Grand Hotel / Gran Hotel

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvekod Krikri » 07 pro 2018 21:35

TmavyCyklista píše:Možná je v tom dabingu míň dabérů pro vedlejšáky, ale hlavní postavy jsou podle mě obsazeny výborně. I ty alternativy ve třetí řadě se mi líbí.

Podle mě ani některé hlavní postavy moc nesedí, snad jedině Vašinka na Ayalu, Kalva na Benjamina a Svobodová na Doňu Teresu a i tu v poslední řadě nesmyslně vyměnili za Schulzovou. Kuchař jako Javier je podle mě špatná volba, když v Na lodi daboval Ulisese, na něj pasoval dobře, ale na proutníka Javiera se vůbec nehodí. Velda daboval bezpočet středně důležitých postav. Kdyby měl třeba jen štěky, neřeknu, těch klidně mohl mít víc, ale Garrido, hospodský Sebastián a otec Grau jsou poměrně časté a opakující se postavy a neměl by je všechny daboval týž dabér, zvlášť když mimo nich měl ještě další malé role, např. Ezequiela. Poslechni si někdy ten slovenský dabing, mimo mnohonásobně většího počtu dabérů mám taky dojem, že dabéři se do těch rolí více vcítili, víc to hrají, než jen rutinně čtou, určitě taky měli více času na přípravu. Přece jen veřejnoprávní STV měla jistě na dabing větší rozpočet, než kabelová AXN. Řeknu to takhle, kdyby AXN dabingu Grand Hotelu věnovala alespoň takovou péči jako o pár let dřív u Internátu, byl bych spokojen.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod fofo16 » 07 pro 2018 21:50

Krikri píše: Řeknu to takhle, kdyby AXN dabingu Grand Hotelu věnovala alespoň takovou péči jako o pár let dřív u Internátu, byl bych spokojen.

Ono ani ten dabing Internátu nebol podľa mňa ideálny. Možno niektoré hlasy boli vybraté dobre, ale tiež tam boli obrovské čachre-machre s dabérmi, jeden dabér daboval tiež milión (dôležitých i menej dôležitých) postáv, dabéri sa na postavách snáď po každých dvoch dieloch striedali a stredoškolákov dabovali 30-tnici :roll:
fofo16

Příspěvekod Krikri » 07 pro 2018 22:15

Mně dabing Internátu docela vyhovoval, akorát tu poslední 7. řadu dost odflákli, hlavně přeobsazením Brouska na Tůmu u Hectora. Komplexně se ale dá říct, že jak u Internátu, tak u Na lodi se AXN v dabingu snažila víc, než u Grand Hotelu, toť můj názor. Nemluvě o tom, že u těch dvou výše zmíněných seriálů epizody alespoň nesmyslně nerozkouskovávali na tři čtvrtě hodinové.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod brecht » 10 pro 2018 12:02

Dabing pro Primu, více informací bohužel nemám :)

V českém znění: Petr Neskusil - Yon González (Julio Omelda), Jana Stryková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Dagmar Čárová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Petr Burian - Eloy Azorín (Javier Alarcón), Jan Škvor - Llorenç González (Andrés), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Ludvík Král - Manuel de Blas (Benjamin) a další
brecht

Příspěvekod Mark LS » 10 pro 2018 12:23

Tak to jsem moc rád, že budou dodrženi Jana Stryková a Jan Škvor, hlavně fantastická Jana Stryková je už ve Velvetu fenomenální a i tady bude určitě opět excelovat. :-:
Mark LS

Příspěvekod Krikri » 10 pro 2018 13:28

Ludvík Král zní moc mladě, já bych mu spíš dal roli Garrida, ta by mu sedla daleko víc. Na Benjamina by to chtělo nějakého staršího dabéra, co má chraplák, vzhledem k vývoji postavy by přece jen měl z jeho hlasu trochu jít strach. Čárová by na Doňu Teresu ušla, i když Svobodová byla o něco lepší. Každopádně pořád lepší Čárová než Schulzová. A Mixová zůstala v roli Angely, to teda musí bavit, jedna dabérka dabovat tutéž roli nadvakrát v různých dabingových verzích.:) Kdo asi bude dabovat Ayalu a Diega? Ayalu by opět mohl převzít Vašinka.
Na Lady Ludivinu by výborně seděla Daniela Bartáková, ta výborně intonuje takové ty snobské paničky. A na Belén by to chtělo dabérku, co dobře umí intonovat povýšenost a pohrdání, ale žádná mě momentálně nenapadá.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod TmavyCyklista » 10 pro 2018 14:54

Já teda vůbec netleskám. Pochybuju o tom, že je Jana Stryková dobrá volba. Se svým hrubým hlasem se těžko může hodit, ale co člověk, to názor. Z Petra Neskusila taky zrovna radost nemám, vůbec si ho tam nedokážu představit a Ludvík Král bude totálně mimo.
Nejoblíbenější dabér, dabérka - Jiří Dvořák, Jitka Ježková
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista
Moderátor

Příspěvekod fofo16 » 10 pro 2018 15:10

Mňa takisto nový dabing príliš nenadchol :roll: Stryková sa mi na hlavnú postavu absolutne nehodí - vlastne s tým jej zachrípnutým hlasom sa mi nehodí na žiadnu mladú, peknú a jemnú herečku :nesouhlas: Možno vo Velvete dané spojenie ujde, nakoľko herečka tam má iný image a nehrá príliš pozitívnu postavu, no v Grand Hoteli mi to príde ako poriadny prestrel :? Ale ok, beriem, že zrejme chceli tvorcovia zachovať kontinuitu s Velvetom. Taktiež Ilona Svobodová sa mi viac hodí na postavu autoritatívnej doňe Teresy než jemná Dagmar Čárová. A ani zvyšné spojenia ma neohúrili :(
fofo16

Příspěvekod Krikri » 10 pro 2018 17:59

Teď jsem si poslechl hlas Strykové a kolegové mají pravdu, na Alicii se nehodí. Spíš bych jí dal roli Maite, té Aliciiny kámošky advokátky z poslední řady, na tu by docela pasovala. Škvor na Andrése ještě jakžtakž ujde, zato Burian na Javiera nic moc. Proč Juliovi nepřiřadili Vojtěcha Hájka? Jelikož ho hraje týž herec, co Ivana v Internátu, bylo by logičtější, kdyby byl zachován i týž dabér.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Michaela2 » 10 pro 2018 22:16

Škoda, že nebyl obsazen Vojta Hájek z Internátu. :( A Ludvík Král je dobrý přestřel.
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

PředchozíDalší

Zpět na Seriály