Profesionálové / The Professionals

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od salgado »

Úvodní titulky pro vysílání ČT namluvil Lukáš Hlavica.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od anderson »

Túto informáciu som sem pred 11 rokmi uviedol. Je zaznamenaná aj v topicu. ;)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od salgado »

Já mám dojem, že ty nově namluvené titulky jsou podstatně mladšího data. Novou znělku a úvodní titulky s Hlavicou jsem poprvé uslyšel až s tímto vysíláním.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od anderson »

To bude asi len nejaký mylný dojem. Stačí si prejsť tunajšiu diskusiu a ľahko si každý overí, že úvodné titulky pre obnovenú premiéru na ČT, ktoré načítal L. Hlavica, vznikli už takmer pred desaťročím.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od Licence2kill »

Prosím o opravy roků výroby epizod 1. dabingu:

1986
Kde končí džungle - 1986 (natáčení 10.-14.11.1986)
Podivná hra - 1986 (natáčení 17.-22.11.1986)
Objednávka na smrt - 1986 (natáčení 17.-28.11.1986)
Prozrazená mise - 1986 (natáčení 17.-28.11.1986)

1987
Krátké zásnuby - 1987 (9.-12.3.1987)
Operace Susie - 1987 (9.-12.3.1987)
V bezprostřední blízkosti - 1987 (17.-23.3.1987)

V roce 1988 žádný dabing tedy nevznikl, tudíž platí k celému seriálu:

Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1981-1987
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od HonzaXXII »

Ty data mi připadají nějaký divný. To na začátku roku 87 namlouvali současně dva díly, a v tom listopadu 86 dokonce tři?! V základě to bezpečně někdy tehdy udělali, ale tohle mi zavání chybou.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od Licence2kill »

Co ti na nich přijde divneho? Informace pocházejí ze zpráv o výrobě a i když nikdy samozřejmě nelze vyloučit překlep, tak v tom nevidím nic nemožného. I kdyby byla chyba ve dnech, tak roky souhlasí 100%, jsou tam i data podpisů. Natáčení více dílů současně se se dělo a dávalo i smysl, třeba dabing obou dílů Francouzské spojky se natáčel současně. A to, že po natočení dabingu čekal film na premiéru i několik let, bylo tehdy z nějakého důvodu zcela běžné.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od HonzaXXII »

Já taky nepsal nic o tom, že roky nesouhlasí. Naopak: "V základě to bezpečně někdy tehdy udělali." A o tom, že zatímco některé věci se vysílaly pár měsíců od nadabování, tak jiným to trvalo dva roky (a výjimečně i víc), vím dobře. Jediný, co mi přišlo divný, je, že v osmdesátých letech (v době, kdy se dabing dělal pořádně a pomalu, a navíc bylo nutné, aby ve studiu byli všichni herci) by se dabovaly současně dva nebo rovnou tři díly jednoho seriálu.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od Licence2kill »

Ne, pořád tam nevidím žádný problém a šlo by to stihnout. My vůbec nevíme, kolikahodinové frekevence byly během těch dnů naplánované. Třeba v případě epizod Operace Susie a Krátké zásnuby klidně mohlo jít o 4 sedmihodinové frekvence (určitě by šlo dohledat přesnější dokumentaci). V tomto případě jde o filmový smyčkový dabing a prostě místo jednoho dílu rozstříhali do smyček díly dva a dabovali tedy v podstatě stopáž celovečerního filmu (okolo 100 minut) a dabéry naplánovali podle jejich časových možností na jednotlivé smyčky (kromě dabérů hlavních postav minimálně Karel Chromík dabuje v obou epizodách). Jde o trochu hektičtější itinerář, ale vůbec ne o výjimečný. Třeba dabing filmu Smrt na Nilu se natáčel ve dnech 20.-24.6. 1983, tudíž pět dní a šlo o stopáž 134 minut. Pokud třeba u filmu Červená kalina prameny uvádějí natáčení ve dnech 16.-25.6.1987, tak to vůbec neznamená, že se natáčelo v tom období každý den, samotné natáčecí dny klidně mohly být 3 nebo 4. Co mi přijde extrém je třeba pět hodin natáčení dialogů k filmu Železný šéf, tam obsoletně nechápu, jak to stihli.
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od jiri111 »

V poslední chvíli / Soud - porovnávka 3 dabingů

https://www.youtube.com/watch?v=cIB2-t6Vlh8
Odpovědět

Zpět na „Seriály“