Svatyně / Sanctuary

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Markus » 06 led 2009 19:10

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. SÉRIE
V českém znění: Simona Postlerová - Amanda Tapping (Helen Magnusová), Michal Jagelka - Robin Dunne (Will Zimmerman), Anežka Pohorská - Emilie Ullerup (Ashley Magnusová), Bohdan Tůma - Ryan Robbins (Henry Foss), Bohuslav Kalva - Christopher Heyerdahl (Big Guy) + Alex Diakun (Doktor), Libor Terš - Christopher Heyerdahl (John Druitt), Petr Gelnar - Jonathon Young (Nikola Tesla), Otakar Brousek ml. - Peter Wingfield (Dr. James Watson), Marek Libert - Kavan Smith (Joe Kavanaugh) + Panou (Sylvio Rudd), Jitka Ježková - Kandyse McClure (Meg), Petra Jindrová - Lynda Boyd (Dana Whitcombová) + Miranda Frigon (Danu) + Sarah Strange (Dr. Allison Grantová), Andrea Elsnerová - Christine Chatelain (Clara Griffinová), René Slováčková, Michal Holán, Jiří Valšuba, Radek Hope, Jiří Hromada a další

Překlad: Aleš Prosr
Zvuk: Martin Václavík (1-2,4-6,9-11) / Milan Blažek (3,12-13) / Jaroslav Novák (7-8)
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Kateřina Fuková
Vyrobila: Společnost SDI Sun Studio 2008-2009

2. SÉRIE
V českém znění: Simona Postlerová - Amanda Tapping (Helen Magnusová), Michal Jagelka - Robin Dunne (Will Zimmerman), Anežka Pohorská - Emilie Ullerup (Ashley Magnusová), Bohdan Tůma - Ryan Robbins (Henry Foss), Lucie Vondráčková - Agam Darshi (Kate Freelanderová), Bohuslav Kalva - Christopher Heyerdahl (Big Guy), Libor Terš - Christopher Heyerdahl (John Druitt), Petr Gelnar - Jonathon Young (Nikola Tesla), Andrea Elsnerová - Christine Chatelain (Clara Griffinová), Petra Jindrová - Lynda Boyd (Dana Whitcombová), Jiří Valšuba - Robert Lawrenson (Declan Macrae), Pavel Šrom - Chris Gauthier (Walter), Libor Hruška - Colin Cunningham (Gerald), Miriam Chytilová - Erica Cerra (Emma), David Prachař - Michael Shanks (Jimmy), Jan Škvor - Ryan Kennedy (Darrin), Michal Holán - Chad Rook (Chad Spencer), Pavel Rímský - Aleks Paunovic (Duke), Lumír Olšovský - Callum Blue (Edward Forsythe), Radek Hoppe - Shaker Paleja (Ravi), Jan Szymik - Paul McGillion (Wexford), Kateřina Velebová - Sahar Biniaz (Kálí), Marek Libert - Terry Chen (Charles), Jana Postlerová - Balinder Johal (Bibi), René Slováčkováa další

Překlad: Iva Hronová
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Kateřina Fuková
Vyrobila: Společnost SDI Media 2009-2010

3. SÉRIE
V českém znění: Simona Postlerová - Amanda Tapping (Helen Magnusová), Michal Jagelka - Robin Dunne (Will Zimmerman), Bohdan Tůma - Ryan Robbins (Henry Foss), Jitka Ježková - Agam Darshi (Kate Freelanderová), Bohuslav Kalva - Christopher Heyerdahl (Big Guy) + Gary Jones (George) + Tom McBeath (Generál Villanova), Libor Terš - Christopher Heyerdahl (John Druitt), Petr Gelnar - Jonathon Young (Nikola Tesla), Martin Sobotka - Ian Tracey (Adam), Otakar Brousek ml. - Peter Wingfield (Dr. James Watson), Jiří Valšuba - Robert Lawrenson (Declan Macrae), Lumír Olšovský - Callum Blue (Edward Forsythe) + Peter Flemming (zvláštní agent FBI Bruce Tanner), Radek Hoppe - Shaker Paleja (Ravi) + Jason Poulsen (Dave), Jan Szymik - Paul McGillion (Wexford) + Robin Mossley (Thomas), Kateřina Velebová - Sahar Biniaz (Kálí) + Raquel Riskin (Cheryl), Tereza Chudobová - Pascale Hutton (Abby Corriganová) + Chasty Ballesteros (Bridget), Libor Hruška - Tobias Slezak (Adam), Jana Postlerová - Mary Black, Balinder Johal (Grace, Bibi), Pavel Šrom - Chris Gauthier (Walter), Svatopluk Schuller - Robert Clarke (vědec), Vojtěch Hájek - Matty Finochio, Michael Patric (Virgil St. Pierre, Alistair), Hana Krtičková - Allison Hossack (Lillian), Irena Máchová - Pauline Egan (Erika) a další

Překlad: Iva Hronová
Zvuk: Martin Václavík (1-4,9-10) / Michal Beringer (5-8) / Jaroslav Novák (11-12) / Petr Mandák (14-17) / Dušan Matuška (18-20)
Produkce: Ondřej Černý (1-4,14-20) / Petr Skarke (5-10)
Dialogy: Kateřina Fuková (1-10,14-20) / Jitka Hoferková (11-12) / Radka Přibyslavská (13)
Režie: Kateřina Fuková (1-10,14-20) / Vladimír Žďánský (11-13)
Vyrobila: Společnost SDI Media 2011

4. SÉRIE
V českém znění: Simona Postlerová - Amanda Tapping (Helen Magnusová), Michal Jagelka - Robin Dunne (Will Zimmerman), Bohdan Tůma - Ryan Robbins (Henry Foss), Andrea Elsnerová - Agam Darshi (Kate Freelanderová), Bohuslav Kalva - Christopher Heyerdahl (Big Guy), Libor Terš - Christopher Heyerdahl (John Druitt), Tereza Chudobová - Pascale Hutton (Abby Corriganová), Petr Gelnar - Jonathon Young (Nikola Tesla) + Mig Macario (Crixorum), Martin Sobotka - Ian Tracey (Adam), Radek Hoppe - Robert Lawrenson (Declan Macrae) + Adam Greydon Reid (Bruno Delacourt), Otakar Brousek ml. - Peter Wingfield (Dr. James Watson), Jiří Hromada - Brian Markinson (Greg Addison) + Tom McBeath (Generál Villanova), Jan Szymik - Carlo Rota (Richard Feliz) + Al Sapienza (Willův otec), Regina Řandová - Françoise Yip (Dr. Lillian Leeová), Jan Šťastný - Gil Bellows (Caleb), Eliška Nezvalová - Sandrine Holt (Charlotte Benoitová), Marek Libert - Kurt Evans (Agent Gavin Crealy), Jolana Smyčková - Pauline Egan (Erika Myersová), Svatopluk Schuller - David Milchard (Garris) a další

Vyrobila: MangaFan Publishing LLC ve společnosti Barrandov Studio dabing 2012
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
 
Příspěvky: 3368
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Jack_6428 » 06 led 2009 21:50

super dabing, fakt :)
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
 
Příspěvky: 1233
Registrován: 03 pro 2008 23:58

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Markus » 06 led 2009 22:21

Mě se dabing též dost líbí. Mírně zvykat jsem si musel jen na Anežku Pohorskou, páč je to oproti originálu trošičku pískle. :) Ale zase na druhou stranu musím ocenit obsazení netradiční dabérky.

Jinak, když už je toto téma konečné, bych chtěl znovu poděkovat SDI, konkrétně paní Janě Trefné a samozřejmě paní režisérce Fukové, že na přání fanoušků byla do hlavní role obsazena Simona Postlerová. Kdyby takhle s fanoušky spolupracovalo více studií, tak by možná internet nebyl plný nesmyslných výkřiků do prázdna typu "Smrt dabingu!"... :) Takže za všechny fanoušky ještě jednou veliký dík.
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
 
Příspěvky: 3368
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Geser » 06 led 2009 22:40

Přidávám se k nadšeným :)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
Geser
 
Příspěvky: 454
Registrován: 17 kvě 2008 14:25
Bydliště: Teplice

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Joe Black » 08 led 2009 15:53

Tak jsem viděl první díl Svatyně pro všechny a dabing je podle mě výborný. Seriál je taky vynikající, doufám, že bude mít více sérií...
Uživatelský avatar
Joe Black
 
Příspěvky: 4795
Registrován: 03 čer 2008 20:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod James55 » 09 led 2009 21:52

Taky dabing chválím, dobrá práce :)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
 
Příspěvky: 3170
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Markus » 13 led 2009 02:25

Doplnil jsem posledního dabéra. No ještě mi chybí Bigfoot, ale ten má tak zkreslený hlas, že jsem to z toho nevyposlouchal. :) I když heky se mi zdály Bohdana Tůmy, ale ruku do ohně za to zatím nedám... A musím říct, že se mi moc líbí výkon Libora Terše jako Johna Druitta.

Jinak překlad se mi zdá vcelku dobrý, i když nějaké faktické chybičky bych našel. Třeba tam John říká "Těch pět... ostatních... taky přijde", tady je vidět, že pan překladatel se na seriál předem nepodíval (nebo si aspoň nevyhledal souvislosti), páč by jinak věděl, že do pětky patří Helen i John, takže Druitt měl říct "(Ta) Pětka ... ostatní .... taky přijdou..." Ale v celkovém kontextu není překlad žádná katastrofa, větších chyb jsem si napoprvé nevšiml.
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
 
Příspěvky: 3368
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Halajda » 13 led 2009 12:57

Konečně jsem už i já viděl první díl Svatyně pro všechny... Jagelka, Terš jsou vybráni skvěle, Simona Postlerová samozřejmě také. Možná snad Anežka Pohorská mi až moc připomíná prepubertální Hermionu, což k Ashley zrovna moc dohromady nejde, ale to je jen otázka zvyku... Za tři týdny ji už budu prozměnu pochvalovat...
Překladatel odvedl celkově dobrou práci. Dialogy dávají smysl a myšlenkový obsah vět je zachován. Možná se u mě objevilo drobné :roll: , když se Will v restauraci zeptal, jestli to jeho jídlo je specialita (v originále se ptal, jestli má šéfkuchař volno), ale to je opravdu naprosto nepodstatná věc, které bych si ani nevšiml, kdybych při tvorbě titulků před čtvrt rokem nestrávil nad tou jeho omáčkou patnáct minut... :)
Trochu mě zarazila ta FBI. Ano, tou Willovou minulou prací jsem se také hezky potrápil a nakonec jsem došel k tomu, že Will pracoval v úřadu návladního (nebo na prokuratuře nebo jakkoliv ten termín máte rádi). FBI je další volba a co se týče první série, je úplně jedno, jestli Will pracoval v FBI nebo třeba pro CIA... Co se týče epizody 1x04, tam by dokonce při jedné drobnosti dávala FBI větší smysl... No, uvidíme, co z toho vyleze.
Druhý díl mě teprve čeká, takže na Henryho, Silvia (ten mimochodem v tom výčtu nahoře zatím chybí) a Druittových "těch pět" si ještě počkám. Už v první části ale neuniklo mé pozornosti, že Meg a paní Lutrovovou (nebo Lutrovou, jak je v dabingu, jednoduše tu Rusku na začátku) dabovala stejná dabérka, pokud mi uši ještě slouží.
Uživatelský avatar
Halajda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2008 14:54
Bydliště: Brno nebo okolí Brna

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Markus » 13 led 2009 13:33

Halajda píše:Druhý díl mě teprve čeká, takže na Henryho, Silvia (ten mimochodem v tom výčtu nahoře zatím chybí) a Druittových "těch pět" si ještě počkám. Už v první části ale neuniklo mé pozornosti, že Meg a paní Lutrovovou (nebo Lutrovou, jak je v dabingu, jednoduše tu Rusku na začátku) dabovala stejná dabérka, pokud mi uši ještě slouží.


Ano, to je pravda. A nejen Meg a paní Lutrovou, ale třeba i tu šlapku na konci druhého dílu. (A vsadím se, že si dábne i jednu z té dívčí trojky ze třetího dílu) Holt tohle jsou prostě ty neduhy současného dabingu, které jen těžko hned tak vymizí. IMHO nevymizí asi už nikdy. :( Sylvia daboval Marek Libert, stejně jako Kavanaugha. Akorát že nasadil drsňácký hlas. :) No připíšu to do prvního příspěvku, ale opravdu nerad píši jednoho dabéra na dvě postavy, páč z toho nemám radost...

Tím nechci říct, že by tím dabing Svatyně nějak moc trpěl. Většinu lidí to netrápí a my s dobrou pamětí na hlasy to prostě musíme nějak přežít. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
 
Příspěvky: 3368
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most

Re: Svatyně / Sanctuary

Příspěvekod Halajda » 13 led 2009 21:10

Dovětek... :) V souvislosti s Johnovými "pěti ostatními" je zajímavé, že o něco dřív, když ho Silvio taseroval, tak si John broukal: "Jen dva zůstanou naživu z té nesmrtelné pětice." Tozn. že v tomto případě (v originále John brouká něco obdobného) je to nejen přeloženo správně jako podstatné jméno, ale navíc jsou v epizodě hned dva odkazy na jakési dva z jakýchsi pěti... O to větší škoda, že si překladatel nevyhledal souvislosti.
Ještě jedna věc mě trochu překvapila. Vykání a tykání. Že si Will tyká na začátku s Kavanaughem je celkem v pořádku, ačkoliv mi v seriálu ti dva jako moc velcí buddies nepřišli. Zvlášť s ohledem na to, co si Kavanaugh o Willovi myslí. Ale tak si tykají, dobrá, v pořádku.
Jako větší nedostatek vnímám, že Henry tyká Magnusové. Pokud to vydrží, bude to místy působit opravdu divně, protože Henry jí běžně častuje jako Magnusovou, doktorku nebo šéfovou. Už tady bylo vidět značné ohýbání tohoto vztahu, když v Henryho textové zprávě pro Helen bylo oslovení "Magnus" a v dabingu zaznělo "Helen".
Na druhou stranu je štěstí, že z ní neudělali Helenu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Halajda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2008 14:54
Bydliště: Brno nebo okolí Brna

Další

Zpět na Seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Dan2000 a 13 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály