Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvekod filip » 07 črc 2020 19:42

31.SÉRIE
V českém znění: Vlastimil Zavřel - Dan Castellaneta (Homer Simpson), Martin Dejdar - Nancy Cartwright (Bart Simpson), Jiří Lábus - Julie Kavner (Marge Simpsonová), Ivana Korolová - Yeardley Smith (Lisa Simpsonová), Dalimil Klapka - Dan Castellaneta (děda Abe Simpson) + Harry Shearer (ředitel Seymour Skinner), Stanislav Lehký - Dan Castellaneta (šáša Krusty) + Hank Azaria (Komiksák), Jan Vondráček - Hank Azaria (Vočko Szyslak), Jiří Havel - Harry Shearer (Ned Flanders), Radovan Vaculík - Nancy Cartwright (Nelson Muntz) + Dan Castellaneta (Sideshow Mel), Milan Slepička - Hank Azaria (inepektor Chalmers) + Dan Castellaneta (starosta Joe Quimby), Josef Carda - Harry Shearer (Lenny Leonard), Jaroslav Horák - Hank Azaria (Carl Carlson), Jan Vlasák - Harry Shearer (Charles Montgomery Burns), Mojmír Maděrič - Harry Shearer (Waylon Smithers) + Hank Azaria (Kirk Van Houten), Bohuslav Kalva - Harry Shearer (Dr. Dlaha), Bohdan Tůma - Dan Castellaneta (Barney Gumble) + Hank Azaria (náčelník Clancy Wiggum) + Harry Shearer (reverend Lovejoy), Martin Janouš - Nancy Cartwright (Ralph Wiggum) + Hank Azaria (policista Lou) + Grey Griffin (Martin Prince), Jaromír Meduna - Harry Shearer (Kent Brockman) + Joe Mantegna (Tlustý Tony) + Dan Castellaneta (školník Willie), Ivo Novák - Pamela Hayden (Jimbo Jones) + Hank Azaria (Disco Stu), Pavel Tesař - Pamela Hayden (Milhouse Van Houten) + Hank Azaria (profesor Frink), Zdeněk Štěpán - Julie Kavner (Patty Bouvierová), Jaroslava Kretschmerová - Julie Kavner (Selma Bouvierová), Petra Jindrová-Lupínková - Maggie Roswell (Louane van Houtenová), Anna Brousková - Grey Griffin (Sherri a Terri), Ludmila Molínová - Tress MacNeille (Agnes Skinnerová), Martin Velda (popisky, úvodní a závěrečné titulky) a další

Zpěv: Dušan Kollár, Ondřej Izdný

Zvuk: Jaroslav Kosán
Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce: Zdena Sirotková
Dramaturgie: Lucie Musílková
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Ve studiu babidabi s.r.o. vyrobila FTV Prima spol. s r.o. - 2020
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
filip
Moderátor

Příspěvekod franidlo » 02 srp 2020 09:57

Opravte prosím chybně uvedené dabery reverenda, na což jsem tu upozorňoval už hodně dávno. Do 5. série jej nejčastěji dabuje Jaroslav Pešice, od 6. do 12. série Roman Mihina, což mi potvrdila jeho dcera v diskuzi u jeho profilu, a od 13. série Zdeněk Dolanský.
franidlo

Příspěvekod Dabingfanda » 15 zář 2020 15:39

Nějak mi tam v těch nových dílech nesedí Bohdan Tůma na Barneyho Gumbla ,možná je to tím ,že dabuje i další postavy.To není nic proti němu ,ale nějak mi tam nesedí
Dabingfanda

Příspěvekod Olda808 » 04 říj 2020 07:49

31. série:
Zpěv také Ivana Korolová - Jill Sobule (píseň "Dřevorubání") a Anna Remková
Olda808

Příspěvekod peterr » 17 lis 2020 22:24

Keďže sa dabuje už skoro 30 rokov a kvalita sa rokmi samozrejme počas takej dlhej doby menila, zaujímalo by ma čo si myslíte, v ktorom období bol dabing najlepší alebo počas ktorých sérii. Nehovorím o kvalite častí ale čisto o kvalite dabingu.
peterr

Příspěvekod Pálkman » 18 lis 2020 19:18

Za sebe musím říct, že se mi to hodnotí velmi obtížně, těch sérií a dílů totiž vzniklo tolik, že se mi trochu pletou, ale myslím si, že přibližně asi tak 3.-8. série, protože pár let trvalo než si ty hlasy zejm. paní Štáchové (ale trochu i pana Bedrny aj.) správně sedly na ty postavy. Dále hlavně pro rozmanitost a střídání špičkových dabérů i na vedlejší role - S. Fišer, M. Moravec, Jan Schánilec, Antonín Molčík, Miroslav Táborský, Miloš Vávra aj.. Navíc bylo hodně znát, jak je to dabování tehdy strašně bavilo, což dnes už moc neplatí asi kvůli jiné technice. :arrow: Dříve se natáčelo na ČT tradičně na smyčky, střídaly se skupinky většinou 2 dabérů, kteří vedli spolu dialogy. Nevím do kdy se tak natáčelo, typuju tak do roku 2005?, pak už se i tam začalo klasicky - každý sám nadabuje všechny repliky.

Jinak si myslím, že i pozdější série z ČT dabingem vysoce převyšují ty z Primy, jak počtem různých hlasů, tak jejich výkony. A také už jsem na některé dabéry např. na pana Slepičku, paní Jindrovou-Lupínkovou nebo paní Molínovou z novějších dílů alergický, protože mi to připadá hrozně odfláklé - znějí pořád stejně nudně a průměrně. Technicky to zvládnou skvěle, ale chybí mi tam ten "zápal", který mají dodnes (kromě hlavních) třeba pan Meduna, P. Tesař, B. Tůma..
Top dab.: O. Brousek, F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., P. Pelz., V. Post., P. Ol., B. Švarc, V. a M. Dlouhý, S. Fiš., L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šťas., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Pálkman
Moderátor

Příspěvekod ocypuc » 18 lis 2020 20:18

Souhlasím s tou rozmanitostí na vedlejších rolích a doplním za mě třeba Jitku Molavcovou či Ladislava Potměšila. Co se týká obsazení, někde kolem osmé deváté série se to ustálilo a většinou byly hlasy na vedlejších postavách dodržované. Potešilo třeba obsazení Michaely Kuklové na Xenu, Vladislava Beneše na Richarda Gera, Petra Rychlého či Stanislavy Jachnické na animované Přátelé a další takové drobnosti a to považuju asi za nejlepší období dabingu tohoto seriálu. Na Primě se konal maximálně jako zajímavost Zdeněk Pohlreich a dabéři z Futuramy ve společném díle (i když né všichni). Jinak když pominu, že poslední série jdou s kvalitou obsahu ke dnu, tak i přes to všechno je ten dabing na úrovni, i když Miroslav Saic mi na Barneyho moc chybí.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška
ocypuc

Předchozí

Zpět na Seriály