Živí mrtví / The Walking Dead

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od videofil »

Zuzana Hykyšová asi vstoupila do agentury, jestli jí přeobsadili. U té její postavy mi to nevadí. Jestli přeobsadili Libora Hrušku, nedává mi to moc logiku. Tahle postava ze seriálu myslím co nevidět zmizí. Musím říct, že Hruška se k Davidu Morriseyemu skvěle hodí. Tento herec mi trochu připomíná mého oblíbence Kurta Russella, kterého Hruška dobře dabuje. Nevím sice, jestli budou přeobsazené také jiné postavy. Pokud ano, nejvíc by mě to mrzelo u Martina Stránského a Kateřiny Lojdové, která se k té superkočce Lauren Cohan fakt dobře hodí.
A na závěr, vím, že to tady nepatří, ale titulky mají jednu dobrou vlastnost - takové věci se u nich nemusí řešit. U tohoto seriálu, který má dabing perfektní, to přeobsazení mrzí mnohem více. Ale dle mého názoru, který dlouhodobě zastávám, dabéři si za to bohužel mohou sami.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od ocypuc »

Přeobsazení Davida Suchařípy (Tyreese) bylo jasné, protože je v agentuře. Navíc opět nepovedené. A obsazení Lizzie a Miky v českém znění... ? tragédie :->
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7007
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od Michaela2 »

musím říct, že mě přeobsazování obecně nijak moc nevadí, pokud jsou změny citlivé a nejedná se o změny typu Rychlý - Bouček, teengerovsky znějící dabérky - Kubačáková atd, ale Cigánek na takového drsného černocha s chlapským chraplákem ? :D :shock: omfg ... to už zlatej Libor Terš, kterej je sice taky všude jako LC, ale aspon typově by se trošku přiblížil ... a musím řící, že Jirsová se mi taky nelíbí ...
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od bernyz »

Cigánek nebyl špatnej, drží si takovej ten svůj hlubší hlas jako má u Stathama.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7007
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od Michaela2 »

dle mého (ne)sluchu Cigánek mluví úplně klasicky jako vždycky, jemný sladký hlas, což u takového chlapáka jako Tyresse působí rušivě, herec má hlas, ze kterého ženský jdou do kolen a v češtině takovej cukrouš :shock: , pardon, ale to je fail jak prase, to je jako kdyby Michonne začala dabovat René Slováčková, ale chápu, že dabérů s chraplákem mimo ag. moc zřejmě není ...
mortyslav
Příspěvky: 8
Registrován: 03 bře 2013 10:51

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od mortyslav »

Tak dabing páté série dosáhl nového dna. Já se chtěl vyjádřit již po změnách ve druhé polovině čtvrté série, ale říkal jsem si, že tomu dám ještě druhou šanci, ale to se opravdu nedá.
V první řadě nechápu, jak může někdo jako Jitka Jirsová dabovat jednu z hlavních rolí. To je se zakrytým uchem dabérka max. vedlejších rolí. Ještě teď mám v uších její výkon z Interstellaru, kdy jsem si asi ještě dalších 20 minut říkal, co to bylo za amatéra? Když se poprvé objevila ve čtvrté sérii, tak jí vůbec nebylo rozumět, mluvila výrazně tišeji než ostatní (k čemu tam je zvukař?) a její strašný výkon zdá se pokračuje. Další mizerná volba byl Ladislav Cigánek, jeho výkon v jedné z nejlepších epizod seriálu (The Grove) byl tak otřesný, že nejenom, že by měl vrátit svůj honorář, ale ještě by se měl veřejně omluvit Radce Stupkové, že naprosto zničil její výkon v té hlavní scéně. Naprosto předvídatelnou volbu Ireny Hrubé nebudu komentovat, prostě černoška = Hrubá, a to, že věkově ani intonačně neodpovídá nikoho nezajímá. Dále pořád nechápu, co tam ještě dělá Jakub Nemčok, jeho postava ho prostě přerostla, konec. To, že se snaží mluvit hlubším hlasem, bylo v minulé sérii ještě komické, teď je to trapné. To nikdo neposlouchá originál? Ten herec má už pomalu hlubší hlas než většina dospělých. Proč byl obsazen David Matásek také nechápu, je to stejný typ dabéra jako Igor Bareš, tzn. špatný. Tu postavu měl dabovat Jakub Saic nebo Martin Zahálka. Dále jsem nepochopil, o co se pokouší Marek Holý, na tu postavu vůbec nesedí a jak nemůže dabovat tím svým zádumčivým a rádoby přemýšlivým hlasem - viz Hannibal nebo the Fall, tak je absolutně mimo. Nakonec by si měl pan režisér více hlídat i stávající dabéry, protože např. Holán nebo Taberyová evidentně jedou na autopilota, je to sice dobré, ale nudné, bez špetky zájmu. Také by se měl více věnovat Filipu Blažkovi, protože ta jeho postava je extrémně těžká a poslední dvě série ten jeho projev už hodně drhne.

Podtrženo a sečteno, ten propad oproti prvním sériím je opravdu hrozivý, jestli má být toto jedna z vlajkových lodí kanálu Prima COOL, tak mám pro vedení špatnou zprávu, loď se jí potopila. Navíc mě přijde úplně absurdní, že na tom dělá tolik lidí, a vyjde z toho takový mizerný dabing. Upřímně doufám, že AMC tento seriál Primě dále nebude poskytovat a nechá si ho jen pro sebe. Dabing bude sice ještě o stupeň horší, ale alespoň již nebude lidem tak na uších.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od videofil »

Já se sice na 5. sérii nedívám, protože jsem ještě neviděl čtyřku, ale pro mě je nejdůležitější, že se tento skvělý seriál u nás vysílá. A i když bych byl také rád, kdyby Kateřina Lojdová zase dabovala Lauren Cohan, tak kdo koho dabuje, to u mě není zase nejdůležitější. Hlavně, že máme možnost tento skvělý seriál vůbec možnost sledovat. Jen škoda, že na DVD zatím vyšla jen 1. a 2. série.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7007
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od Michaela2 »

na konci 5.série a pak i v 6. hraje Alexandra Breckenridge, tak by ji mohla zase dabovat Kristina Jelínková jako v AHS :)
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od bernyz »

Děkuji za velmi malou roli Libora Hrušky ;)
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Živí mrtví / The Walking Dead

Příspěvek od ocypuc »

To že guvernéra bude dabovat Libor Hruška se vědělo :) . S českým dabingem už to nesleduju, protože po přeobsazení to stojí za nic. A Martin Stránský jako Daryl to nezachrání. Pan Hruška toto určitě nedaboval pro peníze, protože za těch pár vět, co tam měl si určitě nevydělal ani na lístek na MHD :) Jinak co mě ale zklamalo, je zjištění, že někteří dabéři nejsou ochotní jít dabovat svého spajtého herce na postavu ve filmu, nebo seriálu, když tam má sotva pár vět. Ale to už patří do jiné diskuze.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Seriály“