Ďáblice / She-Devil

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod Sagres » 08 říj 2010 16:16

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING - VHS
V českém znění: Milena Steinmasslová - Meryl Streep (Mary Fisherová), Jana Boušková - Roseanne (Ruth Patchettová), Jiří Schwarz - Ed Begley Jr. (Bob), Martin Sobotka - A Martinez (Garcia), Milena Dvorská - Sylvia Miles (paní Fisherová), Alena Procházková - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Doris Belack (Paula), Radka Malá - Linda Hunt (Hooperová), Deborah Rush (reportérka časopisu People), Maria Pitillo (Olivia Sladká), Bohuslav Kalva, Barbora Wildová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchett), Kryštof Hádek - Bryan Larkin (Andy Patchettová)

Dále spolupracovali: Zdeněk Franc, Olina Smíšková, Radka Lehká a Jana Kovaříků
Překlad: Jarmila Seidlová
Zvuk: Jindřich Stožický
Režie českého znění: Alice Hurychová
Vyrobil: Bonton Films
VHS © 1995

2.DABING - TV Premiéra
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Mary Fisherová), Slávka Hozová - Roseanne (Ruth Patchettová), Jan Šťastný - Ed Begley Jr. (Bob Patchett), Petr Rychlý - A Martinez (Garcia) + Jack Gilpin (Larry), Jana Drbohlavová - Linda Hunt (Hooperová), Miriam Kantorková - Sylvia Miles (matka Fisherové),Klára Jandová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchettová), Ondřej Brousek - Bryan Larkin (Andy Patchett), Miriam Chytilová - Maria Pitillo (Olivia Sladká), Zuzana Mixová - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Dana Homolová - Susan Willis (Ute), Jan Szymik

Připravila: Fanny agentura pro Studio Jupiter
Vyrobila: Premiéra TV a.s 1996

3.DABING - MGM
V českém znění: Dana Černá - Meryl Streep (Mary Fisherová), Zuzana Skalická - Roseanne (Ruth Patchettová), Jan Vondráček - Ed Begley Jr. (Bob Patchett), Pavel Tesař, Zbyšek Pantůček, Pavel Vondra, Hana Krtičková - Deborah Rush (reportérka časopisu People), Jan Maxián - A Martinez (Garcia), Antonín Navrátil, Bedřich Šetena, Milan Slepička, Jana Mařasová - Mary Louise Wilson (paní Trumperová), Ivana Korolová, Marcela Nohýnková - Sylvia Miles (paní Fisherová), Jakub Nemčok, Anna Marie Šedivková a další

Překlad: Dagmar Krejčová
Produkce: Lucie Haviarová
Zvuk: Alexandr Vrbata
Úprava a režie: Hana Krtičková
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM v roce 2011
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Sagres
 
Příspěvky: 3756
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod danpiper » 08 lis 2012 19:55

MGM neřádilo, křivdíte mu. Hanka Krtičková odvedla skvělou práci, dialogy byly perfektní, absence Zlaty Adamovské (která nebyla v požadovaný termín k sehnání) se vyvážila Danou Černou, která má přeci jenom na 35tiletou Streepovou dnes už hlas přirozenější, Zlata už je projevově i hlasově někde jinde. Z věkově vhodných dabérek byla Dana Černá vybrána nejlépe jak jen mohla - zachovala grácii Meryl, stejně tak dobře jako Zlata v prvním dabingu.

EDIT: stejně jako Milena v prvním dabingu (oprava)
danpiper
 
Příspěvky: 404
Registrován: 16 kvě 2009 10:14

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod Newmy » 08 lis 2012 20:35

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej? :D Ani ses nepodíval, kdo skutečně dabuje v prvním dabingu :D
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Uživatelský avatar
Newmy
 
Příspěvky: 3799
Registrován: 08 dub 2008 18:16
Bydliště: Brno

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod danpiper » 08 lis 2012 20:55

Podle mého názoru je to dabing dobrý, jestli soudíš jenom podle obsazení, které není ocastované přesně (vzhledem k okolnostem, snaha byla), tak nemůžeš odsoudit celé MGM tím, že "MGM zase řádilo". Práce se tam dělá poctivě a dobře.
danpiper
 
Příspěvky: 404
Registrován: 16 kvě 2009 10:14

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod kubik-dulik » 10 bře 2014 23:40

No, tak já opravdu pochybuju o tom, že v MGM se dělá práce pečlivě a dobře, našla by se spousta příkladů vyvracející Tvé tvrzení.
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
Uživatelský avatar
kubik-dulik
 
Příspěvky: 2479
Registrován: 11 črc 2010 16:27

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod Hikss » 18 kvě 2016 01:10

Jen doplním:

2.DABING - TV PREMIÉRA(Nyní Tv PRIMA)
V českém znění:Zlata Adamovská - Meryl Streep(Mary Fisher),Slávka Hozová - Roseanne Baar(Ruth Patchett/Vesta Rose),
Jan Štastný - Ed Bergley Jr.(Bob Patchett),Petr Rychlý - A Martinez (Garcia)Jack Gilpin(Larry),Jana Drbohlavová - Linda Hunt(Hooperová),
Miriam Kantorková - Sylvia Miles (matka Fisherové),Klára Jandová - Elisebeth Peters (Nicolette Patchett),
Ondřej Brousek - Bryan Larkin (Andy Patchett), Miriam Chytilová - Maria Pitillo (Olivia Sladká),Zuzana Mixová - Mary Louise Wilson (paní Trumper),
Dana Homolová - Susan Willis(Ute),Jan SzymikPro Studio Jupiter připravila Fanny agentura
Tv Premiéra a.s 1996
Hikss
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2016 00:36

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod danosan1 » 14 bře 2018 19:31

Hikss
Vážně dabovala Meryl Streepovou Zlata Adamovská? A ostatní herce dabovali tito napsaní dabéři? Já myslím, že v tomto filmu Meryl Streep nedabovala Zlata Adamovská, ale pouze Milena Steinmasslová (VHS, DVD) a Dana Černá (dabing MGM, na Primě Max dávali Ďáblici s tímto dabingem, převzatého od MGM, takže myslím, že toto uvedené obsazení neexistuje.
danosan1
 
Příspěvky: 23
Registrován: 14 bře 2018 19:27

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod Hikss » 22 bře 2018 08:32

Nevím proč tento dabing který jsem vypsal není, či již neexistuje.Měl jsem jej natočený na vhs s tv již z logem Tv Prima,ale zub času udělal své,a tak již nebylo možné jej přehrát a zdigitalizovat.Já si pamatuji jen tento dabing (Adamovská,Hozová).Jiný jsem neslyšel,a ani nechci.
Hikss
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2016 00:36

Re: Ďáblice / She-Devil

Příspěvekod mirajenik » 08 srp 2018 15:37

Hikss píše:Nevím proč tento dabing který jsem vypsal není, či již neexistuje.Měl jsem jej natočený na vhs s tv již z logem Tv Prima,ale zub času udělal své,a tak již nebylo možné jej přehrát a zdigitalizovat.Já si pamatuji jen tento dabing (Adamovská,Hozová).Jiný jsem neslyšel,a ani nechci.

A máte ještě ten dabing? Nebo jste to VHS vyhodil? Sbírám totiž staré dabingy a doma mám takové vlastní "ministudio" na opravu filmových pásek. Bylo by možné mi tu kazetu poslat (jestli ji tedy ještě máte)? Klidne Vám za to pošlu i finanční částku. Předem děkuji za odpověď.
mirajenik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2018 15:30


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály