Akta X / The X Files

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

Doporučuju pustit si legendární epizodu "Home" ze čtvrté série a porovnat ji s originálem. Tam se totiž český překlad rozchází hodně, některé dialogy jsou až vymyšlené :)
richardda
Příspěvky: 1109
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od richardda »

Manche píše:V tomhle seriálu jsem si nikdy nevšiml nějakých závažných chyb v překladu...
Bohuzel to asi bude jenom nejake zdani. I tento legendarni serial totiz "nabizi" prehrsel prekladatelskych omylu. Staci si projet originalni verze na DVD a porovnat s dabingem. Ale i pre tyto "mouchy" ja osobne hodnotim - zejmena ten brnensky dabing prvnich serii jako vtipny a opravdu povedeny. :-:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

Já jsem to vždycky sledoval jenom s dabingem, originál jsem nikdy nezkoumal, takže tam klidně něco mohlo být a já bych to vůbec nezaznamenal... :( Jen jsem myslel, že mě skoro nikdy nepraštilo v dabingu něco, co na první poslech znělo jako chyba... ;)

I mě se dabing celkově moc líbil, i v těch pozdějších sériích. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byl fakt, že Zdeněk Mahdal vystupoval ve spoustě vedlejších rolích celé 3 série předtím, než se v seriálu objevil na nové hlavní postavě...
Naposledy upravil(a) Manche dne 01 lis 2017 12:45, celkem upraveno 1 x.
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

Manche píše:Jediné, co se mi moc nelíbilo, byl fakt, že Zdeněk Mahdal vystupoval ve spoustě vedlejších rolích celé 3. série předtím, než se v seriálu objevil na nové hlavní postavě...
Nejspíš máš na mysli sérii pátou, protože všechny dřívější byly až na mytologické díly na pokračování nadabovány v Brně, kde bychom Mahdala hledali těžko :)
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

Ano, od páté se tam začal pravidelně objevovat a pak průběžně celou 6+7. sérii. Poprvé snad na tom mutantovi z postmoderního Promethea... :-? Malou roli měl i v jedné z mytologických epizod 3. série...
Naposledy upravil(a) Manche dne 22 zář 2022 20:06, celkem upraveno 1 x.
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

Manche píše:Malou roli měl i v jedné z mytologických epizod 3. série...
Pravda, už si vzpomínám, jde o dvojdíl Nisei + 731, Stephen McHattie coby Rudovlasý muž :)
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

Jsme si předtím špatně rozuměli, já myslel, že se tam před 8. sérií (kdy nastoupil jako Doggett) objevoval už celé 3 série (5.,6. a 7. série) ve vedlejších úlohách, ne že daboval někoho v 3.řadě (až na ten objevený případ :) ).
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

Manche píše:Jsme si předtím špatně rozuměli, já myslel, že se tam před 8. sérií (kdy nastoupil jako Doggett) objevoval už celé 3 série (5.,6. a 7. série) ve vedlejších úlohách, ne že daboval někoho v 3.řadě (až na ten objevený případ :) ).
Se nemůžeš divit - když za číslovkou uděláš tečku, měl bys mít na mysli řadovou, základní (vyjadřující počet) je pak bez tečky :D Tak jsem tomu celou dobu rozuměl já.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

Pardon, jsem si to nějak neuvědomil... :oops: Hlavně, že teď už si rozumíme... ;)
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

HonzaXXII píše:Dotaz na lidi více známé seriálu: Opravdu šel díl "Teliko" ze 4. řady (ten, kde vrah "vybílil" několik černochů až k smrti) v televizi (na Primě i kdysi na Nově) bez úvodní sekvence? Mně se tomu ani moc nechce věřit, ale vše vypadá, že ano.
Už tady o tom asi na nějaké stránce zmínka padla, ale ano, na Primě byly v podobnym stylu odvysílaný ještě díly "Herrenvolk" a "Max", oba ze čtvrté řady. Pamatuju si, že jsem tehdy hnedka kontaktoval Primu s tím, že jim ty začátky chyběly, ale dostalo se mi "klasické" odpovědi, že takhle to dostali od distributora, takže těžko říct, kde je zakopanej pes :(
Odpovědět

Zpět na „Seriály“