to ted bezi a parada. Z te ukazky se mi hodne libi, jak dabing dopadl. Obsazeni super, ceske titulky fenomenalni, kvalita prekladu nadprumerna, herecke vykony na soucasnou uroven dabingu nadprumerne. Superlativa zatim nepouziju, nevidel jsem celou epizodu. I pres to si ale troufnu predpovidat, ze lepsi serialovy dabing letos asi neuvidime :) Gratulace vsem, kteri se na tom podileli.

Jinak v Agenture DW jsem videl, ze spolu dabovali rozhovor dva lidi soucasne. Jen nesedeli hned u sebe, ale byla mezi nima snad i takova ta posouvaci stena.
Překlady: BSG 1987 + 1980, Fringe I + II, Smallville VII + VIII, Doctor Who III - VI, The Boondocks I - III, Fairly Legal I, Bright Young Things, SG: The Ark of Truth; Korektury : Stargate SG-1 VII - X, Stargate Universe I + II
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od oberon »

Zatim koukam, asi mam svoje číslo jedna na příští Ceny FF...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od bloom »

Doplněni tvůrci Studie v růžové.

Vojtěch Dyk se opravdu skvěle hodí, ze začátku jsem se ale trochu bál, protože špatně artikuloval, než se rozmluvil. David Švehlík mě mile překvapil, ale očekával jsem, že spojení bude fungovat. Naopak Filip Blažek je podle mě jediný větší miscasting, přišel mi v téhle roli takový nijaký. Celkově je to taková normální lepší ČT produkce (čili v rámci dabingu celkově nadprůměr).
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od Gusta »

oberon píše:Zatim koukam, asi mam svoje číslo jedna na příští Ceny FF...
Přesně moje řeč :-)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od oberon »

Tak, abych napsal celkový názor. David Švehlík mi sedl skvěle, toho mam rád už od SGA, takže není co řešit. Vojta Dyk se mi líbil ještě víc, než jsem čekal, prostě pěkně neoposlouchaný a k herci se skvěle hodí. Filip Blažek byl podle mě zvolený skvěle, je to zkušený dabér, takže se není divit, ale samozřejmě ho chválím. Zbytek obsazení byl taky pěkný, Jan Vondráček mi udělal radost, dokonale svou postavu zvládl. Další plus je samozřejmě, jak je u ČT zvykem, dostatek dabérů na každou postavu. Musim říct, že tady sem se po dlouhý době těšil maximálně jak na dabing, tak na seriál a dopadlo to nanejvýš skvěle, takže spokojenost na 200 %, jak tady někdo již psal, ČT má stále nadprůměrnou kvalitu. Těším se na další díly :) ...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od bloom »

oberon píše:Jan Vondráček mi udělal radost, dokonale svou postavu zvládl.
Toho jsem zapomněl pochválit, herecky byl IMHO ze všech nejlepší.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od oberon »

Myslím, že tu doktorku na začátku mluvila Radana Herrmannová...
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Sherlock / Sherlock

Příspěvek od Gusta »

Rudolf Kubík - David Nellist (Mike Stamford)
Karel Gult - Stanley Townsend (Angelo)
Lukáš Jurek (černoch na začátku)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“