Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Michel »

Tak vsadím boty, že stejný tým dabing po celou dobu nedělal. Stačí se podívat na dabéry.
U 1. série jsou uvedení samí Brňáci, takže to s největší pravděpodobností dabovalo nějaké brněnské studio, u 2. - 4. série jsou zase samí Pražáci (akorát teda ten Martin Sláma mě trochu mate), takže šlo s největší pravděpodobností o pražský dabing (navíc Jack_6428 ve svém příspěvku jasně napsal, že ty informace, které ty jsi napsal k 5. - 7. řadě, se vztahují k 2. řadě) a u 5. - 7. série jsou po kupě Brňáci a Pražáci, takže to s největší pravděpodobností dabovalo studio Maya, které, tuším, jako jediné v ČR má studia v Brně i Praze, a tak v dabingu často kombinuje brněnské a pražské dabéry.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od jajda0 »

Pro 1. sérii: Tu nadabovala Eurokim 1997
2. - 4.: Supermax 1999-2000
5. - 7.: Prima 2007
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Manche »

Nevíte náhodou, kdo mluvil postavu Libby v 1. sérii? Časem kdyžtak udělám nějakou ukázku, kdyby nikdo nevěděl...
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od jajda0 »

Viděl jsem několik dílů z čtvrté série a tam má o trochu jiné obsazení než ty předchozí ze 2. a 3. řady. Dále jiné studio nadabovalo tuto čtvrtou sérii. Celkově pro základní postavy:

4. SÉRIE

Jitka Ježková - Melissa Joan Hart (Sabrina Spellmanová), Zuzana Slavíková - Caroline Rhea (Hilda Spellmanová), Sylva Talpová - Beth Broderick (Zelda Spellmanová), Jan Maxián - Nate Richert (Harvey Kinkle), Václav Mareš - Martin Mull (pan ředitel Willard Kraft), Petr Oliva - Nick Bakay (Salem Saberhagen), Radek Hoppe - Jon Huertas (Brad Alcerro)

Fima: Studio Proté 2003
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Jack_6428 »

Seriál začala reprízovat stanice Relax. Dabing je ze SuperMaxu, přestože úvodní i závěrečné titulky jsou "hluché" - nechali jen výčet dabérů v úvodu bez "SuperMax uvádí" a na konci není nic. Možná, že dávali i 1. řadu.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14286
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Mark LS »

Ne, nedávali, Relax vysílá Sabrinu od 3.série, údajně proto že jim distributor na 1. a 2.sérii neprodal práva... :roll:
Manche píše:
Vyrobila:: Studio Proté 2003
A není to samozřejmě žádné Proté, ale PROTV = Vyrobila: AQS a.s. ve studiu PROTV v roce 2003, už si to oprav, Manche :!:
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 12 říj 2019 23:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Newmy »

Tvůrci z pěti dílů sedmé série:

7.SÉRIE:

Překlad: Petr Pálenský, Daniel Homoláč *
Dialogy: Dagmar Novotná, Martin Dudák, Jitka Páleníková *
Zvuk: Michal Kočík *
Produkce: Jitka Kočíková *
Režie: Pavla Horňáková *
Studio: Studio Špilberk **
Výroba: PROTV
Zadavatel: FTV Prima spol. s r.o.
Rok: 2007
* - Funkce v titulcích neuvedena
** - Studio v titulcích neuvedeno


,
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Lukiz »

Ted jsem zahlédnul kousek na Relaxu podle programu to měla být 4. řada a na konci říkali zhruba:
Pro AQS a.s. v roce 2003 vyrobila Maya.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Sabrina - mladá čarodějnice / Sabrina, the Teenage Witch

Příspěvek od Jirka007 »

pravě jsem dokoukal na Sabrinu a musím říct že s dabingem jsem spokojený, Jitka Ježková jako Sabrina byla vyborná, u Harveyho se mi nejvíce zamlouval Saša Rašilov a u Salema Petr Oliva a Jaromír Meduna, tety měly tež dobře obsazeny dabing, u Libby se mi víc líbila Tereza Chudobová ale Jana Štvrtecká taky nebyla špatna, dale se mi zamlouvali i Filip Jančík jako Josh, René Slováčková a Jitka Moučková se take dobře povedli a taktež Sabrininy kamošky na zakladní Jenny a Valerie.

Off Topic: nejvíce se mi libila Sabrina, Morgan, Valerie, Amanda, Libby a Roxie, nejvtipnější mi přišli Salem a Willard Kraft, a Morgan s Milesem měli tež par vtipnych poznamek, tety se mi zamlouvali obě, a k Sabrině se mi nejvíce zamlouval Josh a pak na stejne urovni zhruba Harvey s Aaronem.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“