Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Josef Nožička »

2. dabing jsem sice neviděl úplně celý, ale aspoň pár dojmů.
Nečekal jsem sice zázraky, ale ani takové zklamání. Film nyní působí neuvěřitelně sterilně. Vtipné "závadné" hlášky nebyly nahrazeny vtipnými "nezávadnými", ale nevtipnými, nebo vůbec žádnými. Vtip skoro žádný.
Obsazení kromě Asterixe, Obelixe a Caesara je naprosto bezvýrazné, intonace nijaká - mám tak trochu dojem, že záměrně. Jako by všichni věděli, že jde o politickou objednávku, která se "musí" udělat.
Nové dialogy jsou neuvěřitelně šroubované, kostrbaté a herci měli evidentní problém se s nimi vejít do pohybů úst. Přidejme k tomu nevídanou asynchronnost dialogů, kdy postavy několikrát "klapaly" naprázdno.
A co jsem zcela nepochopil - úplně nesmyslné skloňování latinských jmen! 5. pády jmen Gaius a Briseradius jako Gaii a Briseradii mi přišly opravdu na hlavu postavené.
Je to nejen zbytečný dabing, ale ještě k tomu velmi špatný dabing, který zabíjí jednoho z nejvtipnějších Asterixů.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Ištván87 »

Možná je škoda, že nezkusili i po těch létech povolat Libora Terše, Dalimila Klapku a Ladislava Županiče. Zrovna Libor Terš už by si možná potřeboval napravit reputaci a věk by snad neměl být problém. Je sice pravda, že zatímco Libora Terše z televize nebo z filmů nezná asi vůbec nikdo, tak Pavla Trávníčka si dokáže představit snad každý, nicméně jak už jsme jednou řešili, asi není úplně šťastné obsazovat animované postavy podle jejich hraných příbuzných.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Pomajz »

Jenže ten Terš se na něj absolutně nehodí.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Ištván87 »

Když jsem si tak poslouchal originál, tak mi přišel o něco blíž originálu než třeba Pavel Trávníček. Nechápete mě špatně Obvykle si myslím, že obsadit kamkoliv Libora Terše je hodně špatnej nápad, já myslel spíš na návaznost. On je ten nový dabing ale stejně zbytečný, tak to asi nemá cenu zkoumat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Michel »

Tak u animáku se až tolik nemusí hledět na shodu s originálem. Mn se paradoxně originální hlas Asterixe příliš nelíbí, přijde mi, že zní hodně jako "dědula" a pan Fišer mu je v tomhle hodně podobný. Proto mi spíš sedí právě pan Terš (pan Fišer by IMHO seděl ideálně v 60. letech, kdy zněl ještě mladistvě). Naopak velmi se mi líbí originální hlas Obelixe (Pierre Tornade), který má velice hluboký hlas a jako Obelix je takový "brumla", proto mám taky z těch českých nejradši pana Schánilce, a naopak si musím hodně zvykat na pana Lábuse...

Co se ale musí nechat, tak pro takovéhle karikaturní komediální role je typický hlas Libora Terše jako stvořený a zvládá je na výbornou. Viz můj komentář v jeho profilu.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
oik
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od oik »

Mně se taky na Asterixe taky víc líbí Terš, možná je to i o zvyku (přece jenom jedinej Asterix, kterýho jsem měl jako malej na kazetě, bylo Dvanáct úkolů). Lábus jako Obelix se mi taky moc nezamlouvá, paradoxně právě jako Asterix by byl IMHO mnohem lepší.
Co se týče tvého názoru na Terše jako dabéra, tak mně se kupodivu kromě Asterixe líbil ještě v jedné nekomediální roli, a to v Konferenci ve Wannsee, až jsem ani nevěřil, že to dabuje on. Ale to už je off topic.
Jinak že vznikají nové dabingy z finančních důvodů ještě trochu (se skřípěním zubů) chápu, ale kvůli stížnosti uvědomělé soudružky a dneska... Kam se to zase řítíme?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od HonzaXXII »

Ono je taky tehdy a teď, já si dobře pamatuju, co za kouzla s hlasem dokázal Terš v první půlce 90. let, ale mám silné obavy, že dnes už není šance (a týká se to i jiných - př. Vladislav Beneš měl kdysi taky mnohem větší hlasový rozsah, než dnes - viz. Marv, po půlce 90. let už je pořád stejně monotónní).

Jak zase? Tenkrát evidentně takový výrazy nevadily, když se ten film tehdy daboval a normálně šel v kinech. O tom, co šlo za výrazy ve filmech typu Kamarád do deště nebo Slunce seno a pár facek, ani nemluvě.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Pomajz »

Hodí , nehodí, prostě Fišer a Novotný mě na Asterixe sedli líp než Trávníček a Terš. To máte jako u Houmra. S hlasem Bedrny byl roztomile pitomej a s hlasem Zavřela je už prostě jen pitomej.
RETROFILM
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od DavidHodan »

Někdo na Ulož.to nahrál porovnání oněch "inkriminovaných" scén.


http://www.ulozto.cz/live/xX7pST5Y/aste ... h-scen-avi
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od AGAMENON »

DavidHodan píše:Někdo na Ulož.to nahrál porovnání oněch "inkriminovaných" scén.


http://www.ulozto.cz/live/xX7pST5Y/aste ... h-scen-avi
Ten nový je naprosto odpudivý :->
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Filmy“