Odkaz / Legacies

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Odkaz / Legacies

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | SZ
Související: "Upíří deníky", "Původní"

DABING: HBO

1.SÉRIE
V českém znění: Marcel Vašinka - Matthew Davis (Alaric Saltzman), Nina Horáková - Danielle Rose Russell (Hope Mikaelsonová), Petr Neskusil - Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Anna Theimerová - Kaylee Bryant (Josie Saltzmanová), Jitka Moučková - Jenny Boyd (Lizzie Saltzmanová), Oldřich Hajlich - Peyton 'Alex' Smith (Rafael Waithe), Petr Burian - Quincy Fouse (MG)

Dále v českém znění: Jana Páleníčková - Lulu Antariksa (Penelope Parková), Michal Holán / Jiří Krejčí - Demetrius Bridges (Dorian Williams), Pavel Dytrt - Sam Ashby (Connor) + Nick Fink (Ryan Clarke), Ivo Hrbáč - Zach Roerig (Matt Donovan + titulky), Libor Terš - Tony Guerrero (Hector Gonzales), Svatopluk Schuller, Robin Pařík, Vendula Příhodová, Jiří Köhler, Martina Kechnerová, Tobiáš Haertl, Kristýna Valová, Adéla Nováková, Filip Švarc a další

Překlad: Michaela Křížová
Dialogy: Věra Wajsarová, Pavla Horňáková, Radka Přibyslavská, Václav Knop
Zvuk: Dušan Matuška, Milan Blažek
Produkce: Magdalena Finnová, Markéta Stegbauerová
Režie: Jiří Kodeš, Václav Knop
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media - 2018 / 2019

2.SÉRIE
V českém znění: Marcel Vašinka - Matthew Davis (Alaric Saltzman), Nina Horáková - Danielle Rose Russell (Hope Mikaelsonová), Petr Neskusil - Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Anna Theimerová - Kaylee Bryant (Josie Saltzmanová), Jitka Moučková - Jenny Boyd (Lizzie Saltzmanová), Oldřich Hajlich (1-12) / Roman Hajlich (13-16) - Peyton 'Alex' Smith (Rafael Waithe), Petr Burian - Quincy Fouse (MG)

Dále v českém znění: Pavel Dytrt - Nick Fink (Ryan Clarke), Michal Holán - Demetrius Bridges (Dorian Williams), Daniel Krejčík - Chris Lee (Kaleb), Libor Terš - Alexis Denisof (profesor Vardemus), Petra Hobzová - Bianca Kajlich (šerifka Mac), Robert Hájek, Jan Battěk, Barbora Šedivá, Jiří Köhler, Martina Šťastná, Bohdan Tůma, Terezie Taberyová, Jan Škvor, Radek Hoppe, René Slováčková, Týna Průchová, Filip Jančík (titulky) a další

Překlad: Michaela Křížová
Dialogy: Luděk Koutný, Petra Hamouda
Zvuk: Milan Blažek, Jaroslav Novák, Michal Beringer
Produkce: Magdalena Finnová, Tereza Houžvicová
Režie: Filip Jančík
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media - 2019 / 2020

3.SÉRIE
V českém znění: Marcel Vašinka - Matthew Davis (Alaric Saltzman), Nina Horáková - Danielle Rose Russell (Hope Mikaelsonová), Petr Neskusil - Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Anna Theimerová - Kaylee Bryant (Josie Saltzmanová), Jitka Moučková - Jenny Boyd (Lizzie Saltzmanová), Oldřich Hajlich - Peyton 'Alex' Smith (Rafael Waithe), Petr Burian - Quincy Fouse (MG)

Dále v českém znění: Terezie Taberyová - Olivia Liang (Alyssa Changová), Michal Holán - Demetrius Bridges (Dorian Williams), Jiří Köhler - Chris Lee (Kaleb), Petra Hobzová - Bianca Kajlich (šerifka Mac), Bohdan Tůma - Ben Geurens (Necromancer), Jan Škvor - Charles Jazz Terrier (Chad) + Ben Levin (Jed), Daniel Krejčík - Elijah B. Moore (Wade), René Slováčková - Theodora Miranne (Nimue), Mateo Klimek - Reznor Allen (Pedro), Robert Hájek - Leo Howard (Ethan), Martina Šťastná - Courtney Bandeko (Finch), Kristýna Valová - Omono Okojie (Cleo), Libor Terš - Mark Speno (ředitel), Robin Pařík - Alec Tincher (Gunter), Lucie Kušnírová - Olivia Rodriguez (Gaby), Petr Gelnar, Bohuslav Kalva, Radka Stupková, Linda Křišťálová, Martina Kechnerová, Pavel Šrom, Nela Primasová, Radek Škvor, Filip Jančík (titulky) a další

Překlad: Michaela Křížová
Dialogy: Luděk Koutný
Zvuk: Dušan Matuška, Jan Titlbach
Produkce: Tereza Houžvicová
Režie: Filip Jančík
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media - 2021

4.SÉRIE
V českém znění: Marcel Vašinka - Matthew Davis (Alaric Saltzman), Nina Horáková - Danielle Rose Russell (Hope Mikaelsonová), Petr Neskusil - Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Anna Theimerová - Kaylee Bryant (Josie Saltzmanová), Jitka Moučková - Jenny Boyd (Lizzie Saltzmanová), Petr Burian - Quincy Fouse (MG)

Dále v českém znění: Michal Holán - Demetrius Bridges (Dorian Williams), Robert Hájek - Leo Howard (Ethan), Martina Šťastná - Courtney Bandeko (Finch), Kristýna Valová - Omono Okojie (Cleo), Jiří Köhler - Chris Lee (Kaleb), Jan Škvor - Ben Levin (Jed), Daniel Krejčík - Elijah B. Moore (Wade), Radek Škvor - Nick Fink (Clarke), Nikola Votičková - Riley Voelkel (Freya Mikaelsonová), Jan Batěk - Peyton "Alex" Smith (Rafael Waithe), Petra Hobzová - Claire Holt (Rebekah Mikaelsonová), Filip Jančík, Ondřej Kavan, Milada Vaňkátová, Roman Hajlich, Martin Zahálka, Rudolf Kubík, Jakub Saic, Kristina Jelínková, Petr Gelnar a další

Překlad: Michaela Křížová
Zvuk: Tomáš Paulas
Produkce: Tereza Houžvicová
Dialogy a režie: Michal Pavlík
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media - 2021 / 2022
Naposledy upravil(a) filip dne 07 srp 2020 13:35, celkem upraveno 10 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Michaela2 »

:-: :-: To je skvělej casting, především Marcel Vašinka zní super, nevadí, že Matthew zní jako důchodce. Zároveň bych vyzdvihla Petra Buriana, ten se taky stále hodí na 20leté kluky, stejně jako Moučková na teenagerky. Zároveň děkuji za nedodržení dabérů ze seriálu Upíří deníky, to nevadí, že se jedná o spin-off. Další seriál, který kvůli J.Kodešovi vynechám. Díky :) :-:

Páleníčková - Lulu Antariksa (Penelope) - taky skvěle seděla.
Na 20letý obsadíme 40-50leté a na 40letý holt musíme pak obsadit dabéra, kterému je 65. :->
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Furiant »

Marcel Vašinka na Alarica?! Suchánková s Moučkovou na postavy, které v tom seriálu za pár epizod oslaví šestnácté narozeniny? Burian na kluka, kterýmu je taky nějakých 16-17?! Uvědomuje si prosím pan režisér, že se jedná o seriál ze středoškolského prostředí? No a o návaznosti na Upíří deníky si taky můžeme nechat zdát. To je fakt mazec... :->
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Michaela2 »

Jo, tak ono jim je ještě míň, než jsem si myslela, tak to jo :D
Důchodce by prostě seriály ze středošk. prostředí dělat neměl.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Jirka007 »

no ja si myslím, že ten dabing je až na Marcela Vašinku v pohodě, Jitka Moučková je dle mě v pohodě, nejvíc se mi ale zamlouvá Anna Suchánková a Nina Horáková, Petr Neskusil a Oldřich Hajlich jsou taky v pohodě, a Petr Burian není nejhorší volba, dabing je takový průměr, některé volby se panu Kodešovi nepovedli a dabing dle mě stojí na pruměru
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Michaela2 »

No podle tebe je všechno v pohodě :D Poslechni si, jak ve skutečnosti znějí 16leté dívky, chlapci a vedle toho postav 40-50 leté a la Moučková, Burian, Páleníčková

https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=35&t=123 = tohle je 15letá dívka (ukázka z roku 94)
https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=34&t=1239 = a tohle je dospělá 40letá žena, která je stále na teenagerky obsazována (ukázka z roku 2014)
rozdíl jak prase.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Jirka007 »

no tak podle mě není všechno v pohodě :D, říkam že ten Marcel Vašinka je největší přešlap, ale Nina Horáková, Anna Suchánková, Oldřich Hajlich a Petr Neskusil jsou podle mě dobře vybrani, a na Jitku Moučkovou jsem zvyklej a nějaky hodně velky přešlap to nevidím, a Petr Burian jsem řikal že není nejhorší volba a i ja mám serialy kde sledují spíše original než dabing, ale nic neodsuzuji dopředu, prostě se mi zda že ty 4 hlavní postavy převažuji zapor.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od jackb »

Jak může bejt braný jako plus, že další dabing budou okupovat zase Neskusil a Hajlich jako kdyby neexistovali jiní hlasy na mladší postavy. Fakt je únavný je oba slyšet v 99,5% všech dabingů + co jsem koukal tak Neskusil svojí roli už má. To že tam jsou obsazený věkově absolutně šílený volby netřeba komentovat.

Z obecnýho hlediska je to jenom další důkaz ignorace dabingových režisérů (pan režisér u na tohle kašlal u NCIS: LA v ramci propojení s původním seriálem a jako největší sranda, že to pak udělal sám režisér původního seriálu taky). Dneska je toho hodně propojenýho a režiséři by na to měli brát ohledy a trochu u toho přemýšlet. Snad jedině když se objeví postavy z jiných seriálů v Arrowovi, tak mají unikátní svoje hlasy (což je zábavný, protože ty seriály ani dabing nemají), ale jinde to hapruje.
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Furiant »

Jirka007 píše:Jitka Moučková je dle mě v pohodě, nejvíc se mi ale zamlouvá Anna Suchánková
Tak jsem si tu pilotní epizodu proklikal a ne, Moučková rozhodně není v pohodě, Suchánková taky ne. Na ty holky znějí staře. A to festovně. Stejně staře zní Páleníčková, která dabuje Penelope, aneb další středoškolačku. Ale největší přestřel je fakt ten Vašinka s Burianem. To je neskutečný.

No, tenhle dabing je opravdu děs, zůstanu u originálu. A stejně je škoda, že se žádná televize ještě nechytla The Originals, nebo že nejsou kompletně nadabovány Deníky.
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Dan2000
Příspěvky: 78
Registrován: 09 čer 2017 11:07

Re: Odkaz / Legacies

Příspěvek od Dan2000 »

Kristýna Valová - Lulu Antariksa (Penelope Parková) -1x10 :)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“