Columbo / Inspektor Colombo / Columbo

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Re: Columbo / Inspektor Colombo / Columbo

Příspěvekod Historik » 22 črc 2012 10:20

Lukiz píše:Nešlo by u dabing Novy rozdělit popisek na na ty díly, které daboval Haničinec a které Klapka? Předpokládám, že Haničincovy díly budou z roku 1995. Z těch co tu jsou se to týká epizod 3,4,5,6,7,8,10, 11,15,16,18,54.

Možná už jsem to někde psal a nevím, zda pořadí epizod se dodržovalo u všech repríz na Nově a Primě. Ale pořadí při premiérovém uvedení na Nově bylo takové, že první epizody dělal Petr Haničinec, pak utrpěl těžký úraz, byl nahrazen Dalimilem Klapkou a než se Petr Haničinec zotavil, dabování seriálu už končilo, ale poslední epizody zase dělal on. Tedy v premiérovém pořadí byl dobře vidět Haničincův výpadek. Takže jeho epizody by měly být ty chronologicky ze samotného začátku a samotného konce.
Historik

Příspěvekod HonzaXXII » 22 črc 2012 10:33

Na Nově se na pořadí kašlalo snad celou dobu - poprvé to byl úplnej mišung, pak si pamatuju že v letech 2000 až 2001 se pořadí v základech dodržovalo a víceméně se jelo od začátku ke konci, ale v rámci řad ty díly taky prohazovali. Pak myslím často vysílali jen výběr a v tom měli samozřejmě bordel. A v roce 2006 dávali Columba celkem dvakrát a pořadí téměř vždy dodržovali, akorát ho vysílali naopak - odzadu, až posledních pár dílů (ty úplně první - Vražda na předpis, Výkupné za mrtvého, možná ještě Vražda podle knihy) vysílali "správným směrem".

Ad. dabing - že by se na konci Haničinec vracel, o tom pochybuju. Všude kde daboval Haničinec jsem slyšel rok výroby 1995. U Klapky to snad u jednoho dvou dílů mohl být rok 95, už si nepamatuju, ale jinak všude rok výroby 1996. A jak víme, u posledních dílů dabovaných a odvysílaných až za CET 21 (a u všech kromě posledního Columbo má rád noční život to bylo v době kdy se Haničinec ještě občas dabingu věnoval) už daboval Columba automaticky Klapka.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Historik » 22 črc 2012 10:56

Každopádně mohu jen potvrdit, že bez ohledu na pořadí nafilmování epizod i nadabování epizod bylo pořadí jejich premiérového uvedení alespoň částečně ve sledu Haničinec-Klapka-Haničinec, takže tento dojem z toho vznikal.
Historik

Příspěvekod Lukiz » 22 črc 2012 12:46

Já bych to viděl takto:
2. DABING: (TV Nova, všechny epizody)
epizody 3,4,5,6,7,8,10, 11,15,16,18,54:
Hlavní role v českém znění: Petr Haničinec - Peter Falk (poručík Columbo), Martin Velda (titulky)

Vyrobila: České znění připravila společnost Mandrax, vyrobila ČNTS - NOVA 1995

ostatní až do 65. epizody:
Hlavní role v českém znění: Dalimil Klapka - Peter Falk (poručík Columbo), Martin Velda (titulky)

Vyrobila: České znění připravila společnost Mandrax, vyrobila ČNTS - NOVA 1996

66. - 69. epizoda:
....
Lukiz

Re: Columbo

Příspěvekod Bobika » 27 črc 2012 09:31

Pokud si pamatuji, dabing Colomba pro Novu se prováděl technikou vícestopého záznamu dialogů. Po úrazu P.Haničince se natočily všechny dialogy kromě jeho příspěvků a velmi dlouho se na něj čekalo. Když bylo jasné, že se nevrátí, rezervovanou stopu dotočil D.Klapka a vše se definitivně smíchalo. V jednom dílu (název si odborníci na Colomba lehko doplní) tak D.Klapka mluví dvě role a mám dojem, že snad dokonce hovoří "sám se sebou" . K chaotickému pořadí vysílaných epizod při několika reprízách je nutno uvážit, že díly (řady) mají značně rozdílnou stopáž (70-95 minut) a právě to mohlo ovlivňovat nasazení do programu.
Bobika

Re: Columbo

Příspěvekod bloom » 27 črc 2012 19:47

Bobika píše:V jednom dílu (název si odborníci na Colomba lehko doplní) tak D.Klapka mluví dvě role a mám dojem, že snad dokonce hovoří "sám se sebou" .

Takže doplňuji, že se jedná o díl Dobrá pověst nade vše (http://www.csfd.cz/film/38338-columbo-d ... t-nadevse/), ale Dalimil Klapka sám se sebou nehovoří, protože druhá postava je oběť vyšetřované vraždy.
bloom
Globální moderátor

Příspěvekod Michel » 10 srp 2012 10:56

Tak pokusil jsem se v úvodním příspěvku rozlišit epizody, které daboval Petr Haničinec a které Dalimil Klapka, snad je to takhle vyhovující.

A.L.E.S. píše:To jo, ale vypadá to neúplně. Nevím, z jakého důvodu je tam takové omezení. Jde s tím něco dělat?

Pokud vím, tak s tímto nejde bohužel dělat nic. Je to omezení phpBB fóra, které neumožňuje do názvu předmětu napsat více než 64 znaků. Odkazy v úvodním příspěvku jsem ale (v případech, kdy se do předmětu nevejde celý český i anglický název) vytvořil tak, aby fungovaly, ať už je v názvu předmětu začátek anglického názvu uveden nebo ne. Tagy na tomto fóru (Daber, Film, Serial,...) totiž fungují tak, že vyhledávají shodný začátek.
Odkaz na díl Rekviem pro padající hvězdu ale nefunguje, protože máš nesprávně napsaný český název. Správně má být podle ČSFD a FDB česky Rekviem, nikoli Requiem.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod Licence2kill » 07 říj 2012 11:40

Doplněním údajů k poslednímu chybějícímu dabingu ČST Pohled z moře jsou všechny existující dabingy ČST alespoň zevrubně zdokumentovány. Podezření na potenciálně existující dabing epizod 20. a 30. se nepotvrdilo. Není možné jejich vznik dokladovat žádným podrobnějším pramenem a nebylo nalezeno ani jejich případné odvysílání, tak bych asi prosil o smazání této informace s tím, že bylo nadabováno ve skutečnosti pouze 12 dílů.
Licence2kill
Moderátor

Příspěvekod A.L.E.S. » 07 led 2013 22:29

Stala se mi docela zajímavá věc..., přistihl jsem se, jak na hlas Columba reaguju pokaždé jinak. Columbo s Haničincem mi přijde jako ňouma, ale Klapka má ve svém hlasovém projevu trochu té drzosti, takže ho za takového idiota nepovažuju :D . Ale to je jen můj pohled, vůbec to nesnižuje kvality dabingu i samotného seriálu.
A.L.E.S.

Příspěvekod okalis » 05 úno 2013 10:59

Tak on je to Columbův styl, že vystupuje jako naprostý ňouma, ale ve skutečnosti je vysoce inteligentní :) . Já mám rád oba jeho dabéry, ale víc se mi líbí s dabingem Klapky.
okalis

PředchozíDalší

Zpět na Seriály