Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od franidlo »

Tim Hanžlíkem si taky nejsem teď jist, neviděl jsem to už dlouho... A ten Bullman, no on mluví jak s knedlíkem v hubě, ale přesto mi tam ten Pelzer sedí nejlíp. Chtělo by, aby se na to kouklo víc lidí, třeba se brzy dopátráme pravdy. Chtěl jsem jen přispět do diskuze, samozřejmě za své názory ruku do ohně nedávam.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od HonzaXXII »

Krikri píše:Jinak, nemůžu si pomoct, ale Peltzer mi na Bulmana nějak nesedí. Na Speedym je Peltzer poznat jednoznačně, ale mně připadá, jako by Bulmana daboval někdo jiný.
Já jsem si ty díly s ním pustil, a podle mě Bullmana mluvil Bedřich Šetena. Prostě když zavřu oči, neslyším tam krále Kristiána z Gumídků, ale Montgomery Burnse ze Simpsonů.
Krikri píše:A ještě něco jsem objevil, to ale nesouvisí s dabingem. Zjistil jsem, že některé scény byly pro českou verzi vystřiženy. Ale škoda to zas taková není, jedná se o pasáže hudební a zpívané. Důkaz najdete v tomto videu, skládající se právě z těch zpívaných sestřihů

http://www.youtube.com/watch?v=X4xPZ_nY2NI

Jednoznačně jde vystřizená scéna poznat z dílů 19 a 22, ale u těch s Dixem a Chdlingem si nejsem tak úplně jistý. Na Dixe bych tipoval díl 13 a na Chidlinga, když tam šermuje s tím nožem, nejspíš 15. díl.
Já nedávno objevil stránky na kterých se ty díly dají shlídnout ve šp. verzi, a jsou tam i s těmi vystříhanými písněmi (kdyžtak stačí napsat a soukromě pošlu odkaz). Pro porovnání jsem to pustil společně s naším obrazem, a výsledek mě překvapil, ani jsem netušil že to tak prostříhali, jen v 6 nebo 7 dílech kde nikdo nezpíval nevystřihli nic. Většinou žádná škoda, buď pořád dokola úvodní či závěrečná píseň, nebo ne zrovna moc povedený písně Chidlinga nebo Dixe, ale třeba ta píseň která zní skoro v každým díle kdy cestují Amerikou k tomu dost seděla a mohli ji aspoň v jednom díle nechat.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od franidlo »

Pravda, to bude Šetena.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od HonzaXXII »

Pokud to začali vysílat jak psal tuším Pomajz před prázdninama 1990, tak nabeton 1990. Ale nepopírám že je možný že prvních pár dílů dělali ještě v roce 89.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4725
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od Newmy »

na DVD vyšel filmový sestřih pod názvem Willy Fog: Cesta kolem světa za 80 dní, dabing ostravské Studio Wind
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
LuisaRayn
Příspěvky: 8
Registrován: 12 lis 2011 21:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od LuisaRayn »

Nezdá se vám, že se tam občas v postranních rolích vyskytl i Libor Terš ?
"Jestli chcete, abych vám uspořádal večírek, a já vám ho uspořádám, ať chcete, nebo ne ...." (Králík, Medvídek Pú, Stanislav Fišer)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od Krikri »

Jestli v malých rolích dabuje Terš netuším, ale zato jsem si všiml, že v několika malých rolích dabuje Jan Hanžlík, např. průvodčího v 7. dílu, jednoho ze strážníků v 11. dílu, majitele hospody v 17. dílu, šerifa z 18. dílu a několika dalších dílech další malé role.
Dále by bylo dobré v úvodním příspěvku doplnit, že Potměšil kromě Parse daboval i majitele železniční společnosti, víc rolí neměl.
Jaromír Meduna daboval kromě konzula v Suezu také konzula v Bombeji, Kalkatě a Jokohamě.
Dalimil Klapka kromě Guinnesse daboval oba archeology v Suezu a guvernera v Singapuru.
A u Petra Pelzera chybí doplnit, že daboval kapitána Speedyho.
Stále ale netuším, kdo daboval indického soudce, Goldu z cirkusu Akita a kapitána lodi Generál Grant v dílech 16 a 17 (tentýž dabér daboval i kapitána lodi Mongolia v dílech 5 a 6).
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od Krikri »

A dále jsem si téměř jist, že toho železničáře Mekdala v dílech 20 a 21 dabuje Vlastimil Zavřel a náčelníka Indiánů dabuje Jiří Zavřel.
Jinak co se týče Petra Pospíchala, myslím že kromě generála Korna daboval už jen Rychlýho Trevera v 18. dílu, víc rolí už asi neměl.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Willy Fog na cestě kolem světa / La Vuelta al mundo de W ...

Příspěvek od franidlo »

Libor Terš mluvil například kočího ve třetím díle, jak mu Chidling ukradl drožku. Ty námořní kapitány, nad kterými jsem tady už kdysi polemizoval, nemohl by je dabovat Zdeněk Jelínek? Tenhle hlas je pro mě záhadou už od dob Disneyovek, kde se vyskytoval například u trenera koulíčků v kačeří epizodě Kachnotřesení, mluvil jednoho z trpaslíků v gumídkovské epizodě Z babiččina receptáře, Faraonova demona v epizodě Chipa a Dala Mumie na cestách, bezhlavého kočího v Kačeři očím nevěří, až nakonec celkem nedávno jsem konečně jeho jméno zaslechl v titulkách jednoho dílu Letohrátek. Pak jsem si stáhnul jeden díl seriálu "Malý Pitaval...", kde hrál Zdeněk Jelínek epizodní roli policajta a podle mě ten hlas sedí.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“