Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Silverpilen_CZ
Příspěvky: 31
Registrován: 25 pro 2018 19:43
Bydliště: Praha

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od Silverpilen_CZ »

Dnes v 08:55 na Prima Cool běžel 6. díl z původní kopie ČST Brno. :-:
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od anderson »

Myslím, že doteraz vysielala PRIMA COOL všetky epizódy s pôvodnými titulkami ČST (okrem úvodného, ktorý nahradila svojím). Ale kópia mi prišla dosť kvalitná. Oveľa kvalitnejšia než to čo vyšlo na DVD.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od HonzaXXII »

Opravdu v tom devátém díle mluvil TEN Jiří Kvasnička? Já vím, že výjimečně došlo i v době před kazetovým dabingem Akt X k tomu, že přijel nějaký pražský herec na dabing do Brna (je o tom i nějaká scénka s Donutilem) a možná i naopak (o čemž pochybuju), ale i tak.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od throwaway-account »

Honza: Cituji ze životopisu Jiřího Kvasničky na ČSFD:

"Jiří Kvasnička vystudoval herectví na DAMU (1972), poté hrál v Krajském divadle v Kolíně (1972-1981), ve Státním divadle v Brně (1981-1982), poté přešel do Prahy, kde byl členem hereckého souboru Divadla S. K. Neumanna (později Divadla pod Palmovkou, od r. 1982)."

V jednom díle byl slyšet taky Ivan Hojar.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od throwaway-account »

Stále nebyl doplněn Ivan Hojar, který dabuje druhého francouzského vyšetřovatele ve 12. díle.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od throwaway-account »

Vilém Lamparter dále dabuje v 9. díle s fakírem hlavního amerického vyšetřovatele v Indii, toho ve fialovém obleku s brýlemi a ve 12. díle francouzského strážníka ve scéně, kdy Smolíkovi přijíždějí do Francie.

Pokud jde o Bohumila Slezáčka, tak ten zřejmě v 5. díle dabuje toho pilota, co zaveze doktora Halíře ke králi ostrova.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od throwaway-account »

Měl bych pár poznámek k obsazení.

Vilém Lamparter potom ještě v díle s fakírem dabuje toho hlavního amerického vyšetřovatele. Pozor, neplést si ho s tím agentem, kterého dabuje Stanislav Zindulka (S. Zindulka dabuje, jak je již napsáno, toho plavovlasého, kdežto V. Lamparter toho ve fialovém obleku s kloboukem a brýlemi).

Druhý agent (ten v hnědém v čase 13:15: "A co když je to nějaký jejich komplic?") mi zní jako Josef Husník, nicméně z té krátké věty to lze těžko určit a nepřijde mi pravděpodobné, že by si pana Husníka, který před svou předčasnou smrtí daboval mnohdy hlavní role, zvali na takovou krátkou větu.

Docela by mě zajímalo, kdo například dabuje v sedmém díle toho popeláře, kterého Pepa a Ládínek 'přepadnou' a on to pak utíká sdělit policii. Ten hlas mi trochu připomíná málo známého Dorka Rosenmayera (https://soundcloud.com/boleslav-bily/dorek-rosenmayer), který navíc v první sérii Smolíkových v díle Mozková živice daboval profesora vědecké akademie, ale myslím, že on to nebude. Spíš si myslím, že to bude jeden z těch brněnských herců, jejichž hlasové ukázky se mi zatím vůbec nepodařilo získat. Napadá mě třeba herec Bedřich Synek (1913-1989), což by odpovídalo i věkově, neboť hlas zní starší.
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od Alesfiala »

Nahrál jsem si úvodní titulky z prvního dílu že to dám na YouTube, ale někde titulky nebyly na šedém poli moc vidět. A navíc mi na ně došlápli Maďaři a zablokovali mi dané video. Nechtěl by se těch titulků někdo zhostit? A proč to vlastně nevydali s úvodními českými titulky na DVD?
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy

Příspěvek od throwaway-account »

Stanislav Zindulka mimo již uvedeného také (pan Brďolka) ve 13. díle.

Doplnění: Josef Husník (tmavovlasý americký agent)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“