Poslední adresa / Dernier domicile connu

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Poslední adresa / Dernier domicile connu

Příspěvekod senecek » 12 led 2019 00:49

Paulman píše:Nebudu chodit kolem horké kaše.
Brněnské dabingy až na vyjímky nedosahovaly úrovně UPF nebo ČST.
Je třeba se podívat na dabingové obsazení a pak tlachat nesmysly.
Co se týče slovenských dabingů dabovaly se většinou filmy druhé kategorie.
Jestli chcete příklady mohu poskytnout.

Tý příklady by mě zajímali ..?? Mám jiný názor. Dabingy s p. Husníkem,Dufkem,Lakomým,Vackem,Krátkým atd.jsou skvělé (Černý tulipán,Sedm statečných,Osud člověka,Maigret s Gabinem,Výtah na popraviště,Melodie podzemí aj.) a čst Bratislava a filmy jako Romulus a Remus,Korsičtí bratři,Boj o Řím a první dab. Sedmi statečných ? To asi nebudou ,,béčkové"filmy. A dabing p. Kvietika,Dočolomanského,Valacha,Zachara a dalśích je,podle mě skvělý :-:
senecek

Příspěvekod salgado » 12 led 2019 01:11

Jistě, ještě bych doplnil Dva muže ve městě. A pokud jde o Gabina, panu Vackovi se dodnes nikdo nevyrovnal.
salgado

Příspěvekod PavelBartos » 12 led 2019 01:54

Třeba já měl tenkrát jednoznačně raději pražské dabingy. Byla to doba, kdy pražský dabing znamenal pana Filipovského, Moravce, Pavlatu a další takové Mistry. Na druhou stranu z dnešního pohledu rozhodně mnohé brněnské dabingy stojí zato, a je škoda, že zmizely.
PavelBartos

Příspěvekod senecek » 12 led 2019 09:38

Ale jo,pražské dabigy FSB,ČST a nebo starší ÚZF jsou taky skvělé,pánové Cupák,Voska,Brabec,Ráž,Fišer,Adamíra a mnoho dalších. Vždyť třeba i Menšík v Přátelích kopretiny je zážitek. Jednoduše bych řekl,že u starších filmů s původním dabingem jsem nezaznamenal špatný výkon zainteresovaných,ať již je z Brna,Bratislavy či Prahy. I když poslední dobou se i nové dabingy hodně zlepšily. Divoké ,,devadesátky" a honba za mamonem na úkor kvality jsou snad už pryč :lol: .
senecek

Předchozí

Zpět na Filmy