Hombre

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Hombre

Příspěvekod sud » 17 říj 2008 19:12

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (ČST)
V českém znění: Luděk Munzar - Paul Newman (John Russel), Otakar Brousek - Fredric March (Favor), Soběslav Sejk - Richard Boone (Grimes), Jana Hlaváčová - Diane Cilento (Jessie), Jaromír Spal - Cameron Mitchell (Frank Braden), Jana Dítětová - Barbara Rush (Audra Favorová), Eduard Cupák - Peter Lazer (Billy Lee), Jorga Kotrbová - Margaret Blye (Doris), Milan Mach - Martin Balsam (Mendez), Stanislav Fišer - David Canary (bandita Dean), Jan Pohan - Skip Ward (bandita Early), Jiří Němeček - Frank Silvera (bandita Mexičan), Jiří Pick - Larry Ward (voják), Pavel Spálený - Val Avery (Delgado), Běla Jurdová (pomocnice v kuchyni)

Překlad: Oldřich Černý
Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jana Boháčová
Výroba: Eva Kučerová
České dialogy: Jiří Křižan
Režie č. znění: Pavel Blumenfeld
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST Praha, r. 1973

Dodabovaná scéna:
V českém znění: Luděk Munzar - Paul Newman (John Russel), Vladimír Fišer - Martin Balsam (Mendez) + (titulky)

Produkční: Mgr. Miloslav Rež
Asistent produkčního: Michal Řezníček
Dramaturg: Ladislav Kadlec
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistent režie: Eva Maxová
Režie č. znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Česká televize 2006


2. DABING: (Nova)
V českém znění: Pavel Soukup - Paul Newman (John Russel), Miroslav Nohýnek - Fredric March (Favor) + Val Avery (Delgado), Václav Knop - Richard Boone (Grimes) + Cameron Mitchell (Frank Braden), Isabela Soukupová - Diane Cilento (Jessie), Marcela Nohýnková - Barbara Rush (Audra Favorová) + (pomocnice v kuchyni), Mário Kubec - Peter Lazer (Billy Lee) + Skip Ward (bandita Early) + (titulky), Lucie Zedníčková - Margaret Blye (Doris), Miloš Hlavica - Martin Balsam (Mendez), Zdeněk Žák - David Canary (bandita Dean) + Frank Silvera (bandita Mexičan) + Larry Ward (voják)

Překlad: Pavel Matějka
Zvuk: Jaroslav Kosán
Úprava a režie č. znění: Mário Kubec
Vyrobila: ve společnosti HB Česká nezávislá televizní společnost Nova 1994
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
sud
 
Příspěvky: 782
Registrován: 10 říj 2008 19:00

Re: Hombre

Příspěvekod Laik » 20 říj 2008 09:17

DAN K. píše:Tímhle mě ČT pobavila. ve filmu je scéna, která byla původně vystřižená, nebo se dabing poškodil, nebo nevim, v každym případě najednou promluví Newman úplně jinym hlasem Luďka Munzara o 30 let staršího, kterej strašně chraptí a postava se kterou se baví má na tu jednu scénu úplně jinýho dabéra než ve zbytku filmu (ten původní už patrně nežil). To mě fak tdostalo, to už tu scénu mohli fak tvystřihnout, nic podstatnýho se tam neděje...Pan munzar je jinak skvělej akorát přestárlý Eduard Cupák, kterej dabuje puberťáka , to se fakt skoro nedá poslouchat.


Já jsem naopak rád, že to udělali zrovna takhle. Je možná pravda, že to teď mohli taky vystřihnout (z ČT mi psali, že tento kousek byl opravdu v dabingu před rokem 1989 z neznámého důvodu vystřihnut), ale tenhle způsob je podle mě lepší než, aby to předabovali celý. To, že Luděk Munzar má starší hlas je fakt, se kterým nikdo nic neudělá, druhý dabér Milan Mach již nežije, tuším, od roku 1994.
Jaký způsob by vyhovoval Tobě? Titulky, imitátoři? Nikdo se holt nezavděčí všem. Na druhou stranu je to lepší, když to pobaví, než když je to k pláči, ne? (Což nové dabingy často bývají.)
Uživatelský avatar
Laik
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 30 kvě 2008 19:35

Re: Hombre

Příspěvekod HonzaXXII » 13 pro 2008 11:54

Pokud si mám vybrat mezi tím aby tři minuty mluvil hlavní roli stejný hlas, ale o 10, 20, 30 let starší, a nějakou vedlější třeba někdo jinej, a mezi tím aby předabovali celej film, tak taky radši první variantu.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1663
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Re: Hombre

Příspěvekod bloom » 10 dub 2009 14:30

Ten, kdo daboval postavu Mendese v té jedné scéně, byl Vladimír Fišer.
Mendese jinak hraje herec Martin Balsam, ne Michael Balsam, takže prosím o opravu.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
 
Příspěvky: 6677
Registrován: 18 črc 2008 16:43

Re: Hombre

Příspěvekod Jiří Kříž » 10 dub 2009 15:52

Tak stím prvním dabingem sem to naposledy slyšel v roce 1975, když mě bylo 15 let a bylo to perfektní. A teď když sem slyšel ten druhý dabing, tak mě to také nepřipadá hloupé i když je to takové nezvyklé. Ale přesto si myslím že ti herci udělali velmi dobrý výkon i když nechápu proč se to stále předabovává. Což jim ten první dabing nebyl dost dobrý ? To jako kdyby nedej bože, předabovali " VINNETOUA ", tak to by asi byl mazec a pan RÁŽ a ti ostatní co odešli do věčných lovišť by se museli v hrobě, dejž jim pánbůh věčnou slávu asi obracet. Ale doufejme že se to snad nikdy nestane..................
Jiří Kříž
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Hombre

Příspěvekod Ištván87 » 15 dub 2009 09:44

Já viděl nejdřív ten novácký dabing, ale ten původní se mi líbil o dost víc. Té scény s jiným dabingem jsem si taky všiml, ale kvitoval sem to spíš s povděkem. Kdyby svého času (dejme tomu na začátku 90. let) tohle udělali z Frajerem Lukem, tak nemusel vznikat ten dabing s Pavlem Šromem. Nic proti němu, Luka se zhostil výborně, ale Luďka Munzara mám tak nějak radši. Nehledě na to, že mi u nových dabingů starých filmů vadí ta zvuková sterilita. Je to prostě moc čistý, takže to dohromady s originálnímy zvuky působí poněkud nepatřičně.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
 
Příspěvky: 2330
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Hombre

Příspěvekod AGAMENON » 04 črc 2009 18:49

Dneska prvně jsem viděl nový dabing, nebyl špatný, ale mohli teda sehnat víc lidí, aby Knop nemusel dabovat dvě postavy (Richarda Booneho i Camerona MItchella) a co teprve chudák Žák (dva bandytos a jeden voják), největší pecka ovšem je, když se postavy potkají a Knop snažící se nahazovat drsnej hlas to opravdu pobavilo ;)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
 
Příspěvky: 1077
Registrován: 12 zář 2008 10:31
Bydliště: Brno

Re: Hombre

Příspěvekod Jiří Kříž » 05 črc 2009 19:01

V tom máš naprostou pravdu, proč neustále šetří dabérama, aby je to vyšlo levněji ? Tak to je dost ubohý, všichni se topí v prachách a nejsou schopni udělat ani pořádnej dabing. Což, je tedy v dnešní době velice smutný a ještě se litují jaký jsou chudáci. Tak to se mě dost hnusí. Ještě bych chtěl upozornit že tam v tom 2. dabingu je chyba měl by si to dotyčný opravit.
Jak už se zmínil AGAMENON, že VÁCLAV KNOP tam dabuje dvě postavy toho / Richarda Booneho alias ( Grimes ) a Camerona MItchella alias ( Frank Braden ). Tak v tom 2. dabingu je napsaný Cameron MItchell alias ( Frank Braden ) jako dabér ZDENĚK ŽÁK, což je špatně. Tak si to prosím opravte. Děkuji !

ZDENĚK ŽÁK - dabuje ty to osoby za 1. DAVID CANARY ( bandita Lamar Dean ), za 2. LARRY WARD ( Voják ),
a za 3. FRANK SILVERA ( Banditu Mexikána ).

Dále ještě MARIO KUBEC, dabuje - SKIP WARD ( bandita Steve Early )
a MIROSLAV NOHÝNEK, dabuje - VAL AVERY ( Delgado )
MARCELA NOHÝNKOVÁ, dabuje - ( služebnou ) - neznám její pravé jméno.
Jiří Kříž
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Hombre

Příspěvekod AGAMENON » 07 črc 2009 12:39

Vzalo se to podle titulků, taky sem byl překvapenej, když na mě Mitchell mluvil jako Knop, nikoliv coby Žák, jak mi bylo naznačeno ;)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
 
Příspěvky: 1077
Registrován: 12 zář 2008 10:31
Bydliště: Brno

Re: Hombre

Příspěvekod HonzaXXII » 18 črc 2010 08:30

Jak je to tedy s tou nově nadabovanou scénou v prvním dabingu? Byla vystřižena hned ještě před premiérou, nebo ji původně taky nadabovali a odvysílali a soudruzi ji vystřihli až pak?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1663
Registrován: 11 čer 2008 18:47
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], salgado a 21 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály