Planeta opic / Planet of the Apes

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
hamir
Příspěvky: 12
Registrován: 28 bře 2013 17:26

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od hamir »

Poznámka k 1. dabingu. Tento film jsem viděl v československé televizi někdy kolem roku 1975 (přesné datum bohužel neznám, ale pamatuji si, že jsem chodil do základní školy, jsem ročník 1960) a na dabing si docela dobře pamatuji.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od Lukiz »

Tak Prima stále vytrvale točí dabing VHS.
Spiderman
Příspěvky: 43
Registrován: 21 říj 2012 21:00

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od Spiderman »

Byli rychlí kluci z foxu ;-) Nejsem si jist, jestli by přejmenování pomohlo...zkusim extrahovat audiostopu a nahrát jen tu s fotkou...a ještě to zkouším zde: http://www.ceknito.cz/video/477644
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od Jack_6428 »

Výjde to u nás někdy s dabingem na Blu-Ray? Docela mě ta nepřítomnost zaráží. Proč to je jen s titulkama? DVD je takové... nic moc. Navíc u jedné z edic je ta cena úplně mimo.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od wasrik »

To teda fakt čučím...klobouk dolů. Nehodnotím dabing, potože tenhle už dávno mám z VHS, ale naprosto profesionální přepis z kinopásu, navíc v 16:9. Působí to fakt dokonale! To je snímáno HD kamerou, že? Takhle bych si představoval sbírku záznamů s původními celuloidy. Krásně je na tom poznat, jak propastný je rozdíl mezi tehdejším rozlišením kinokopií a dnešními možnostmi. A jak rádi jsme na to chodili a hltali filmy v kině. Nikdy by nás ani nenapadlo, kam až se vývoj posune. Zřejmě s tím nic nenadělám, ale asi bych už nechtěl jiný záznam kinopásu, když vidím tohle... ÚŽASNÉ...totálně jsi mě dostal!!! :o Díky za zprostředkování, alespoň na tu chvíli :-:
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od -kNiGHT- »

Pěkná ukázka. Tohle není nasnímané. To je hd sken toho pásu. Mám takhle od jedné firmy předělané záznamy z 80 let do hd ze staré kamery od rodičů.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od wasrik »

-kNiGHT- píše:... To je hd sken toho pásu...
Aha, díky, to jsem nevěděl, ještě jsem se s tím nesetkal... To musí být šílená darda za zpracování, ne? Asi jsem to neměl vidět, jsem z toho fakt hotovej... :-? :D
wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od wasrik »

Super práce :-: Jen by to chtělo hodit na první stranu... ;)
o_ciz
Příspěvky: 247
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od o_ciz »

Porovnání všech dabingových verzí:

https://youtu.be/V4d-tHCWYAs?list=PL979 ... 2jhTSnp1o0
horejs
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2011 12:05

Re: Planeta opic / Planet of the Apes

Příspěvek od horejs »

Patřím k pamětníkům, a proto si pamatuji, že jsem Planetu viděl v kině s českým dabingem (Langmiler a další) někdy v 1. polovině 70. let. A k názorům, že dabing vznikl někdy v 80. letech - Karel Beníško, který je uveden mezi dabéry, zemřel v r. 1975. Takže to povtrzuje závěr, že dabing vznikl skutečně v r. 1970.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“