Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ČT (do 2.série), Cartoon Network

1. - 2.SÉRIE (epizody 1-76)
V českém znění: Aleš Háma - Logan Grove (Gumball), Marek Holý - Kwesi Boakye (Darwin), Martina Randová - Teresa Gallagher (Máma), Mojmír Maděrič - Dan Russell (Táta), Barbora Šedivá - Kyla Rae Kowalewski (Anais), Tomáš Karger - Mic Graves (Banán Joe), Dušan Kollár - Stefan Ashton Frank (Robinson), Jiří Panzner - Hugo Harold-Harrison (Tobias), Jan Holík, Ivo Novák, Ludmila Molínová, Luděk Čtvrtlík, Zbyšek Horák, Martin Janouš, Radka Krninská, Jana Mařasová, Jan Maxián, Barbora Mošnová, Zbyšek Pantůček, Klára Sedláčková, Kateřina Šildová, Martina Šťastná, Radovan Vaculík

Překlad: Petr Putna
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí výroby: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila Česká televize - 2014

3. - 6.SÉRIE (epizody 77-240)
V českém znění: Pavel Tesař - Logan Grove (Gumball), Petr Gelnar - Kwesi Boakye (Darwin), Martina Randová / Tereza Chudobová - Teresa Gallagher (Máma), Mojmír Maděrič - Dan Russell (Táta), Anežka Saicová - Kyla Rae Kowalewski (Anais), Robin Pařík - Hugo Harold-Harrison (Tobias), Zbyšek Horák, Petr Pospíchal, Ludmila Molínová, Ivo Novák, Tomáš Karger, Vojtěch Hájek, Radovan Vaculík, Ivo Hrbáč, Martina Šťastná a další

Překlad: Jan Vieweg, Michaela Křížová, Veronika Kvapilová, Viola Procházková, Iveta Pavlovičová, Klára Šumová, Eva Marková
Režie: Vojtěch Hájek, Kateřina Březinová
Pro CN vyrobilo babidabi / S Pro Alfa - 2017 / 2018 / 2019

DARWINOVA ROČENKA (epizody 241-246)
V českém znění: Pavel Tesař - Logan Grove (Gumball), Petr Gelnar - Kwesi Boakye (Darwin), Radovan Vaculík, Milada Vaňkátová, Robin Pařík, Martina Šťastná a další

Překlad: Klára Šumová
Produkce: Markéta Watzková
Zvuk: Pavel Balcar
Režie: Vojtěch Hájek
Pro CN vyrobilo S Pro Alfa - 2019

GUMBALLOVY LETOPISY (epizody 247-252)
V českém znění: Pavel Tesař - Logan Grove (Gumball), Petr Gelnar - Kwesi Boakye (Darwin), Tereza Chudobová - Teresa Gallagher (Máma), Mojmír Maděrič - Dan Russell (Táta), Anežka Saicová - Kyla Rae Kowalewski (Anais), Robin Pařík - Hugo Harold-Harrison (Tobias), Marcela Nohýnková, Martina Šťastná, Radovan Vaculík, Ludvík Král, Ivo Novák, Rudolf Kubík, Petra Tišnovská, Radka Stupková a další

Překlad: Klára Šumová
Produkce: Markéta Watzková
Zvuk: Pavel Balcar, Petr Braun
Hudební spolupráce: Jan Titlbach
Režie: Vojtěch Hájek
Pro CN vyrobilo S Pro Alfa - 2020
Naposledy upravil(a) filip dne 08 kvě 2020 15:52, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Animaniac
Příspěvky: 9
Registrován: 09 čer 2017 09:35

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od Animaniac »

Nový dabing od Cartoon Network
TAWOG je snad můj nejoblíbenější moderní cartoon a jeho česká verze od ČT je skvělá.
To však bohužel neplatí u novějšího dabingu od CN, který je jedním z nejhorších, který jsem za dlouhou dobu slyšel.
Zdá se mi,že např. Richard má stejný dabing jako u ČT, čili Mojmír Maděrič
Nicole & Anais mi také nevadí, i když nemůžu přijít na to kdo je dabuje, v dabingu zase tam sběhlý nejsem.
V čem je problém je dabing Gumballa a Darwina, hlavních postav, oni pokazí dabing těch nejdůležitějších postav!
Gumballa dle mého dabuje Pavel Tesař, který se snaží trošku pištět, aby se přiblížil originálu, ale ve výsledku mi to prostě rve ušli. A osobně ho mám spojeného s jinými postavami.
Nemám ponětí kdo dabuje Darwina, hlas mi něco připomíná, ale na jméno si nevzpomenu. Každopádně se k němu ten hlas vůbec nehodí! Je hrubý a to, že se snaží pištět, aby se to přiblížilo k originálu, který snad nedokáže nikdo napodobit.
Nikomu se to zatím nepodařilo, ale CN udělalo dabingy, která se mi nelibí tak, že je až nenávidím.
Nový dabing Gumballova úžasného světa je asi nejhorší, který Cartoon Network udělal, opravdu se mi nelíbí.
Edit: Ukázka pro představu - https://youtu.be/Xdw5s5EJ8nI
Animaniac
Příspěvky: 9
Registrován: 09 čer 2017 09:35

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od Animaniac »

Petr Gelnar? I to je možné, každopádně je v tom slyšet, jak se nutí mluvit vysokým pisklavým hlasem.
Nová ukázka, kde jde dabing skutečně porovnat: https://youtu.be/wXhwQ_FlCQU
Mitchell
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2015 10:34

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od Mitchell »

Jsem si tak na 99 % jistý, že je to Gelnar. Když si pustím South Park epizodu 13x01, tak tam Gelnar dabuje Mickey Mouse a zní přesně jako Darwin v těch nových ukázkách.
Mitchell
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2015 10:34

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od Mitchell »

V seznamu dabérů 2. dabingu mají Gumball a Darwin prohozené dabéry.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od 1403ka »

Niektoré diely vysielajú na CN s prvým dabingom.
L55
Příspěvky: 539
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvek od L55 »

Tak jsem to raději přepsal všechno do jednoho příspěvku.

Dabing ČT:
Milan Slepička

Dabing Cartoon Network:
V českém znění: Pavel Tesař - Logan Grove / Jacob Hopkins / Nicolas Cantu (Gumball), Petr Gelnar - Kwesi Boakye / Terrell Ransom Jr. / Donielle T. Hansley Jr. / Christian J. Simon (Darwin), Martina Randová (3. - 5. série) / Adéla Kubačáková (6. série) - Teresa Gallagher (máma Nicole), Mojmír Maděrič - Dan Russell (táta Richard), Anežka Saicová - Kyla Rae Kowalewski (Anais)

Dále v českém znění: Robin Pařík - Hugo Harold-Harrison (Tobias) + Charles Philipp (Rob), Zbyšek Horák (3. - 5. řada) / Radovan Vaculík (6. řada) - Steve Furst (ředitel Brown) + Stefan Ashton Frank (pan Robinson), Ludmila Molínová (3. - 5. řada) / Marcela Nohýnková (6. řada) - Hugo Harold-Harrison (slečna Šimpánová), Ivo Novák - Kerry Shale (Larry), Tomáš Karger - Mic Graves (banán Joe) + Adam Long (pan Small), Kateřina Březinová (3. a 4. řada) / Šárka Vondrová (5. a 6. řada) - Teresa Gallagher (Penny), Vojtěch Hájek, Ivo Hrbáč, Martina Šťastná, Jakub Saic, Jan Titlbach

Překlad: Jan Vieweg, Michaela Křížová, Veronika Kvapilová, Viola Procházková, Iveta Pavlovičová, Klára Šumová, Eva Marková
Dialogy: Eva Macková
Zvuk: Petr Braun, Jan Titlbach
Zpěv a hudební režie: Jan Titlbach
Režie: Kateřina Březinová (3. a 4. řada), Vojtěch Hájek (5. a 6. řada)
Pro CN vyrobilo babidabi / S Pro Alfa - 2017 / 2018 / 2019

Pak bych prosil o úpravu T. Chudobové za A. Kubačákovou i v těch speciálech a tak.

Jediné, čím si nejsem jistý, je Petr Pospíchal. Viděl jsem snad všechny díly a nikde jsem ho tam neslyšel. :D
Tak by mě možná taky zajímala, odkud tato informace pochází.

K dabingu CN by to snad mělo být všechno. :D
Odpovědět

Zpět na „Seriály“