Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Petr Novak »

Aha, když to podáš takhle, tak se s tím souhlasit dá. Jen se trochu bojím, aby to nedopadlo jako v Enterprise, kde Procházka daboval v každém druhém díle někoho. Na druhou stranu, pokud jsem poslouchal dobře, tak Filip Švarc tam zatím nikoho dalšího nemluvil, což je snad jisté dobré znamení, ale nechci si dělat předčasné naděje.

Edit: Tak beru zpět, teď znovu sleduji ten 5. díl a Švarc tam mluví toho Cardasijského kluka. To mi před tím trochu uteklo :oops:
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak v poslední epizodě přibyli Hana Ševčíková a Jan Szymik a musím říct, že oba byli parádní. Hlavně paní Ševčíková byla naprosto přesná... 8-)

Btw. Joe, jsi si jistý tou René Slováčkovou? Mně se nezdá, že bych ji tam slyšel. Možná sis ji spletl s Irenou Hrubou, která dabovala ty poslední větší ženské postavy...
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Joe Black »

Já viděl asi 2 nebo 3 díly ze začátku a mám dojem, že tam byla. Jestli to někdo vyvrátí, omlouvám se, ale přišlo mi to jako ona. Bohužel si na to už nepamatuji. :-)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak od třetí série již David Bursa nebude odborným poradcem. :( A jelikož jsem měl tu čest vidět ho při práci, tak z toho nemám vůbec radost, byl to člověk na svém místě. Oproti němu se snad ani nemůžu označit za fandu, protože on znal celý tento fenomén naprosto dopodrobna.

Nechci tady nikoho obviňovat z jeho odchodu, samozřejmě jsem neviděl, jak přesně probíhala spolupráce SDI a Davida, ale tak jako tak to bude pro Deep Space Nine ztráta...
Obrázek
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Petr Novak »

V dnešním dokumentu na Primě mluvil Worfa Jakub Saic. Proč to píšu sem? Protože ten dokument režíroval Martin Velda. Doufám, že to neznamená, že už se pan Velda ohledně Worfa rozhodl. Nic proti Jakubu Saicovi, ale na Worfa se mi opravdu nehodí.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak Rikera si nadaboval Michal Jagelka. :-: Díky, díky, díky.

Ale opravdová výzva v návaznosti bude až v páté sérii epizoda Trials and Tribble-ations... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Po epizodě Visionary (nápaditě přeloženou jako Věštecké schopnosti) musím říct, zlatá Iva Hronová. :( Ač ustálenost pojmů s odchodem Davida Bursy bohužel přirozeně vzala za své, tak oproti tomu, co přišlo s překladem jisté Viktorie Kafky, to ještě zdaleka nic nebylo. Jednou Defiant, podruhé Dyfájent. Jednou náčelník, podruhé velitel. Holosalónek místo simulátorů. Nejlepší byla věta "Jen proto, že Klingoni nanavádí Romulany?" Probůh. Samozřejmě nenávidí. A další tuna buď blbostí, nebo přeřeků, kterých si nikdo nevšiml. To jsou jen věci, které mě praštily do uší, ani si nechci představovat, co všechno dalšího tam bylo skryto. Místy jsem měl vážně pocit, že už zase sleduji původní dabing a to jsem si myslel, že v dnešní době už to není možné, spletl jsem se.

Hlavně mi je líto dabérů v hlavních rolích, které jsem si za ty dvě série vážně oblíbil. Taková Apolena Veldová v epizodě Srdce z kamene, nebo Aleš Procházka v epizodě Drát, Libor Hruška ve dvoudílu Minulý čas, to je radost poslouchat. A když je pak slyším prožívat věty "Klingoni nenavádí Romulany" nebo "Jestli tu někde singulatura je...", je to prostě smutné...

No nic, stalo se. Ale jestli AXN nedostane do čtvrté série rozum a nedá na to SDI dostatek času a nebo ještě lépe, nevrátí se někdo, kdo by sjednocoval termíny po x úpravcích a překladatelích, tak to bude obrovská škoda... :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Už tu zase povedu monology, holt mám očividně většinový vkus. :)

Máme tu druhého režiséra a to Miroslava Waltera. Když si Jolana Smyčková nadabovala Leetu, tak jsem byl rád, nový hlas, na herečku se hodí, paráda. O to větší zklamání, že si hned v další epizodě nadabovala Kasidy. Ano, určitě vůbec nebude ke škodě, když bude dabovat jak budoucí lásku Roma, tak i Siska, tím pádem dvě zásadní vedlejší postavy. Ach jo, už mě na to skoro nebaví koukat.

Jo a abych přihodil další perlu v překladu, tak "laserová lampička" místo "laserová svářečka"... Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet... :)

Víte, trekkieho jako jsem já, to jen pekelně naštve. Ale já vím, že je to skvělý seriál a nic to nezmění. Ale mrzí mě to kvůli běžným divákům, kteří už podruhé za 17 let dojdou k názoru, že Deep Space Nine (potažmo Star Trek) je nehorázná hovadina a vůbec je nenapadne, že jsou v překladu takové kraviny...
Obrázek
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Lukiz »

Od těch Maďarů z AXN se nedal čekat žádný zázrak. Vůbec jsem nechápal to jásavé plácání, že se to konečně nadabuje pořádně. Zpátky na zem a do reality.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Hluboký vesmír devět / Stanice Deep Space Nine

Příspěvek od Markus »

Tak doufat člověk může, nebo ne? :) A druhá série IMHO byla velice slušná, ale ta třetí, škoda mluvit... Myslel jsem si, že pomoc od takového fandy jako je David Bursa nikdo neodmítne. Každý musí uznat, že i kdyby tento seriál nebyl tak příšerně složitý, tak dvě překladatelky, čtyři úpravci dialogů a dva režiséři kontinuitu v tomhle časovém presu neudrží, kdyby se rozkrájeli. David to sjednocoval a s paní Kafkou to DS9 potřeboval ještě víc, než dřív... Ale i v případě, že by se do čtvrté série vrátil, to DS9 jako celku už moc nepomůže. První série z Brna s hrozným překladem, druhá série s úplně jiným obsazením a třetí série se s překladem vrátila na bod mrazu...

Avšak na druhou stranu, hypotetický plán draky s nadabováním v Brně se mi taky zrovna nezamlouval... Pravda ale je, že by na to Prima určitě dala dost času a překlad by kontrolovat nechali a to je jednoduše základ. I když dabérů bude sto a podají výkon hodný ceny Františka Filipovského, tak v případě, že budou sypat z úst jednu blbost za druhou, je to úplně jedno...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Seriály“