Skladiště 13 / Warehouse 13

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Slipio »

Dabing hlavních postav je skvěle vybraný. Jan Šťastný se vžil do role a ta vážnost vymizela, už je to starý dobrý Pete. Dabérů vedlejších postav je docela dost + dodržení spjatých dabérů z Heuréky je skvělé, jenom škoda, že nevyšli spjatí dabéři na herce - Michael Hogan, Tia Carrere a Jewel Staite. Co jsem viděl, tak v překladu nebyly nějaké výrazné chyby. Tenhle dabing patří mezi hodně podařené.
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 798
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od starpep »

Ve 4.řadě bude hrát i Brian J. Smith (SGU) , uvidíme jestli se podaří schrastit někoho z Holý/Bouček/Jančík, Holý tam urco asi nebude, ale Jančík je více než 90% a Bouček taky sem tam docela často u jinych serialu dabuje epizodní roličky :) Jo a hlavní záporák by měl byt Brent Spiner (Star Trek) tak seženou Tůmu nebo Pragera :)
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Furiant »

Tak Pragera snad určitě ne, ne?

Jinak ten tvůj výpočet na to, kdo tam může být a kdo ne, to je celkem úsměvný... :D
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Slipio »

Joe Black píše:Kdo daboval Rebeccu? Nebyla to Viola Zinková?
Jana Postlerová by to měla být.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Slipio »

Antonín Molčík - Judd Hirsch a Gustav Bubník - Paul Blackthorne...oba si Filip dodržel ze svých seriálů.
Na tomto dabingu jde vidět, že když se chce, tak to jde. Filip dodržel hodně zaběhnutých spojení. Sice ne všechny, ale to by asi ani nešlo.
Tady nemá cenu se rozepisovat. Prostě můj verditk po 2 sezonách je, že dabing dopadl výborně.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Michel »

Když se někdy nepodaří sehnat Bohdana Tůmu pro nějaký dabing, tak mi to vždycky přijde jako hodně velký paradox :-)

Aby Jiří Prager daboval zároveň Saula Rubinka a zároveň Brenta Spinera je, řekl bych, docela kontroverzní. Pokud se tito dva herci nepokají v jedné scéně, já osobně s tím nemám žádný problém a myslím, že většina diváků taky ne, ale chápu, že jsou diváci, kterým to může vadit. A každopádně jsem si téměř jistý, že režisér, který dbá na uměleckou úroveň dabingu, což dle mého Filip Jančík zcela jistě je, a který má to štěstí, že na dabing, který režíruje, je dostatek financí, což tento dabing, řekl bych, taky je, na takovéto řešení, aby dabér hlavní postavy daboval epizodní postavu, nepřistoupí.

Jinak by mě taky zajímalo, jestli se tvůrci dabingu budou snažit z Brna sehnat paní Sylvu Talpovou, aby si nadabovala Kate Mulgrew, která se objevila ve čtyřech epizodách 3. série a v 4. a 5. sérii po epizodě. Podle toho, co paní Talpová říkala na různých setkáních fanoušků Star Treku o svém vztahu k dabingu a k postavě kapitánky Janewayové, bych si troufl odhadovat, že paní Talpová by byla ochotna přijet, i kdyby honorář mínus náklady na cestu do Prahy se rovnaly nule. Tak snad se tvůrci alespoň pokusí ji oslovit a vysvětlí jí, co je pointou této epizodní role Kate Mulgrew (tj. že Skladiště 13 je sci-fi seriál a jeho tvůrci do epizodních rolí často záměrně obsazují herce, kteří jsou známí z jiných sci-fi seriálů).

A ještě mě napadla otázka, zda by bylo vhodnější, aby mladou Jane Lattimerovou, kterou v orginále ztvárnila jiná herečka, dabovala tatáž dabérka jako současnou Jane Lattimerovou nebo ne.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od oberon »

Tady je menší info ke 3.sérii (do 9.dílu). Bohužel mě tlačí čas, takže jsem nestihl přihodit i tagy apod., ale myslím že obsazení a počet dabérů mluví za vše :) ...

3. SÉRIE
V českém znění: Jan Šťastný - Eddie McClintock (Pete Lattimer), Tereza Bebarová - Joanne Kelly (Myka Beringová), Jiří Prager - Saul Rubinek (Artie Nielsen), Valérie Zawadská - CCH Pounder (paní Irene Fredericová), Eliška Nezvalová - Allison Scagliotti (Claudia Donovan), Martina Kechnerová - Genelle Williams (Leena), Petr Neskusil - Aaron Ashmore (Steve Jinks)

Epizodní role: Anna Remková - Jaime Murray (H.G. Wells), Nikola Votočková - Ashley Williams (Sally Stukowskiová), Lukáš Hlavica - Faran Tahir (Adwin Kosan), Jakub Saic - Sasha Roiz (Marcus Diamond), Milan Slepička - Rene Auberjonois (Hugo Miller), Zuzana Skalická - Lindsay Wagner (Dr. Vanessa Calderová), Lenka Filipová-Kudelová - Jeri Ryan (Amanda Lattimerová), Libor Hruška - Anthony Lemke (Michael Martin), Vojtěch Hájek - Gareth David-Lloyd (Pan Wolcott), Martin Písařík - Chad Connell (Jack), Tereza Chudobová - Alex Paxton-Beesley (Rebecca St. Claire), Miroslav Táborský - Martin Doyle (Daniel Varley), Pavel Vondrák - Neil Grayston (Douglas Fargo), Michal Holán - Steven Yeun (Gibson Rice), Zdeněk Hruška - Yancey Arias (Jim), Martin Sobotka - Gabriel Hogan (Sam Martino), Radek Kuchař - J. August Richards (Zach Adanto), Sylva Talpová - Kate Mulgrew (Jane Lattimerová), Jiří Dvořák - Anthony Michael Hall (Walter Sykes), Petr Lněnička, Filip Švarc, Ladislav Cigánek, Stanislava Jachnická, Daniela Bartáková, Pavel Šrom, Pavel Rímský, Klára Sochorová, Martina Hudečková, Jana Postlerová, Zdeněk Maryška, Petra Hanžlíková, Svatopluk Schuller, Filip Jančík (titulky) a další

Překlad: Veronika Čápová
Zvuk: Tomáš Čisárik
Dialogy: Klára Sochorová
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Filip Jančík
Vyrobila: S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2013
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od Slipio »

Děkuji moc, já taky nestíhám. V nejbližší době otaguji a doplním :D
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9290
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od filip »

Chybí tu 4.série.
Rok je 2013
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Skladiště 13 / Warehouse 13

Příspěvek od oberon »

Později také doplním, ještě to nemám zpracované komplet...
Odpovědět

Zpět na „Seriály“