Spartakus a podmořské slunce / Les Mondes Engloutis

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Spartakus a podmořské slunce / Les Mondes Engloutis

Příspěvekod Jack_6428 » 25 úno 2010 18:56

Obrázek
Info: IMDB | Wikipedia | CSFD

1. dabing
V českém znění: Jaroslav Horák, Bohuslav Kalva, Ludvík Král, Radka Malá, Ivo Novák, Tomáš Racek, Klára Šumanová, Pavel Vondra, Ivana Měřičková (Arkana), Klára Šumanová (Rebecca)

Překlad: Michal Kraus
Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Evelina Koublová
Režie: Ivana Měřičková

Vyrobila: Digi Media, pro Minimax, 2005

2. dabing
V českém znění: Pavel Vondra (Spartakus), Vojtěch Hájek, Klára Šumanová, Zuzana Hykyšová, Radovan Vaculík, Bohuslav Kalva, Helena Dytrtová, Milan Slepička, Jiří Kostka

Překlad: Ludmila Klabačková
Zvuk: Janek Maňák
Produkce: Jan Morávek
Dialogy: Renata Volfová
Režie: Helena Dytrtová

Vyrobil: Grant Dabing, pro Minimax, 2010
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Re: Spartakus a podmořské slunce / Les Mondes Engloutis

Příspěvekod Jack_6428 » 28 úno 2010 23:27

Přidán druhý dabing.
Nemá někdo k zaslechnutí ten první?
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod Newmy » 16 úno 2014 09:50

To je druhý dabing, nebo dabing dalších dílů? :-?
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod Jack_6428 » 16 úno 2014 12:26

Nevím to jistě, ale vzhledem k tomu, že je mezi těmi dabingy tak velký časový rozestup, jedná se podle mě o dva různé dabingy. Nasvědčují tomu i ty dvě různá dabingová studia. Na druhou stranu, řada dabérů je u obou stejná. Rád bych věděl a doplnil víc, ale na netu jsem nikde žádné díly bohužel nenašel. Můžu zkusit napsat Minimaxu.
Jack_6428

Příspěvekod Lukiz » 16 úno 2014 12:28

Nejde ani tak o podobnost dabingů, ale jestli se týkají stejných nebo různých dílů. Tedy jestli jeden díl má více než 1 dabing.
Lukiz

Příspěvekod Jack_6428 » 16 úno 2014 12:34

Pamatuji si jen, že odvysílali všechny díly a párkrát je reprízovali - od 27/6/2010 do 28/9/2011. To bylo s tím "druhým" dabingem. Co běželo v r. 2005 netuším. Ten výčet mám z titulků, které před pár lety někdo dal na youtube.
Jack_6428

Příspěvekod throwaway-account » 12 čer 2019 20:00

Nevím proč, ale mám takový pocit, že jednoho z těch pirátů daboval Zdeněk Mahdal. Taky mám pocit, že tu někoho daboval Jiří Balcárek, ale u obou těchto věcí se jedná jen o domněnky. Zatím se mi ten dabing nedostal do rukou, takže tyhle domněny nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Taky mě napadá např. Libor Terš, ale to je taky jen spekulace.

Jinak, tuším, koho by tady mohli dabovat Bohuslav Kalva a taky Klára Šumanová a Vojtěch Hájek, ale nemám ponětí, koho tady dabovali Zuzana Hykyšová, Radovan Vaculík a Helena Dytrtová. Už vůbec netuším, koho by mohl dabovat ten Jiří Kostka, protože u toho tam není ani link. Pavel Vondra dabuje Spartakuse, což je tam i napsáno, a Milan Slepička dabuje toho vypravěče (což vím, protože na youtube je ta znělka, ale v té znělce mluví pouze Milan Slepička a na chvíli nějaká žena, nejspíš právě ta Helena Dytrtová).

Taky si myslím, že ten dabing je tady zpřeházený, protože např. Bohuslav Kalva je v prvním dabingu v pořadí už druhý, ale v tom druhém je zmíněn nejen po Vondrovi, ale taky po Hájkovi, Vaculíkovi, Hykyšové a Šumanové. Pavel Vondra ve druhém dabingu dabuje tu úplně hlavní roli - Spartakuse - ale v tom prvním dabingu je až na úplně posledním místě.
throwaway-account

Příspěvekod Jack_6428 » 13 čer 2019 22:31

Můžeme zkusit někam napsat... Třeba ten dabing ještě existuje.
Jack_6428

Příspěvekod maty93 » 14 čer 2019 00:16

V prvním dabingu:
Ivana Měřičková (Arkana)
Klára Šumanová (Rebecca)

Ve druhém potom Klára Šumanová (Arkana).

S původním dabingem běžela jenom první série, Minimax tehdy víc nekoupil. V kontextu toho si myslím, že ten druhý dabing je opravdu jen dodabovaná 2. série - bohužel potvrdit to nemůžu, viděl jsem z něj už jen pár dílů, ale všechny byly pozdější.

Každopádně mi taky přijde škoda, že se seriál nedá nikde sehnat, tehdy jsem se bohužel ke kompletnímu zhlédnutí nedostal.
maty93

Příspěvekod Jack_6428 » 15 čer 2019 00:33

Přidáno. Je to možné. Můžeme zkusit napsat do Minimaxu, Digimedia a Grantdabingu :)
Jack_6428

Další

Zpět na Seriály