Chobotnice / La Piovra

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od urby »

Koho v první sérii dabují Martin Růžek a Ilja Prachař ? Podle mě je to chyba, ani jeden z nich tam není. Takové dabingové legendy by určitě namluvily některé hlavní postavy a nebyly by v titulcích schovaní jenom jako ...a další.
Trevi
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2011 15:27

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Trevi »

AXN Crime, 21. prosince 2012 v 15:50 Chobotnice IV. - prima parte. Tak by me zajimalo, s jakym dabingem, zrejme s tim xxx :) Mohl by nekdo nahrat ukazku, pripadne cely dil?
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Vladajsoucna »

urby píše:Nevím, proč se smazaly nebo kam zmizeli mé příspěvky k prvním třem sériím tohoto seriálu. Co bylo tak závadného na doplnění dabingu ? Naštěstí se to stihlo doplnit do topiců.
Ale u prvního příspěvku jsem měl dotaz pro ostatní, takže se ptám znovu.
Koho v první sérii dabují Martin Růžek a Ilja Prachař ? Podle mě je to chyba, ani jeden z nich tam není. Takové dabingové legendy by určitě namluvily některé hlavní postavy a nebyly by v titulcích schovaní jenom jako ...a další.
O Prachařovi nic nevím, ale Růžek se dokonce dostal i na obal DVD vydání. Podle mě jde zkrátka a jednoduše o omyl, který však pořád koluje mezi lidmi.

A teď bych se zeptal pro změnu já na jednu neujasněnost - co má znamenat "Vypravěč - Vladimír Fišer" v titulcích 3. série? Na DVD ani YouTube verzi série se nic takového neobjevuje.
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od radik92 »

Na DVD to je vystřihnuté vždycky před začatkem titulků tam byl přehled co se stalo v minulých epizodách a to právě namluvil Vladimír Fišer. To samé bylo i u čtvrté série kde zas namluvil tohle i titulky Miloš Hlavica, ale taky je to vystřihnuto z dvdička. ;)
Trevi
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2011 15:27

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Trevi »

Mam doma vsechny serie i zdigitalizovane z VHS na DVD, takze jsem udelal nahledy. Ty shrnuti mely svoje kouzlo, skoda, ze je vystrihli na oficialni DVD ...

http://www.youtube.com/watch?v=zFjxHU6j ... e=youtu.be
Chobotnice S3E2 - Vladimír Fišer - shrnutí předchozí epizody

http://www.youtube.com/watch?v=ORDrr-fG ... e=youtu.be
Chobotnice S4E2 - Miloš Hlavica - shrnutí předchozí epizody
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Vladajsoucna »

Tak to jsem ani nevěděl, že Nova vysílala Chobotnici, v kterých letech to bylo?
Barrandov tyhle komentáře vysílal? 3. sérii jsem tam nesledoval, ale vím, že první běžela s originálními titulky bez známého spořiče se sicilskými domy ve verzi ČST, která měla nicméně doufám nejen pro mě své obrovské kouzlo.
Pokud jde o komentář, vzhledem k tomu, jak složitý má Chobotnice děj, byl skutečně na místě. Škoda.
Trevi
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2011 15:27

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Trevi »

Podle me NOVA vysilala Chobotnici po roce 2000. Tipuju, ze celkove 1-3x, z toho jednou urcite v nedeli dopoledne, potom i vecer. U Barrandova nevim, tam jsem to nesledoval, mam na DVD, ale jinak souhlas - je desna skoda, ze ty komentare odstranili, protoze bez nich je nekdy fakt slozite pochopit dej spravne ...

Ty sicilske domy si myslim, ze byly vysilany vzdy, Nova si jen upravila ten uvodni, kde bylo napsano NOVA UVADI. Stejne tak to bylo upraveno i na DVD - ale muzu si mylit. Vzpominam ...
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od HonzaXXII »

Já myslím že Nova dávala Chobotnici právě v roce 2000. Jestli i předtím nebo potom, to nevím.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Trevi
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2011 15:27

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Trevi »

To by davalo smysl, protoze po rozchodu s CME (1999) davali ruzne zajimave veci, ktere drive nedavali ...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Chobotnice / La Piovra

Příspěvek od Vladajsoucna »

Na Barrandově určitě titulky ČST neběžely. Bylo by ovšem i zvláštní, kdyby to odvysílali s komentářem.

To se divím, že to běželo na Nově zrovna po roce 2000, kdy ČT vysílala poslední série Chobotnice. Dabingy ČST (Butch Cassidy nebo i dnes již těžko odvysílatelný Frajer Luke) spíše ale na počátcích své existence, dnes se překonává jen výjimečně (např. čtvyřicet let starý dabing ČST Třpytu v trávě).
Odpovědět

Zpět na „Seriály“