Zaklínač / The Witcher

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod filip » 20 pro 2019 09:02

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Dvořák - Henry Cavill (Geralt z Rivie), Marianna Jurková - Freya Allan (princezna Ciri), Aneta Krejčíková - Anya Chalotra (Yennefer)

Dále v českém znění: Martina Šťastná - Mimi Ndiweni (Fringilla), Daniel Bambas - Eamon Farren (Cahir), Helena Dvořáková - MyAnna Buring (Tissaia), Matěj Převrátil - Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Zdeněk Hruška - Adam Levy (Myšilov), Ondřej Rychlý - Joey Batey (Marigold), Libor Hruška - Lars Mikkelsen (Stregobor), Filip Tomsa - Royce Pierreson (Istredd), Petra Tenorová - Anna Shaffer (Triss), Lucie Kožinová - Jodhi May (královna Calanthé), Zbyšek Pantůček - Björn Hlynur Haraldsson (král Eist), Jan Szymik - Ron Cook (Borch Tři Kavky), Jan Vondráček - Julian Rhind-Tutt (Giltine), Milan Kačmarčík - Shaun Dooley (král Foltest), Petr Lněnička - Mahesh Jadu (Vilgefortz), Vendula Příhodová - Emma Appleton (Renfri), Tereza Martinková - Therica Wilson-Read (Sabrina) + Gaia Mondadori (Pavetta), Antonie Talacková - Natasha Culzac (Toruviel) + Colette Dalal Tchantcho (Véa), Karel Heřmánek ml. - Ben Wiggins (Adonis) + Bart Edwards (Ježek), Tomáš Racek - Philippe Spall (Hemet) + Steve Wall (Boholt), Vanda Konečná - Anna-Louise Plowman (Zola) + Adele Oni (Téa), Miloslav König - Bogdan Iancu (Mikal) + Jordan Renzo (Eyck), Johana Krtičková - Mia McKenna-Bruce (Marilka), Petr Meissel - Amit Shah (Torque) + Jason Thorpe (lord Ostrit) + Jeremy Crawford (Yarpen Zigrin), Nikola Navrátil - Tom Canton (Filavandrel), Malvína Pachlová - Isobel Laidler (královna Kalis), Michal Gulyáš - Roderick Hill (Fletcher), Marek Lambora - Lucas Englander (Chireadan) + Maciej Musial (sir Lazlo) + Krisztián Csákvári (Adon Ozol), Stanislav Lehký - Francis Magee (Yurga), Pavel Nečas - Terence Maynard (Artorius), Zuzana Slavíková - Josette Simon (Eithne), Marek Holý - Theo James (Vesemir), Mariana Franclová, Šimon Fikar, Martin Hruška, Jiří Krejčí, Jan Nedvěd, Zuzana Mixová, Ivo Hrbáč

Překlad: Vojtěch Kostiha
Titulky: Eliška K. Vítová
Dialogy: Vladimír Žďánský, Radka Přibyslavská
Texty písní: Pavel Cmíral
Produkce: Michaela Sommerová
Zvuk: Guillermo Teillier
Režie: Jan Pecha
Pro Netflix vyrobilo Studio Virtual® v roce 2019
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Moderátor
 
Příspěvky: 7431
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod Pekaberu » 20 pro 2019 11:27

Zdravím, sice se to netýká dabingu, ale rád bych podotkl, že titulky, kterých se kvůli ponechání starší mluvy a písní na konci epizod 5, 6 a 8, má na svědomí Eliška K. Vítová. Nebylo by podle mě úplně fér je připisovat panu Kostihovi. :)
Pekaberu
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2019 18:33

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod KOMZA » 20 pro 2019 20:25

Texty písní: Pavel Cmíral

Zatím to zní hodně dobře, uvidíme, kolik toho přes noc zvládnu celkem, ale každopádně jedu v češtině... :)

EDIT: Cením používání oslovení "vědmák" :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
 
Příspěvky: 1955
Registrován: 12 led 2015 19:10

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod Kubaz » 20 pro 2019 21:12

Tak po prvních dvou dílech můžu říct, že tohle je snad první dabing seriálu, který dosahuje kinokvality. Obsazení, překlad, písně...vše perfektní. Je vidět, že tady se na českém znění nešetřilo. Moc se těším na zbytek.

EDIT: Tak po zhlédnutí celého seriálu opravdu tleskám! Perfektní práce. Neoposlouchané hlasy, skvělý zvuk, na vedlejších rolích dostatek dabérů. Celkově parádní. Drobná výtka jen k Anetě Krejčíkové, je dobrá, snaží se, ale její hlas mi tam tak nějak vyčnívá. Dále Daniel Bambas je na hlavním záporákovi naopak takový nijaký, nevýrazný. Ale to jsou opravdu jen drobnosti. Naopak Jiří Dvořák a hlavně pak perfektní Ondřej Rychlý excelují! Teď se jen modlit ať nám takhle perfektní dabing vydrží i v dalších sériích. Nemám rád když rozkoukám seriál s dabingem a v budoucnu dojde například k přeobsazení. Tak snad ne.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Kubaz
 
Příspěvky: 392
Registrován: 07 dub 2008 17:20
Bydliště: Praha

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod throwaway-account » 20 pro 2019 21:39

Spojení Dvořák - Geralt je opravdu velmi zajímavé a navíc potěší velmi slušný počet dabérů na vedlejší role. :-:
Hlasové ukázky, pomoc s identifikací.
throwaway-account
 
Příspěvky: 709
Registrován: 29 dub 2019 21:38

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod Ištván87 » 24 pro 2019 14:36

Poměrně souhlasím s Kubazovým komentářem. Pár výtek se najde (občas i v tom překladu a je tam pár slabších výkonů), ale Jiří Dvořák, ač je to ze začátku hodně zvláštní spojení, tak se na toho bručouna skvěle hodí a mezi mladšími dabéry by zřejmě nešlo najít někoho lepšího. Největším překvapením je pak pro mě Ondřej Rychlý. Dabingově je slušný, ale TEN ZPĚV!!! Když na konci druhé epizody Marigold zpívá píseň o Zaklínači, a do toho sledujeme Yen, tak v originále je to pěkná scéna, ale v češtině mi regulérně běhal mráz po zádech. Skvělá práce a skvělý hlas. Zejména díky Disneymu už jsme měli za poslední dekády možnost slyšet řadu chytlavých písní, většinou velice dobře převedených do češtiny. Ale tohle je jeden z těch vzácných případů, kdy je česká verze lepší než originál. Hodně milé překvapení.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2387
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod fabec122 » 09 led 2020 12:33

Tak Jiří Dvořák to zatím zvládá se ctí, a na Geralta jako postavu pasuje opravdu dobře, ačkoliv obavy z toho, jak to bude znít za pár let, pořád zůstávají...

Je vidět, že si tvůrci s tím dali práci, a měli i zřejmě k dispozici štědrý rozpočet, když je tu tolik hlasů. Na některých jde sice poznat absence častější práce v dabingu a nižší počet dialogů (Bambas), a někde to vzhledem k šílenému obsazení herečky žádný dabing nezachrání (Triss), ačkoliv v podání Petry Tenorové působí aspoň po hlasové stránce trochu sympaticky.

Jsem rád, že Helena Dvořáková už je na tom tedy zdravotně lépe, když už může dabovat :-:

Zvláštní pochvalu bych jako většina lidí použil pro Ondřeje Rychlého a jeho výborný zpěv v 2. epizodě, opravdu by mě nenapadlo, že by mohl být takto dobrý zpěvák, a v jeho podání je píseň naprosto excelentní :-:
.
fabec122
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 28 zář 2008 06:48

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod KOMZA » 09 led 2020 23:35

Ondřej Rychlý je výborný, i pěvecky - doporučuju Modrovouse v DJKT v Plzni a po dnešku i Sonety v Divadle v Dlouhé - to už jsem si i chvílemi říkala, že na Marigolda padne dokonale, že by ho mohl klidně i sám hrát :D

Mě v souvislosti s Marigoldem někdy v listopadu napadl ještě Josef Pejchal, protože jsem objevila rozhlasovou verzi Hranice možností, která vznikla v Olomouci, a právě Josef Pejchal tam Marigolda hrál a podle mě výborně, čili to by taky mohlo fungovat. Ale máme tohle, funguje to perfektně, takže si nemám ani v nejmenším nač stěžovat, jen mě to dnes tak napadlo... :)
Uživatelský avatar
KOMZA
 
Příspěvky: 1955
Registrován: 12 led 2015 19:10

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod Akrej » 02 úno 2020 18:02

Za mě dabing se povedl. Podle mě tomu další více času a hleděli na kvalitu. A píseň "tak dej groš zaklinači" uplna pecka Ondřej Rychlí má paradní barvu a dynamiku v hlasu, tak jak by spravný bard by měl mít.
Akrej
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2015 12:43

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvekod DAN K. » 11 srp 2020 13:00

Počkal jsem tři čtvrtě roku, jestli se mi to nezdálo, zhlédl to podruhé a furt nějak nevím, co si o tomhle dabingu myslet. Obsazení Anety Krejčíkové a Ondřeje Rychlého je pořádná facka do tváře všem dabingovým režisérům notoricky zamilovaným do známé trojice, která dabuje role tohoto věku ve všech filmech (čest výjimkám, zejména Mirkovi Saicovi, který Anetu obsazoval první). Obzvlášť Aneta je mnohem lepší než originální herečka, něžná, procítěná i démonická, nechápu, proč nedabuje v každym filmu. Dabing Zaklínače je v mnoha ohledech vynikající, hezká čeština, perfektní synchron, bohaté barevné obsazení atd. Ale kdybych měl ten dabing hodnotit, jak se třeba hodnotí filmy na Rotten Tomatoes, tedy dát palec nahoru nebo dolu, tak ho snad dám i dolu. Nerad bych, aby to vyznělo nějak neuctivě, protože na netflix to to hodně nadstandardní dabing, ale hlavní role mi přijde neposlouchatelná. Musel jsem vždycky, když měl Zaklínač mluvit,přepnout do angličtiny, to se fakt nedalo. Je to jako kdyby dneska Brada Pitta nadaboval Jiří Štěpnička nebo Pavel Rímský. Je to charizmatickej hlas, který perfektně zvládne hlavní frajírkovskou roli, ale působí tak nějak cize, úplně mimo, zcela nepřirozeně. Zní staře, dělá ho hrozně procítěného, víc inteligentního, než má být. K tomu topornému Cavillovi, který má úplně kamenný obličej, působí jako pěst na oko. Obávám se, že Cavill je ten typ, co bude až do 55 let vypadat furt stejně mladě a s každou další sérií bude to obsazení ještě horší a horší.... :-?
DAN K.
 
Příspěvky: 1636
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha

Další

Zpět na Seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály